Nové smlouvy podepsali Veselý a Marušák, klub uplatnil opce u Holíka i Kotvana

Zatímco extraligoví hokejisté PSG Zlín mají po ukončení čtvrtfinálové série s Kometou Brno od závěru března dovolenou, vedení klubu intenzivně jedná o skladbě hráčského kádru na příští extraligovou sezonu 2015/2016. Nové smlouvy podepsali útočník Ondřej Veselý (dva roky) a obránce Jiří Marušák (jeden rok). Šestý celek letošního ročníku extraligy uplatnil opce vyplývající ze smlouvy hned u sedmi hokejistů, dres PSG Zlín budou nadále oblékat například Petr Holík, Zdeněk Okál a Oldrich Kotvan. Úspěšnou hráčskou kariéru ukončil trojnásobný mistr světa a kapitán mužstva Petr Čajánek. O pokračování či nepokračování kariéry Petra Lešky se definitivně rozhodne před začátkem letní přípravy PSG Zlín. Ta začne pod vedením osvědčené trenérské dvojice Rostislav Vlach, Juraj Jurík v pondělí 4. května a potrvá do 3. července, přičemž se počítá opět s kondičním soustředěním v Turecku na přelomu května a června.

Vedení klubu podepsalo nové kontrakty s dvojicí zkušených hráčů a opor zlínského hokeje. Dres PSG Zlín budou nadále oblékat útočník Ondřej Veselý a obránce Jiří Marušák. Sedmatřicetiletý Veselý odehrál v české extralize během sedmnácti sezon 996 zápasů a zaznamenal 202 góly. Devětatřicetiletý Jiří Marušák má na svém kontě 739 extraligových zápasů, ve kterých vstřelil 82 branek.

Na podmínkách nových smluv se dohodli i útočníci Jiří Ondráček a Pavel Sedláček, kteří mají před podpisem. Klub uplatnil opce u řady hráčů, jsou to obránci Oldrich Kotvan, Dalibor Řezníček, Patrik Urbanec, Oldřich Horák, Michal Stuchlík a útočníci Petr Holík, Zdeněk Okál. Nepotvrdily se tak spekulace a zaručené informace v médiích, že útočník Holík a slovenský bek Kotvan jsou na odchodu. Gólmani Libor Kašík a Tomáš Štůrala jsou pod platnými smlouvami, o budoucnosti Luboše Horčičky se jedná. V PSG zůstává Robert Říčka. Vedení klubu nenabídlo novou smlouvu Jakubu Svobodovi a na možném odchodu ze Zlína je útočník Bedřich Köhler, v jehož případě prozatím není shoda na podmínkách kontraktu.

Vedení klubu v těchto dnech intenzivně jedná o příchodech nových hráčů především do útoku. Jména nových posil budou zveřejněna před zahájením letní přípravy hokejistů PSG Zlín až poté, co budou smlouvy finálně uzavřeny.

Útočník Ondřej Veselý uzavřel s PSG Zlín nový kontrakt na další dvě extraligové sezony, do 30. dubna 2017.
Vedení PSG Zlín uplatnilo opci i v případě slovenského zadáka Oldricha Kotvana.
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín