sobota 04. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

PSG Zlín jde do utkání s Pardubicemi s cílem odčinit výpadek v Plzni

Tipsport extraliga má na programu v neděli 5. února poslední kolo před únorovou reprezentační přestávkou. Tým PSG Zlín se utká v rámci 45. extraligového kola v důležitém souboji s týmem HC Dynamo Pardubice. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík nastoupí do duelu s Východočechy s cílem napravit nevydařené páteční vystoupení v Plzni, kde Berani prohráli vysoko 1:7 a předvedli chabý výkon. Oba týmy nastoupí v úvodní třetině ve speciální edici dresů s podobiznou Ivana Hlinky v rámci unikátního projektu Legenda pomáhá. Hrané dresy půjdou do aukce, jejíž výtěžek bude předán Nadačnímu fondu Ivana Hlinky. Utkání začíná v 15:30 hodin.

Zlínští hokejisté nezvládli televizní zápas v Plzni, kde utrpěli po nevýrazném výkonu vysokou porážku 1:7. „Nemůžeme se v tom hrabat, v neděli nás čeká další zápas. Hráči vědí, že takovým způsobem nemůžeme odehrát žádné další utkání. Věříme, že zítra to bude zcela jiné,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín.

Společně s Martinem Hamrlíkem dokázali po svém nástupu držet krok se soupeři dvacet zápasů v řadě, potrápili i vedoucí Liberec, vyhráli na Spartě, doma s Třincem a dvakrát srazili do kolen i Kometu. Až utkání v Plzni jim hrubě nevyšlo a Berani odjeli z ledu po sedmi inkasovaných gólech s velkým výpraskem. „Nemá cenu to dále rozebírat. Hráči vědí, že výkon nebyl dobrý a chtějí výpadek odčinit. K nevydařenému utkání jsme se následující den už nevraceli, každý hráč má určitou sebereflexi. Samozřejmě nás mrzí výsledek i výkon. Z naší strany jsme předvedli velmi slabou hru, navíc jsme na začátku nevyužili dvě přesilovky,“ vrátil se kouč Svoboda k debaklu na plzeňském ledě.

V neděli se objeví v Baťově města tým Pardubic. Dynamo se trápí během celé sezony v závěru extraligové tabulky, v dosavadním průběhu extraligy nasbíralo 41 bodů a patří mu třináctá příčka s jednobodovým náskokem před Karlovými Vary. Po změnách ve vlastnictví klubu došlo v polovině ledna i k výměně na trenérském postu, kde Pavla Rohlíka vystřídal Miloš Holaň.

Vzájemné zápasy Zlína s Pardubicemi skončily v letošní sezoně vždy o jeden gól. „Opět to bude bitva s Dynamem o každý metr ledu. Máme k dispozici určité informace, jak se změnil jejich herní styl pod novými trenéry. Z našeho pohledu musíme dodržet věci, které si říkáme,“ uvedl devětačtyřicetiletý trenér.

Na marodce zůstává stále obránce Oldřich Horák, o případném startu útočníka Pavla Kubiše, který vynechal kvůli zranění poslední tři zápasy, se rozhodne v den utkání. V sestavě bude scházet dorostenec Filip Chytil, který byl uvolněn na reprezentační sraz osmnáctky a následný turnaj 5 zemí ve švédském Sundsvallu. „Do utkání jdeme s pokorou. Chceme ukázat maximální výkon a zvednout si sebevědomí před dlouhou přestávkou,“ uzavřel Robert Svoboda.

Utkání 45. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Dynamo Pardubice se hraje v neděli 5. února v 15:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 14 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body.Po skončení utkání (cca 20 minut) proběhne u domácí střídačky oblíbená autogramiáda, fanoušci získají podpis opory týmu, lotyšského reprezentačního forvarda Robertse Bukartse.

Nejvyšší prohra venku: 3:8, 7.října 1994 v sezoně 1994/1995

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – Zlín venku 3:2, 2:1. Letošní sezona 2016/2017: Zlín venku 3:2, 2:3 po prodloužení – Zlín doma 4:5 po prodloužení.

Výsledky týmu HC Dynamo Pardubice v letošní sezoně 2016/2017: venku Třinec 1:4, Olomouc 1:2, Hradec Králové 2:8, Chomutov 6:5 po prodloužení, Mladá Boleslav 1:2, Vítkovice 0:2, Litvínov 0:2, Sparta 1:4, Liberec 2:4, Zlín 5:4 po prodloužení, Brno 3:2, Karlovy Vary 3:4, Plzeň 4:3 po nájezdech, Třinec 2:3 po prodloužení, Olomouc 4:2, Hradec Králové 1:5, Chomutov 3:1, Mladá Boleslav 1:5, Vítkovice 1:4, Litvínov 4:5 po prodloužení, Sparta 2:3 – doma Sparta 2:3, Liberec 4:5, Brno 3:4 po prodloužení, Karlovy Vary 5:3, Zlín 2:3, Plzeň 4:2, Třinec 0:4, Olomouc 2:1, Hradec Králové 3:4, Chomutov 4:1, Mladá Boleslav 2:3, Vítkovice 3:0, Litvínov 2:3, Sparta 1:5, Liberec 2:3, Zlín 3:2 po prodloužení, Brno 1:3, Karlovy Vary 2:3, Plzeň 2:3, Třinec 5:4 po prodloužení, Olomouc 2:3 po nájezdech, Hradec Králové 1:4.

Kanadské bodování hráčů Dynama Pardubice po 44. extraligovém kole: 1. Tyler Redenbach 33 (11 + 22), 2. Tomáš Rolinek 31 (14 + 17), 3. Nicholas Schaus 30 (5 + 25), 4. Petr Sýkora 29 (18 + 11), 5. Lukáš Nahodil 25 (12 + 13), 6. David Tomášek 19 (12 + 7),  7. Petr Hubáček 16 (8 + 8), 8. Jerome Leduc 9 (4 + 5), 9. Petr Čáslava 8 (2  + 6), 10. Tomáš Klimenta 7 (3 + 4) atd.

Statistiky brankářů: Ondřej Kacetl (7 zápasů) 2,54 gólů na zápas, 92,62 % úspěšnost, Brandon Maxwell (15 zápasů) 2,67 gólů na zápas, 91,72 % úspěšnost, Jaroslav Hübl (6 zápasů) 3,12 gólů na zápas, 90,77 % úspěšnost, Martin Růžička (10 zápasů) 3,32 gólů na zápas, 90,29 % úspěšnost, Jakub Štěpánek (8 zápasů) 3,71 gólů na zápas, 85,63 % úspěšnost, Milan Klouček (4 zápasy) 4,16 gólů na zápas, 84,44 % úspěšnost. Poznámka: Maxwell, Kacetl a Štěpánek již v týmu Pardubic nepůsobí.

Sestava Pardubic v minulém extraligovém kole: Martin Růžička - Trončinský, Schaus, Čáslava, Nedbal, L. Havlík, Chaloupka, Zajíc, Ščotka - P. Sýkora, Špirko, Rolinek - J. Sýkora, Nahodil, P. Hubáček - M. Beran, D. Tomášek, F. Zadina - Starý, T. Kaut, Bárta. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.