čtvrtek 30. prosince 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Ondřej Němec: Je to pořád dokola. Individuální chyba, gól, který nás srazí

Ani proti Karlovým Varům neprotrhli nevydařenou sérii a v domácím prostředí padli potřetí za sebou. Hokejisté PSG Berani Zlín nadále zůstávají na posledním místě tabulky a jejich ztráta na Kladno se zvýšila na šest bodů. „Je to pořád dokola. Individuální chyba, gól, který nás srazí, a pak to tady dvě třetiny honíme,“ povzdychl si obránce Ondřej Němec.

Všechny góly jste si bohužel dali skoro sami, že?
Já vím, že každý chce udělat všechno pro to, abychom se z patnáctého místa dostali. Možná to je z přemíry snahy, nevím. Když děláme to, co máme, tak jsem přesvědčený, že dokážeme hrát s lepšími týmy. Porazili jsme Spartu i Třinec. Dokud ale nebude určitá osobní zodpovědnost za každý puk, za každou šanci, za každé střídání, tak to vypadá, jak to vypadá.

Prohrávali jste, pak vyrovnali, ale Vary se hned zase dostaly do vedení. To musí tým hodně srazit.
Dostali jsme se gólem na 1:1 zpátky do zápasu, ale pak jsme hned po buly udělali faul, bylo to 1:2, dvakrát špatně vyhozený puk a 1:3. Pak už se to strašně těžko honí, protože Vary mají brejkové mužstvo a hrají dobře do obrany. Druhou i třetí třetinu jsme tlačili, ale máme problém s produktivitou, to si řekněme na rovinu.

Od poloviny utkání jste se konečně zvedli, čím to bylo?
Začali jsme dělat to, co máme. To byl základ všeho. Něco jsme si před zápasem řekli, ale začali jsme to dělat až od druhé třetiny. Kdyby to bylo od začátku zápasu, tak tady možná dnes stojím s úsměvem. Nevím, jestli se na utkání špatně připravíme… Přitom trénujeme dobře a děláme věci, které chceme hrát, ale pak vlezeme do zápasu a je to ohraná písnička.

V úterý hrajete venku proti Kladnu, bude to klíčový duel sezony?
Máme den volno, věřím, že si odpočineme a s rodinou vypustíme hokej na 24 hodin z hlavy. Pak jedeme do Chomutova na Kladno, máme na ně šest bodů ztrátu. Nemůžeme si dovolit od nich nepřivézt tři body.