pátek 20. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Ondřej Veselý po faulu na Deje: Mrzí mě zranění Rastyho, nebyl to úmysl

V sestavě hokejistů Aukro Berani Zlín bude scházet kapitán týmu Ondřej Veselý, který dostal po faulu kolenem na vítkovického Rastislava Deje od disciplinární komise ELH třízápasový distanc. V zápase mu byl uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání. „Jsem hodně špatný z událostí posledních dnů. Rozhodně v tom nebyl žádný úmysl, nešťastnou náhodou jsem mu trefil koleno,“ řekl Veselý.

K zákroku došlo v 51. minutě hry u mantinelu ve středním pásmu, kdy Berani doháněli náskok Vítkovic a prohrávali 3:4. Během pětiminutového trestu však dvakrát inkasovali v přesilovce a Ostravané udělali rozhodující krok k tříbodové výhře. Veselý se vrátil s odstupem osmačtyřiceti hodin k inkriminovanému okamžiku na ledě. „Záměr byl  dohrát protihráče, který byl v držení puku. Bohužel těsně přede mnou udělal pohyb do protisměru a já jsem ho trefil kolenem. Hodně lituju, co se stalo a především mě mrzí zranění Rastyho,“ pověděl devětatřicetiletý matador.

Zlínský kapitán si nešťastný střet se slovenským forvardem několikrát pouštěl na videu. „Rozhodně v tom nebyl žádný úmysl. Hned po zápase jsem se zajímal o jeho zdravotní stav,“ uvedl extraligový veterán, který má na svém kontě 1 119 zápasů v nejvyšší soutěži.

Veselý není považován za zákeřného hráče a během dvaceti odehraných sezon v české extralize vyfasoval pouze jednou zápasový trest od disciplinárky. Bylo to po střetu s Michalem Kempným během finále play off před třemi lety s Kometou.

Zlínský kapitán přišel během druhé třetiny bitvy s Vítkovicemi po střetu s holí od jednoho z protihráčů o všechny přední zuby. „Byl jsem z toho rozladěný, ale nemělo to žádný vliv na další vývoj utkání. Po zápase mě více vadila prohra našeho týmu a teď je to zdravotní stav Rastyho,“ uzavřel Ondřej Veselý. Ten může naskočit do extraligy nejdříve poslední říjnový den při domácím utkání s Jihlavou.

Kapitán Aukro Berani Zlín Ondřej Veselý při zápase s Vítkovicemi v souboji s Jakubem Lvem, který zaznamenal hattrick. FOTO: ZLIN PRESS - IIŘÍ ZAŇÁT