neděle 03. prosince 2017 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Na první adventní neděli míří do Zlína pardubické Dynamo

Hokejisté Aukro Berani Zlín na první adventní neděli přivítají na domácím ledě v utkání zaměřené pro rodiny s dětmi pardubické Dynamo. Při pohledu na tabulku by se měl na Zimním stadionu Luďka Čajky odehrát velmi vyrovnaný duel, osmý Zlín totiž od desátých Východočechů dělí pouze jediný bod. Utkání začíná v 15:30 hodin.

Berani poslední dobou se drží na dobrých vlnách, v minulém kole v pátek sice prohráli ve Vítkovicích 0:5, předtím ale zaznamenali tříbodové výhry nad Spartou a Chomutovem, v prodloužení pak porazili lídra tabulky z Plzně. „Po třech výhrách přišla prohra, to se stane. Doufejme, že jsme si ty góly nechali pro domácí fanoušky. Zápas ve Vítkovicích nebyl tak jednoznačný, jak vypadá skóre. Herně jsme nepropadli, ale nedali jsme v první třetině přesilovku pět na tři. Neproměnili jsme šance, prostě se nedařilo, bohužel. Kluky jsme ale za výkon pochválili,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Nedělní soupeř z Pardubic má zatím v letošních vzájemných duelech jasně lepší bilanci, ve druhém kole ve Zlíně vyhrál 2:0, doma pak předčil Berany 4:3 v prodloužení. „K domácímu zápasu se dá říct to samé, co k Vítkovicím. Soupeř dal první gól a vyhrál. První branka tým nakopne, šlo to vidět na nás s Chomutovem. V Pardubicích jsme pak neuhlídali začátek, zápas jsme ale bleskově otočili a vybojovali jsme nakonec bod. Uvidíme, hráči jsou připraveni doma Dynamo porazit,“ řekl odhodlaně Svoboda.

Ten v zápase 28. kola Tipsport extraligy naštěstí může počítat s brankářskou jedničkou Liborem Kašíkem, který ve třetí třetině pátečního duelu se kolenem střetl s domácím Oleszem. „Naštěstí ke zranění nedošlo. Jinak Libor sice dostal pět gólů, ale stabilně podává dobré výkony. I ve Vítkovicích nebyly góly jeho, dostal je z dorážek, to je starost hráčů,“ sdělil padesátiletý kouč.

Obrana Beranů se bude muset nadále obejít bez Davida Noska, který se zranil v prvním kole. „Už trénuje, ale ještě to pořád není na zápas. Samozřejmě scházet bude také Jakub Ferenc,“ dodal Robert Svoboda.

Utkání 28. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v neděli 3. prosince v 15:30 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 14 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Sponzorem utkání je EMS elektro Otrokovice.

Nejvyšší prohra venku: 3:8, 7.října 1994 v sezoně 1994/1995

Kanadské bodování hokejistů HC Dynamo Pardubice: 1. David Tomášek 15 (6+9), 2. Marek Trončinský 13 (3+10), 3. Tomáš Rolinek 12 (4+8), 4. Jacob Cardwell 12 (1+11), 5. Sacha Treille 9 (6+3), 6. Petr Sýkora 9 (5+4), 7. Ján Sýkora 6 (5+1), 8. Matěj Beran 6 (4+2), 9. Rostislav Marosz 6 (3+3), 10. Ty Wishart a Jordann Perret 6 (2+4), 12. Martin Kaut 5 (2+3), 13. Jan Starý a Tomáš Vondráček 4 (1+3), 15. Antonín Dušek 4 (0+4), 16. Vladislav Bojko 3 (1+2), 17. Patrik Poulíček a Petr Čáslava 3 (0+3), 19. Rhett Holland 2 (2+0), 20. Jiří Hunkes 2 (0+2), 21. Tomáš Mojžíš a Jan Ščotka 1 (1+0). Celkem bodovalo 22 hokejistů.

Střelci Pardubic: 6 – Tomášek, Treille, 5 – J. Sýkora, P. Sýkora, 4 – Rolinek, Beran, 3 – Marosz, Trončinský, 2 – Wishart, Perret, Kaut, Holand, 1 – Ščotka, Mojžíš, Bojko, Vondráček, Starý, Cardwell.

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – Zlín venku 3:2, 2:1. Loňská sezona 2016/2017 – základní část: Zlín venku 3:2, 2:3 po prodloužení – Zlín doma 4:5 po prodloužení, 5:4 po nájezdech. Play out (skupina o 11. – 14. místo): Zlín doma 6:3 - Zlín venku 2:3 po prodloužení. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 0:2 - Zlín venku 3:4 po prodloužení.

Statistika brankářů Pardubic: Milan Klouček (10 zápasů/614 odchytaných minut) – průměr 2,25 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,48%. Ondřej Kacetl (16 zápasů/884 odchytaných minut) – průměr 2,78 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,01%. Martin Růžička (3 zápasy/145 odchytaných minut) – průměr 4,97 gólů na zápas, procento úspěšnosti 83,78%.

Sestava HC Dynamo Pardubice v posledním extraligovém kole: Kacetl - Trončinský, Ščotka, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, M. Voženílek - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Bojko, S. Treille - J. Sýkora, Dušek, M. Beran - M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.