Odchovankyně zlínského hokeje poletí na ZOH! V nominaci do Pekingu Mlýnková a Čajanová

Skvělá zpráva pro zlínský hokej přišla ve čtvrtek 13. ledna hodinu před polednem z nominační tiskové konference českých hokejistek na Zimní olympijské hry v čínském Pekingu. Hlavní trenér Tomáš Pacina jmenoval do třiadvacetičlenné nominace hned dvě odchovankyně zlínského hokejového klubu, pod pěti olympijskými kruhy si zahrají útočnice Natálie Mlýnková (University of Vermont) a obránkyně Sára Čajanová (HC Bobři Valašské Meziříčí). V realizačním týmu dále působí ve funkci videokouče Tomáš Jankovič, vedoucí hokejové Akademie a sekretář mládeže HC Berani Zlín.
České hokejistky se probojovaly na čtvrtý pokus premiérově na zimní olympiádu a přepsaly historii ženského hokeje v České republice. Do finálového kvalifikačního turnaje v Chomutově šly v roli jasných favoritek, kterou bezezbytku v zápasech proti Norsku, Polsku a Maďarsku splnily do puntíku. Byly u toho i dvě slečny Natálie Mlýnková a Sára Čajanová, odchovankyně zlínského hokeje. České hráčky fungovaly jako tým a splnily si velký sen v podobě historického postupu na olympiádu. „Postup na olympiádu je nejvyšší meta. Některé holky se o to pokoušely čtyřikrát, některým to vyšlo hned napoprvé. Každá z nás si splnila velký sen, který se ani nedá popsat, neuvěřitelná euforie a obrovský úspěch pro český ženský hokej. Cesta k němu byla hodně dlouhá a trnitá,“ pověděla dvacetiletá Natálie Mlýnková z amerického Burlingtonu, kde nastupuje za Univerzitu Vermont. 


Reprezentace žen se sejde v pondělí 24. ledna v pražské O2 areně, kde zahájí krátký přípravný kemp, který bude obsahovat celkem šest tréninků. Odlet do dějiště největšího sportovního svátku je naplánován na čtvrtek 27. ledna. „Samozřejmě je to sen nás všech zahrát si na olympiádě! S týmem bychom se měli sejít na krátkém soustředění a za další tři dny už letíme do Pekingu,“ řekla devatenáctiletá Sára Čajanová.

V Pekingu hrají česká děvčata ve skupině B, kde postupně nastoupí proti domácí Číně, poté narazí na Švédsko, Dánsko a Japonsko. První tři týmy ze skupiny postoupí do čtvrtfinále. „Nejedeme si tam jen zahrát a zúčastnit se olympiády. Chceme podat co nejlepší výkon, ambice jako tým máme vždy nejvyšší. Na posledním světovém šampionátu jsme dokázaly, že dokážeme hrát proti silným soupeřům. Chceme vyhrát základní skupinu, ale půjdeme postupně zápas od zápasu. Postup přes čtvrtfinále do bojů o medaile by byl úžasný,“ zasnila se při telefonátu z východu Spojených států Mlýnková. V podobném duchu hovořila i devatenáctiletá Čajanová: „Chceme překvapit a potvrdit, že patříme mezi top týmy. Přeji si, porvat se o bronz.“


Kompletní nominaci českých hokejistek a program turnaje žen na ZOH 2022 najdete zde.

Vizitka hokejových olympioniček ze Zlína:
Natálie Mlýnková
Narozena: 24. 5. 2001 (20 let)
Pozice: útočník
Klub: University of Vermont (NCAA), Burlington (USA)
Reprezentace A tým: 45 zápasů, 11 gólů

Sára Čajanová
Narozena: 10.12. 2002 (19 let) 
Pozice: obránce
Klub: HC Bobři Valašské Meziříčí
Reprezentace A tým: 22 zápasů, 3 góly

V lednovém magazínu Beran najdete obsáhlý dvojrozhovor s oběma hráčkami, kde zavzpomínaly rovněž na první hokejové krůčky a žákovská léta ve Zlíně.