pondělí 02. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Ostrý start v novém roce, do Zlína přijede lídr extraligy z Třince

Tipsport extraliga vstoupí do nového roku v úterý 3. ledna 2017 kompletním programem 35. kola. Hokejisté PSG Zlín změří síly na domácím ledě s vedoucím celkem tabulky týmem HC Oceláři Třinec. Veselý a spol. se dostali výhrou na ledě Sparty v minulém kole na desáté místo, které zaručuje předkolo play off. Berani se vyhrabali po trenérské výměně z krize, doma vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů a body získali i venku. Oceláři pro změnu vyhráli osm z posledních devíti zápasů a s jednobodovým náskokem před mistrovským Libercem vévodí extraligovému pořadí. Utkání s Třincem začíná v 17:30 hodin.

Zlínští hokejisté vyhráli v posledním zápase kalendářního roku 2016 den před Silvestrem na ledě pražské Sparty 3:0 a posunuli se do elitní desítky. Výborný výkon podal brankář Libor Kašík, který potřetí v sezoně uhájil čisté konto a zlikvidoval všech 36 střel Pražanů. Berani se nezalekli po Kometě a Liberce dalšího silného protivníka. „Soutěž je velmi vyrovnaná, jak se říká, není slabých soupeřů. Odehráli jsme v Praze velmi dobré utkání. Stále říkáme kluků, že když se budou snažit a makat naplno, mají šanci porazit každého. Potvrdilo se to nyní na Spartě, ale nutno říci, že jsme měli i kus štěstí,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín.

Berani se probojovali po výhře na Spartě na příčku, která zajistí po základní části vyřazovací boje v play off. „Cesta bude ještě hodně dlouhá, neboť zbývá odehrát osmnáct kol v základní části. Věříme, že jsme na správné cestě, čemuž nahrávají i poslední výsledky. Na druhou stranu je situace stále otevřená. Máme na naše výkony i výsledky příznivou odezvu,“ uvedl devětačtyřicetiletý trenér.

Veselý a spol. měli na Silvestra volno, ale na Nový rok již odpoledne trénovali. Na programu byla nejdříve společná rozcvička a poté úvodní novoroční tréninková jednotka. „Věnovali jsme se základním principům hry, bruslení, střelba, kombinace, hra jeden na jednoho, dva na dva atd. Chceme postupně zlepšit další věci,“ řekl Svoboda.

Do Zlína v úterý přijede rozjetý Třinec, neboť Oceláři vyhráli osm z posledních devíti zápasů a jsou v čele extraligy. Berani je srazili do kolen v letošní sezoně na začátku října, když zastavili šňůru osmi výher Slezanů v řadě. „Máme připravený rozbor z jejich posledního utkání. Třinec není náhodou v čele, má silné individuality hráčů, kteří jsou schopni rozhodovat zápasy. My nejsme v pozici, abychom se báli nebo byli odevzdaní. Víme, že Třinec je hodně silný, ale chceme být nepříjemným soupeřem a bodovat. Nemáme se čeho bát,“ vysvětlil zlínský trenér.

Co se týká zdravotního stavu, na seznamu zraněných hráčů jsou stále útočník Antonín Honejsek a obránce Martin Matějíček. „U Tondy předpokládáme, že se vrátí v dohledné době do sestavy,“ řekl Robert Svoboda. Hrát už bude dorostenec Filip Chytil, který vynechal kvůli zranění předchozí dva zápasy.

Utkání 35. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Oceláři Třinec se hraje v úterý 3. ledna v 17:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 16 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body. Po skončení utkání (cca 20 minut) proběhne u domácí střídačky oblíbená autogramiáda, fanoušci získají podpis útočníka Zdeňka Okála.

Nejvyšší prohra venku: 0:7, 7. ledna v sezoně 1998/1999

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016 – základní část: Zlín doma 0:3, 1:2, Zlín venku 2:1, 1:3. Předkolo play off: Zlín – Třinec 3:2 na zápasy – Zlín doma 2:1, 3:4 po nájezdech - venku 3:2 po prodloužení, 3:4 – Zlín doma 3:2 po prodloužení. Letošní sezona 2016/2017: Zlín doma 4:3 po nájezdech – venku 1:7.

Výsledky HC Oceláři Třinec v letošní sezoně 2016/2017: venku Plzeň 2:1, Sparta 4:3 po nájezdech, Liberec 3:0, Olomouc 2:1, Zlín 3:4 po nájezdech, Hradec Králové 2:3 po nájezdech, Vítkovice 5:0, Pardubice 4:0, Karlovy Vary 3:0, Chomutov 4:5 po nájezdech, Brno 2:3 po nájezdech, Mladá Boleslav 4:5, Plzeň 1:0, Litvínov 4:3 po prodloužení, Liberec 0:3, Olomouc 3:2 – doma Pardubice 4:1, Litvínov 2:1, Karlovy Vary 7:0, Chomutov 5:1, Brno 4:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 4:3 po nájezdech, Plzeň 3:4, Litvínov 2:3 po prodloužení, Sparta 3:2, Liberec 1:2, Olomouc 4:0. Zlín 7:1, Hradec Králové 3:4 po prodloužení, Vítkovice 3:2 po prodloužení, Pardubice 3:2 po prodloužení, Sparta 2:1, Karlovy Vary 4:2, Chomutov 3:1.

Kanadské bodování hokejistů Třince po 34. extraligovém kole: 1. Rostislav Marosz 26 (13 + 13), 2. Jakub Petružálek 26 (11 + 15), 3. Zbyněk Irgl 21 (8 + 13), 4.  Martin Růžička 20 (8 + 12), 5. Kamil Kreps 19 (6 + 13), 6.  Vladimír Dravecký 18 (7 + 11), 7. Martin Adamský 17 (10 + 7), 8. Daniel Rákos 15 (7 + 8), 9. Jiří Polanský 15 (5 + 10), Vladimír Roth 15 (5 + 10) atd.

Statistiky brankářů: Šimon Hrubec (26 zápasů) průměr 1.62 golů na zápas, úspěšnost 94.23 %, Peter Hamerlík (8 zápasů) průměr 2.30 gólů na zápas, úspěšnost 91.91 %.

Sestava třineckých Ocelářů v minulém extraligovém kole: Hamerlík - Roth, Linhart, Hrabal, Jank, Kania, M. Doudera - Hrňa, Marosz, J. Petružálek - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - J. Sýkora, Špirko, Cienciala - od 21. min navíc  Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha, B. Kopřiva.