středa 06. ledna 2021 | Lukáš Kapinus

Odveta Beranů s Kometou znovu na domácím ledě

Druhé utkání ve dvou dnech spolu odehrají celky zlínských Beranů a brněnské Komety. V prvním střetnutí byli šťastnější hosté, kteří rozhodli o výhře třemi góly během třetí třetiny. Pozitivem na zlínské straně byl návrat Tomáše Fořta do sestavy, čímž se Beranům konečně vyprázdnila v poslední době rozlehlá marodka. Šance na odvetu začíná v 17:30, fanoušci mohou utkání sledovat živě na O2 TV Sport.

Jak jsou na tom Berani

První ze dvou utkání na vlastním ledě Berani s Kometou ztratili ve třetí třetině. Špatná domácí forma tak bohužel pokračuje, zlínští hokejisté doma vyhráli jen dvakrát a získali jen 10 bodů.

Kometa měla trochu víc šancí, to si nebudeme lhát, že jsme byli celý zápas lepší. Ale Káša nás podržel a všechno chytil, takže je to trochu škoda. Kdyby tam padl první gól nám, mohli jsme klidně vyhrát a nikdo by se nemohl zas tak moc divit. Musíme se gólově prosadit i my, tlačit se víc do brány, o tom to je," komentoval vyhlídky před druhým utkáním s Kometou navrátilec Tomáš Fořt.

Do útoku Beranů se do druhého utkání vrátí útočník Bedřich Köhler, kterého disciplinární komise po utkání s Boleslaví potrestala zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání. K dispozici by měl být také Jiří Suhrada, navrátilec z mistrovství světa U20.

"První utkání doma bylo vyrovnané, rozhodli brankáři, oba dva podali výborný výkon. Musíme se pořádně připravit na čtvrteční odvetu a věřit, že budeme úspěšnější. Hra není špatná, tým je kompletní, ale trápí nás koncovka. Bohužel nám nepadají góly, jsme trochu v útlumu. Do šancí se dostáváme, musíme se ale víc pokoušet o dorážky, vytvářet tlak do branky," řekl před odvetným střetnutím s Kometou trenér PSG Berani Zlín Robert Svoboda.

Z tábora soupeře

Třetí čisté konto v řadě si připsal brankář Komety Karel Vejmelka. Po Vítkovicích a Karlových Varech vychytal i střelce zlínského mužstva, v utkání čelil 38 střelám a dokázal přečkat tři přesilové hry. Dlouhých 197 minut už tak nelovil puk ze své sítě a výraznou měrou pomohl ke třem bodům ze Zlína, kam se Brno znovu vrátí hned ve čtvrtek.

"Oba týmy se znají natolik, že dnešní výhra nebude mít vliv na čtvrteční souboj. Zápas dnes skončil, zítra je nový den, ve čtvrtek další zápas, který bude podle mého názoru úplně jiný a může skončit jakkoli," vyjádřil se k čtvrteční odvetě brněnský asistent trenéra Jan Zachrla.

Sestavy z předchozího utkání

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) -  Řezníček, Gazda, Žižka (C), Ferenc, Novotný, Nosek (A), Dluhoš - Dufek, Fryšara, Herman - Vopelka, Fořt, Kubiš (A) - Šlahař, Honejsek, Okál - Karafiát, Sedláček, Ondráček

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) - Zámorský, Král, Němec (A), Bartejs, Mlčák, Gulaši, Freibergs - Zaťovič (C), Holík, Mueller (A) - Valský, Klepiš, Horký - Kusko, Brabenec, Vincour - Bondra, Dvořák, Šoustal