neděle 15. ledna 2017 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Oldrich Kotvan po prohře ve Varech: Druhá třetina? Laxnost a nedůraznost

Podruhé v sezoně hokejisté PSG Zlín prohráli vyšším rozdílem na ledě Karlových Varů. Berani sice nezačali špatně a vedli od sedmé minuty 1:0, vinou špatné druhé třetiny ale pustili Energii do vedení 4:1. Jedinou branku PSG vstřelil slovenský obránce Oldrich Kotvan.

Začátek utkání svěřencům trenérů Roberta Svobody a Martina Hamrlíka vyšel. Díky početní výhodě pět na tři šli žlutomodří do vedení v 7. minutě po dělovce nejproduktivnějšího beka Zlína Oldricha Kotvana, který skóroval ve třetím zápase v řadě. "První třetinu jsme hráli super. Vyrovnali jsme se soupeři v jeho dobrém bruslení," pochvaloval si Kotvan. "Potom jsme ale v dalších přesilovkách měli možnost odskočit do dvoubrankového vedení. To kdyby se stalo, byl by to úplně jiný zápas," dodal trenér Martin Hamrlík. Do kabin se však místo toho šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina jasně patřilo Západočechům, kteří zásluhou tří gólů odskočili do konečného trháku 4:1. "Vstoupili jsme do třetiny laxně, nedůrazně, hráli jsme bez puku. Vůbec jsme se nenabízeli do dobrých pozic," všímal si Kotvan. Navíc v této periodě domácí přestříleli Berany 20: 7! "To je obrovské číslo, bez debat," dodal slovenský obránce ve službách PSG.

Do třetí třetiny nastoupil do branky Moravanů náhradní gólman Tomáš Štůrala, za něhož už žádný puk neprošel. Dosavadní stav nakonec zůstal nezměněn. "Šlo vidět, že soupeř chce hodně vyhrát. Tři body dost potřebovali a podle toho hráli," narážel Kotvan na fakt, že Energetici se odpoutali díkyvýhře ode dna tabulky. Veselý a spol. jsou nadále na jedenáctém místě.

Oldrich Kotvan (vlevo) se raduje se spoluhráči z branky.v síti Karlových Varů. Bohužel byla jediná...