Navrátilec David Nosek: Dvě trefy Litvínova daly ráz celému zápasu

Po komplikovaném zranění, které utrpěl v prvním kole extraligy ve Vítkovicích, se ve středu vrátil zpátky do sestavy Aukro Berani Zlín. Obránce David Nosek nejprve slavil tříbodový triumf v Jihlavě, v pátek ale musel strávit domácí porážku 2:4 s Litvínovem. „Je to škoda, věřili jsme, že dokážeme stáhnout ztrátu tří branek a bodovat,“ řekl Nosek.
- Hosté se dostali do vedení 3:0, až pak jste zabrali a zápas zdramatizovali. Co bylo předtím špatně?
"Začátek zápasu se nám nepovedl. Nevím, jestli jsme si mysleli, že to půjde samo. Ze dvou střel jsme dostali dva góly. Pak se nám naštěstí podařilo dostat do zápasu, ale ve třetí třetině jsme dostali čtvrtý gól, když Litvínov perfektně sehrál přesilovku. Odskočili nám na dvě branky a i když bylo ještě dost času, nepodařilo se nám vstřelit kontaktní gól. Ani v power-play, kterou jsme hráli hodně dlouho."
 
- Celkově jste ale herně nepropadli, ne?
"Rozhodly přesilovky, využili jsme jen jednu. Potřebovali jsme si pomoct aspoň ještě jedním gólem hlavně ve třetí třetině. Od druhé části jsme celkově hráli, co jsme chtěli, nepovedenou první třetinu jsme hodili za hlavu. Hra už pak vypadala, jak to mělo být, jenže bohužel jsme prohráli. Přitom jsme si věřili, chtěli jsme srovnat. Každý bod je důležitý, ale nevyšlo to."
 
- Bylo na hostech poznat, že je svazovala dlouhá patnáctizápasová série bez vítězství ve Zlíně?

"Myslím, že přijeli jako mužstvo, které je relativně v problémech a dali do toho všechno. V první třetině jim pomohly dvě trefy, což dalo ráz celému zápasu. Nevydařenou sérii podle mě nevnímali."
 
- Jak jste na tom po dlouhé pauze zdravotně?
"Samozřejmě se do toho dostávám, deficit tam je. Pauza byla dlouhá. Jsem rád za každý zápas, který odehraju a můžu se do toho dostat. Snad se to bude lepšit. Trenéři to nechali na mě, jen občas něco naznačili, ale netlačili na mě. Něco se ode mě očekává, snažím se to plnit a hrát co nejlépe."

Obránce Aukro Berani Zlín David Nosek při střelbě. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇAT
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK