OBRAZEM: Zlín zahájil přípravu na ledě. V parném létě a s rouškami

Pětadvacet hráčů se sešlo poslední červencové pondělí v hráčské kabině extraligového týmu PSG Berani Zlín, aby na ledové ploše PSG arény odstartovali téměř osmitýdenní přípravu před startem extraligy. Žižka a spol. vyjeli po téměř pětiměsíčním půstu opět na led a pevně věří, že se nadcházející sezona navzdory koronaviru rozjede podle původního harmonogramu.
Začátek přípravy odstartoval vzhledem k epidemiologickým opatřením a současné situaci ve speciálním režimu. PSG aréna prošla v minulých dnech důkladnou dezinfekcí po výskytu nemoci COVID-19 v týmu dorostu. Hráči odcházeli z kabiny na Zimním stadionu Luďka Čajky do přilehlé tréninkové PSG arény v parném letním dopoledni v rouškách. Zvláštnímu režimu podléhaly rovněž rozhovory pro média s maximálně čtyřmi novináři, dodržení dvoumetrových odstupů a nejvýše pěti položenými otázkami. 

„Každý začátek na ledě je těžký, zvykám si na novou výstroj, ale každý rok je to stejné. Letos si musíme dávat pozor na dodržování hygienických pravidel, každý máme svou flašku a ručník. Opatření nám berou chuť do hokeje, ale musíme je respektovat. Věřím, že to dobře dopadne a budeme se moct  soustředit pouze na hokej,“ pověděl Tomáš Žižka, nejzkušenější hráč týmu.

Na úvodní trénink Beranů na ledě v nové sezoně se podívejte v obsáhlé fotogalerii Jiřího Zaňáta.

Fotogalerie