PSG aréna po důkladné dezinfekci zahájí v pátek opět provoz

V zlínském dorosteneckém týmu byl potvrzen pozitivní test u jednoho hráče na nemoc COVID-19. Celý tým včetně realizačního týmu jde do dvoutýdenní karantény a řídí se pokyny Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.
Provoz PSG arény byl ve čtvrtek 23. července zcela přerušen a všechny prostory zimního stadionu prošly kompletní dezinfekcí speciálně určeným prostředkem na COVID-19. Kompletní tým zlínských dorostenců včetně trenérů byl testován na koronavirus, zda nejsou nakaženy další osoby. Výsledky testů budou známy nejdříve v pátek. 

Klub po jednání s ředitelstvím Krajské hygienické stanice Zlínského kraje přijal následující opatření. S okamžitou platností je povinnost nosit ochrannou roušku v prostorách obou zimních stadionů ve Zlíně (ZS Luďka Čajky, PSG aréna). Na tréninky a zápasy žákovských i mládežnických celků a tréninky A-týmu nebude povolen přístup rodičů ani dalších osob! V rámci opatření je potřeba dbát na dodržení rozestupů mimo ledovou plochu.


V pondělí 27. července zahájí přípravu na ledě extraligový tým PSG Berani Zlín. Podobně jako další extraligová mužstva absolvují i zlínští hokejisté v těchto dnech povinné testování na COVID-19. Klub bude mít jistotu, že všichni hráči včetně realizačního týmu jsou před startem pohárových zápasů Generali Česká Cup zdravotně v pořádku. 

Klub by rád požádal všechny hokejisty (členy A-týmu, mládežnické a zájmové hokejisty), aby nechodili do prostor zimních stadionů v případě, že se necítí zcela zdrávi. Zástupci klubu jsou nadále v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje, se kterou bude konzultovat případná další opatření.