Ondřej Veselý: S géčkem na hrudi jsem hrával jako malý kluk

Parádní oslavu 50 sezon v nejvyšší soutěži si užili hokejisté Aukro Berani Zlín. K pohodové výhře 4:1 nad vedoucí Plzní je nasměroval gól kapitána Ondřeje Veselého, který zařídil šikovnou tečí už v 1. minutě. „Po dlouhé době nám to tam napadalo. V posledních zápasech jsme moc gólů nedali, teď to ale přišlo v pravou chvíli,“ pochvaloval si Veselý po vítězství 4:1.
- Už v 7. minutě jste vedli o tři góly, čemu tak povedený start do utkání přisuzujete?
"Připravovali jsme se jako na každý zápas. Vletěli jsme na ně a třikrát nám to tam spadlo. Zbytek utkání už jsme si pohlídali. Chtěli jsme se poučit z předešlých zápasů, kdy jsme také vedli, ale pak jsme si průběh utkání zdramatizovali. Nechtěli jsme si připouštět, aby to dnes dopadlo stejně. Snažili jsme se dobře bránit, abychom neinkasovali."
 
- Brankář Libor Kašík nakonec inkasoval až v 58. minutě, nulu měl na dosah, že?
"Je to škoda. Bylo to v přesilovce Plzně 5 na 3, střela jim nesedla, ale nakonec to Kratěna trefil do víka. Důležité ale bylo, že jsme náskok drželi dlouho a ve druhé třetině nedostali branku. Mají šikovné útočníky, kteří dokážou dát tři góly během chvilky."
 "
- Myslíte, že vás Plzeň trochu podcenila?

"Neřekl bych. Je to hodně kvalitní tým, který ví, jak to v extralize chodí. Hrají už uvolněně, v čele tabulky mají velký náskok. S těmito mužstvy se nám nejspíš hraje lépe než s těmi, které bojují o desítku. Možná si mysleli, že to půjde samo. My jsme ovšem dali rychlé tři branky, i trochu se štěstím."
 
- Vypadalo to, že vás slavnostní ceremoniál na úvod zápasu namotivoval…

"To ano, ale jinak to byl stejný zápas jako každý jiný. Dres byly pěkné, jednoduše udělané. Nevím, jak to vypadalo z tribuny, ale barva byla trochu jiná. Z tréninků i zápasů jsme ovšem na žlutou zvyklí, v tom nebyl problém. Já ještě s géčkem na hrudi hrával jako malý kluk, ale to se dresy dělaly z jiného materiálu."
 
- Jak moc je důležité, že jste sérii tří domácích střetnutí zahájili vítězně?
"Dali jsme si za úkol vyhrát aspoň dvakrát a uhrát ve třetí čtvrtině extraligy 18 bodů. Tak nám to vychází, máme ještě zápas k dobru."

Dva kapitáni během extraligového zápasu Zlína s Plzní: Ondřej Veselý a Milan Gulaš. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT 
×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera