Nová tvář Oscar Flynn: Potřebujeme, aby se nám povedlo pár zápasů

Ani na šestý pokus nedokázali hokejisté PSG Berani Zlín prolomit sérii domácích neúspěchů a s Mladou Boleslaví prohráli 0:4. Zůstávají tak na poslední příčce extraligové tabulky a stále čekají na tříbodovou výhru. „Potřebujeme, aby se nám povedlo pár zápasů a pak to bude lepší. Takhle to nejde donekonečna,“ řekl dvaadvacetiletý útočník Oscar Flynn, rodák z anglického Burnley. Odchovanec mladoboleslavského hokeje přišel do Zlína právě před týdnem ze středočeského týmu.
Jak se vám hrálo proti ještě nedávným spoluhráčům?
Nastoupili jsme tak, jak jsme chtěli, ale Boleslav bohužel hned z prvního útoku dala gól. Myslím, že jsme byli trochu zaskočení a pak už měla Boleslav více ze hry, ikdyž jsme se chtěli nadechnout. Výsledek je hodně krutý.

Byl to pro vás hodně emotivní zápas?
Ke konci už jo. Chtěl jsem vyhrát, ale nepovedlo se. Body do tabulky by se nám hrozně hodily, ale nemáme ani jeden, což je neúspěch.

Jak jste vzal trejd do Zlína?
Doufám, že tady budu hrát a bude se nám dařit lépe. Jsem rád, že jsem tady s Adamem Zbořilem, aspoň, že jsem sem nešel sám. Hodně se spolu bavíme. Teď je ale problém, že prohráváme, přitom body nutně potřebujeme. Dobrá nálada teď úplně není.

Na ledě to je hodně poznat, že?
Leží na nás deka, neodrazí se nám žádný puk do branky. Asi jsme urazili štěstí. Třeba v první třetině jsme hráli dobře a dostaneme dva góly. Pak je těžké to obracet, soupeř byl psychicky v pohodě.

Čím to, že se tým střelecky tak moc nedaří?
Musíme být důraznější. Všechno začíná od tréninku, nezlomí se to lusknutím prstu. Začíná to od malých věcí a my je neděláme. Prohrajeme každý souboj a ve výsledku to udělá takovou šílenou šňůru.

Říkal jste si po utkání něco s Tomášem Fořtem, který šel místo vás do Mladé Boleslavi?
Jdu po něm na byt, takže mi jen řekl, až se mi ti daří a ať mu posekám trávu.


Útočník Oscar Flynn ve zlínském dresu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera