Nové tváře v Akademii! K juniorům přichází zkušený trenér Luboš Jenáček

Mladí Berani hlásí změny v realizačních týmech Akademie, největší novinkou je příchod Luboše Jenáčka. Zkušený trenér, který dosud působil u A-týmu nedalekého Vsetína, povede zlínské juniory. K dorostencům se nově přesouvá Radek Pšurný.

Luboš Jenáček je odchovancem zlínského hokeje, jeho sportovní kariéra je však spjatá především se Vsetínem. Jako hráč s ním získal extraligový titul, později se ve valašském klubu věnoval trénování mládeže a v posledních letech stál na lavičce tamního A-týmu. Vsetínu například pomohl k postupu do Chance ligy (tehdy WSM ligy) v roce 2017 a v letošní sezoně s týmem došel do semifinále druhé nejvyšší soutěže.

Od května Jenáček posílí trenérský tým Akademie Beranů. „Luboš je úspěšný a zkušený trenér s velkým rozhledem. Jsme si jistí, že našim juniorům má co předat. I tímto krokem chceme pokračovat ve zkvalitňování práce zlínské Akademie,“ říká Petr Leška, manažer hokejové Akademie Beranů. Dosavadní trenér juniorů Zbyněk Mařák bude v klubu pokračovat u žákovských kategorií.

Kluby Zlínského kraje se po podpisu memoranda o spolupráci v prosinci 2019 snaží o těsnější součinnost ve výchově hokejistů. Vedení mladých Beranů si proto cení toho, že se povedlo do zlínské Akademie přivést kvalitního trenéra z regionu.

Personální změny nastávají také u dorostenců. Jako hlavní kouč bude na lavičce od nové sezony působit Radek Pšurný, který v minulém ročníku vedl sedmou a devátou třídu. Dosavadní trenér Tomáš Jankovič u dorostu zůstává v pozici asistenta a nově bude také vedoucím zlínské Akademie.

Kompletní podoba všech realizačních týmů mládeže buda zveřejněna v příštích týdnech, vedení mladých Beranů na jejich složení pracuje.

Trenér Radek Pšurný nově povede zlínské dorostence.