Na zimním stadionu proběhlo cvičení policejních psovodů se služebními psy

Ve čtvrtek 21. února se uskutečnilo na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně v ranních hodinách cvičení policejních psovodů se svými služebními psy. Bylo zaměřeno v prostorách šaten a dalšího zázemí zimního stadionu především na vyhledávání výbušnin a omamných i psychotropních látek.
"Celkem máme na tyto speciální kynologické činnosti dvanáct psů, kteří vyhledávají omamné a psychotropní látky, výbušniny a akceleranty hoření,“ pověděl ppor. Jiří Gregovský, vedoucí skupiny speciálních kynologických činností Krajského ředitelství policie Zlínského kraje. U policie  jsou zařazeni i hlídkoví psi, kteří jsou využíváni zejména k preventivní činnosti na úseku ochrany veřejného pořádku, při prohlídce a průzkumu terénu nebo například při pronásledování a zadržení pachatele. 

Policejní psi vyhledávají výbušniny  zejména při vypjatých sportovních utkáních hokejové extraligy ve Zlíně, fotbalové ligy v regionu a na akcích, kde je výskyt většího počtu lidí. „Hokejový klub má s Policií České republiky a Městskou policií ve Zlíně dlouhodobě nastaveny nadstandardně dobré vztahy. Jsme rádi, že nám policie vychází vstříc při bezpečnostních opatřeních a exponovaných zápasech, zatímco my umožňujeme cvičení na zimním stadionu. Jde o oboustranně vzájemnou spolupráci,“ uvedl David Navrátil, ředitel Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.

Na snímku jsou zleva extraligoví hokejisté Zlína Jan Václavek, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík a Tomáš Fořt s jedním z policejních psů.


×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín