sobota 05. prosince 2020 | Lukáš Kapinus

Nedělní program extraligy přinese souboj Beranů s Tygry

25. kolo Tipsport extraligy proti sobě svede dva houževnaté soupeře, Berany a Tygry. Podaří se zlínským hokejistům prolomit nepříznivou bilanci z minulé sezóny, kdy svému dalšímu soupeři čtyřikrát podlehli? Úvodní buly utkání padne přesně v 16:00.

Jak jsou na tom Berani

Zlínští mají za sebou těžké utkání v Plzni, kde v polovině zápasu prohrávali už 6:0, přesto dokázali favorizované domácí potrápit a stáhnout až na konečný výsledek 7:5. Skvělý start prožil útočník Lukáš Vopelka, který se k týmu připojil na měsíční zkoušku. Proti Plzni skóroval, připsal si asistenci a nešetřil důrazem.

K již tak početné marodce Beranů se přidal zkušený bek David Nosek, do sestavy se naopak vrátil kapitán týmu Tomáš Žižka. Kvůli reprezentačním povinnostem bude chybět také mladý obránce Jiří Suhrada

"Proti Liberci musíme předvést úplně jiný výkon. Musíme se soustředit ještě víc na obranu, vyvarovat se naivních, hloupých chyb, které nám prohrály zápas v Plzni. Někde prolítneme, ujede nám přečíslení. Líp k tomu musíme přistoupit, zodpovědně, pak můžeme přivézt nějaké body," burcoval tým před utkáním s Libercem kapitán týmu Tomáš Žižka.

Z tábora soupeře

Liberecké hokejisty v posledním utkání potkal osud velmi podobný Beranům. A opět hrála hlavní roli Energie Karlovy Vary, nezdolný tým. Třemi góly ve třetí třetině zvrátila utkání a dvě minuty před koncem sebrala Tygrům všechny body.

„Myslím si, že pětapadesát minut jsme odehráli velice slušné utkání, jenže těch nepovedených posledních pět minut nám to celé zkazilo. Musíme se z toho ponaučit do příštích zápasů, tohle se nám už nesmí stát,” hodnotil pro web Tygrů utkání útočník Adam Musil, autor dvou branek.

Liberci v tomto utkání chyběl nejlepší střelec týmu, slovenský útočník Dávid Gríger, jehož start je nejistý i proti Beranům. V útoku se ale Tygři můžou spolehnout na více hráčů, 12 kanadských bodů mají Lenc a Filippi, o bod méně Michal Birner. V brance se Liberec spoléhá na Petra Kváču, který stejně jako Frodl (Plzeň) nebo Machovský (Sparta) odchytal 16 utkání s gólovým průměrem 2,27 a úspěšností zásahů téměř 92 procent. Díky přípravnému kempu reprezentace U20 budou Liberci pro duel se Zlínem chybět útočníci Najman a Rychlovský.

Sestavy z předchozího utkání

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) - Hanousek, Šmíd (A), Knot, Rosandič, Kolmann, Derner, Havlín - Birner (A), Filippi, Pekař - Rachůnek, Bulíř, Lenc - Musil, Jelínek (C), Šír - Vlach, Hrabík, Zachar

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) - Řezníček, Ferenc, Suhrada, Novotný, Žižka (C), Gazda, Dluhoš - Köhler, Herman, Karafiát - Okál (A), Honejsek, Šlahař  - Kubiš (A), Sedláček, Vopelka - Václavek, Poletín, Ondráček