sobota 30. listopadu 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Obránce PSG Petr Zámorský rozhodl zápas se Spartou: Výhra nás povzbudí a dodá sebevědomí

Úspěšná bodová šnůra pražské Sparty skončila na zlínském ledě. Úřadující vicemistři z PSG Zlín zastavili rozjeté Pražany gólem 75 vteřin před třetí sirénou. Petr Leška vyhrál buly a obránce Petr Zámorský trefil tvrdou střelou od modré čáry přesně pravý horní růžek Pöpperlovy brány! „I po prohrané úvodní třetině a nepříznivého stavu 1:4 jsme stále věřili ve vítězství a šli jsme za tím. Chtěli jsme Spartu porazit po šedesáti minutách za tři body. Věřili jsme to zvládneme,“ uvedl šťastný střelec rozhodující branky nezapomenutelného hokejového večera ve Zlíně. Sparta ve Zlíně padla na kolena a utrpěla teprve šestou prohru v letošní sezoně.

Sparta přijela do Zlína s nálepkou suverénně nejlepšího extraligového týmu. Rolinek a spol. bodovali ve čtrnácti zápasech za sebou a v této úspěšné sérii pouze jednou prohráli po nájezdech v Třinci. Aktuálně se vezli na vítězné vlně pěti zápasů. Svěřenci Josefa Jandače na zlínském ledě narazili, i když po první třetině vedli již 1:4. „Řekli jsme si po první třetině, že to není ztracené. Sparta dala rychlé branky, ale my jsme nesklopili hlavy a bojovali. Dobře jsme zahráli druhou třetinu a vrátili se zpět do zápasu,“ pověděl Petr Zámorský.

Napínavý duel rozhodl právě jednadvacetiletý zlínský bek svým jedenáctým extraligovým gólem. V letošní sezoně se trefil podruhé. „Lešoun si mě postavil na volej a vyšlo to perfektně. Mně už zbývalo to jenom trefit,“ líčil rozhodující gól z 59. minuty reprezentační obránce. Jako jeden z pěti hokejistů české extraligy je v širší nominaci české reprezentace na zimní olympiádu v Soči.

Porazit Spartu se vždy cenní a tato výhra má ještě větší hodnotu. „Je to jasně nejlepší tým extraligy. Vítězství nás hodně povzbudí a dodá i potřebné sebevědomí,“ řekl Petr Zámorský, který odehrál v národním týmu devět zápasů.

Petr Zámorský se raduje ze vstřeleného gólu.