Obránce PSG Petr Zámorský o vítězné trefě do sítě Sparty: Vyšlo to opět na mě, ale je to náhoda

Podruhé za sebou rozhodl domácí zápas hokejistů PSG Zlín proti Spartě Praha vítěznou trefou obránce Petr Zámorský. Minule trefil v závěru výhru 6:5, nyní díky jeho brance zvítězili Berani nad lídrem extraligy 2:1. „Vyšlo to opět na mě, ale to je náhoda. Hlavně že jsme vyhráli za tři body,“ pochvaloval si Zámorský.

- Sparta byla hodně silný soupeř, že?
"Říkali jsme si, že na nás na začátku vletí. Nechtěli jsme je pustit do podobného náskoku jako naposledy ve Zlíně, kdy po první třetině vedli 4:1. Ukázali jsme, že umíme hrát i dozadu."

- Připomínalo vám dnešní utkání už souboje v play off?
"Určitě ano. Se Spartou je to vždycky takové, mají našlapaný tým, který výborně bruslí. Jsou o level výš než zbytek extraligy. Byl to hodně dobrý zápas, ve kterém jsme si ukázali, že když budeme dodržovat náš systém, dá se hrát i s nimi. Dodá nám to sebevědomí."

- Jak moc chyběl kapitán Petr Čajánek?
"Samozřejmě hodně. Řídí celou naši lajnu. Ale vyhráli jsme 2:1, takže to asi jde i bez něj. (směje se) Během zápasu byl s námi na střídačce, měl tam dost poznámek. Bude z něj dobrý trenér. (opět se směje) Po mém gólu mi říkal, že jsem tam neměl tak rychle vletět a měl jsem si počkat víc vzadu. Ale otevřel se mi tam volný prostor a Veselka na sebe stáhl hráče, pak jsem se jen snažil trefit branku."

- Posedmé v řadě jste získali tři body, je to před play-off pořádné povzbuzení?
"Máme teď dobrou sérii, ale nechci to zase zakřiknout. Máme dobře natrénované, od toho se všechno odvíjí. Každý dodržujeme taktiku, kterou nám trenér nastolil a funguje to. Výborně chytají oba brankáři, viděli jste dneska Kášu, byl fantastický. Doufám, že si to přeneseme i do play off."

- Pořád nevíte, s kým se utkáte ve čtvrtfinále. Máte svého favorita?
"Nedívám se na to, s kým budeme hrát, hlavně se potřebujeme pořádně připravit. Netaktizujeme, jestli budeme čtvrtí nebo pátí. Dneska byli naši fanoušci zase parádní, takže bychom chtěli začínat sérii doma. Do Liberce jedeme pro co nejvíc bodů, nikoho šetřit nebudeme."

- Poslední dva roky jste ve vyřazovací části vždy hráli s Plzní a Třincem, nechtělo by to už někoho jiného?
"Plzeň jsme měli dvakrát, Třinec taky, ale ten jsme pokaždé porazili. (směje se) Uvidíme, jak to dopadne."

Obránce Petr Zámorský v zápase s pražskou Spartou..