OBRAZEM: Suchá příprava ve druhé polovině. Berani se potí nejen v posilovně

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín mají za sebou šest týdnů přípravy na suchu před startem extraligové sezony 2020/2021. Berani vedle tréninkových prostor včetně posilovny na zimním stadionu využívají i přípravu pod širým nebem na atletickém Stadionu mládeže nebo fotbalovém hřišti v Mladcové. Letní příprava pod vedením trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík potrvá do závěru června.
Zatímco tři dny se připravovali zlínští hokejisté pod střechou Zimního stadionu Luďka Čajky a přilehlé PSG arény, další dva dny trénovali na zeleném pažitu fotbalového hřiště v Mladcové. „Máme připravený tréninkový plán na celou přípravu. Snažíme se ho dodržet, i když někdy zasáhne nepříznivé počasí, případně nás nepustí do terénu další věci. Struktura v Mladcové je víceméně stejná, nejdříve zapracování, poté hry a spolupráce. Dále jsme tam měli běhy v určitém intervalu, které potřebujeme k tomu, aby rozvoj fyzické kondice byl komplexní,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Berani se připravovali na začátku týdne v posilovně, kde pilovali mimo jiné odrazovou sílu. „Jsme rádi, že se dostaneme ven a pro kluky je skvělé trénovat rovněž na čerstvém vzduchu. Navíc podmínky v Mladcové jsou výborné, vycházejí nám tady maximálně vstříc,“ uvedl hlavní kouč.

Vedle oblíbené fotbálku se může zdát, že si zahrají zlínští hokejisté během suché přípravy v rámci her i ve světě nesmírně populární ragby. „Neřekl bych, že to má ragbyový charakter. Trénujeme různé spolupráce, úkoly, spolupráci dvou až pěti hráčů, je zde přebíhaná a dále vzájemné střety. Pro hráče se udělá atmosféra, která má soutěžní charakter včetně vzájemného soupeření. Snažíme se, aby příprava nebyla jen suchopárná dřina, ale mělo to i emociální náboj,“ vysvětlil trenér Svoboda.

Prohlédněte si obsáhlou fotogalerii z tréninku na fotbalovém hřišti v Mladcové objektivem fotoreportéra Jiřího Zaňáta.

Fotogalerie

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK