Obránce PSG Petr Zámorský: Byl to kuriózní nájezd, zkusil jsem otočku po vzoru Klasena

Samostatné nájezdy jezdí zřídka, přesto se stal hrdinou pátečního večera v chomutovské aréně. Extraligový souboj Pirátů a Beranů rozsekl až reprezentační obránce Petr Zámorský. Jednadvacetiletý zlínský bek předvedl v osmé sérii nájezdů pěknou fintu. Před gólmanem Martinem Růžičkou vyrobil kličku, puk si prostrčil mezi bruslemi a zadovkou překonal strážce chomutovské svatyně mezi jeho nohama. „Rozhodl jsem se k tomuto zakončení až na poslední chvíli, podobnou kličku jsem viděl na turnaji v Soči u Švéda Klasena a vyšlo to,“ vykládal sváteční nájezdník Zámorský.
Zlínský reprezentační bek patří k ojedinělým exekutorům samostatných nájezdů. V rozstřelu na chomutovském ledě uspěl v první sérii pouze Filip Čech, dalších šest nájezdníků vyšlo naprázdno. Na Růžičkovi si vylámali zuby postupně Holík, Leška, tentokrát i Čech, dále Balaštík, Marušák a podruhé Leška. Až teprve Zámorský převedl mazácké zakončení. „Určitě nejsem žádný specialista na samostatné nájezdy. Dneska se nám nájezdy nedařily. Trenér už zřejmě nevěděl, koho tam má poslat, tak ukázal na mě,“ pověděl novinářům po zápase.

Petr Zámorský předvedl mazácké zakončení s potřebnou dávkou štěstí. „Chtěl jsem to takhle udělat. Byl to záměr, ale předpokládal jsem, že gólman půjde na druhou stranu. Naštěstí mu to spadlo mezi nohy,“ řekl obránce PSG Zlín. Švédský forvard Linus Klasen před pár dny v Soči při duelu s Čechy střílel po úchvatné stahovačce, otočce s pukem a provléknutí mezi nohama do prázdné Salákovy brány. Rozdílový a nakonec i vítězný gól v nájezdech posvětil i rozhodčí. „Byl to kuriózní nájezd a raději jsem se ještě ujistil, že rozhodčí gól uznal,“ uvedl Petr Zámorský.

A jak viděl celou situaci brankář Martin Růžička? „Ani nevím, jak kotouč propadl za brankovou čáru. Šlo o to, jestli se puk zastavil, když hráč udělal kličku. Pravidlo je takové, že puk se musí pohybovat směrem dopředu. Rozhodčí gól uznali, tak nemá cenu o tom diskutovat.“

První trenér PSG Zlín Rostislav Vlach měl šťastnou ruku při volbě Zámorského na nájezdy. „Klukům to vůbec nešlo, tak jsem ukázal na Zámka. Při provedení měl na hokejce i pořádný kus štěstí, neboť kotouč šel po ledě mezi nohama brankáře.“