Na zlínský led zavítají znovu Tygři z Liberce


Přesně po 10 dnech na stadion Luďka Čajky znovu přijede soupeř ze severu Čech, liberečtí Tygři. V letošní sezóně poměrně oblíbený soupeř Beranů, zlínští hokejisté dokázali v obou dosavadních duelech zvítězit, naposledy doma rozhodl samostatné nájezdy lahůdkovou finesou útočník Zdeněk Okál. Zda se modrožlutým podaří bodovat znovu se dozvíme zítra od 17:00, kdy padne úvodní buly utkání.


Jak jsou na tom Berani

Beranům se konečně začalo trochu dařit na domácím ledě, kde před deseti dny dokázali na nájezdy porazit právě zítřejšího soupeře, Liberec. O pár dní později se jim podařilo podruhé v této sezóně zaskočit Plzeň, druhé čisté konto v kariéře si připsal mladý brankář Daniel Huf.

"Určitě si musíme ze zápasu proti Plzni přenést tu obětavost. Po dlouhé době nám to sedlo, byl to super týmový výkon, odmakali jsme to jako mančaft, jeden vedle druhého, k tomu vynikající gólman. Bylo tam nasazení, tlak, jestli budeme hrát takhle znovu, mělo by nám to stačit na nějaký bodový zisk, který nutně potřebujeme," komentoval před dalším střetnutím s Libercem útočník Beranů Pavel Kubiš.

Otazník pro zítřejší utkání visí nad útočníkem Tomášem Fořtem, kterého trápí obnovené zranění třísla, a brankářem Liborem Kašíkem. Další dva útočníci Jakub Šlahař a Antonín Honejsek k dispozici velmi pravděpodobně nebudou. I proto se s týmem stále připravuje Jakub Svoboda, kterého v rámci střídavých startů uvolnil Přerov. 

 
Momenty z utkání proti libereckým Tygrům. Foto: Jiří Zaňát Photography


Z tábora soupeře

Liberec po zaváhání na zlínském ledě ztratil také s Kometou, od té doby si ale připsal cenný skalp plzeňské Škodovky a karlovarské Energie. Tygři jsou v tabulce stále čtvrtí, se ztrátou tří bodů na Mladou Boleslav. Útok Liberce táhnou především Michal Birner (8+22) a Radan Lenc (14+12). Liberecká jednička mezi tyčemi Petr Kváča se pohybuje v brankářských statistikách velmi vysoko s průměrem inkasovaných branek 2,04 na zápas a úspěšností zásahů 92,6 procent. 

Na marodce Tygrů stále figuruje útočník Tomáš Filippi a obránce Ladislav Šmíd. Nově je mimo hrů také další obránce Lukáš Havlín.


Sestavy z předchozího utkání

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) -  Řezníček, Žižka (C), Suhrada, Ferenc, Nosek (A), Novotný, Gazda - Vopelka, Köhler, Kubiš (A) - Svoboda, Fryšara, Okál - Dufek, Karafiát, Dobiáš - Ondráček, Sedláček, Sebera

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) - Knot, Vitásek, Rosandič, Hanousek, Derner, Kolmann - Lenc, Bulíř, Birner (A) - Průžek, Gríger, Musil - Pavlík, Jelínek (C), Vlach - Rychlovský, Najman, Šír

 

×
Odehrané 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín