pondělí 12. března 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Pavel Klhůfek vévodil klubovým statistikám v předkole play off

Vedle brankáře Libora Kašíka patřil k nejvýraznějším postavám hokejistů Aukro Berani Zlín ve vyřazovacích zápasech předkola play off s Olomoucí útočník čtvrté řady Pavel Klhůfek. Šestadvacetiletý odchovanec zlínského hokeje byl se třemi přesnými zásahy nejlepším střelcem a vyhrál i hodnocení produktivity, když získal celkem čtyři body. Druhý v kanadském bodování a nejlepším nahrávačem byl lotyšský reprezentant Ralfs Freibergs, který podepsal ve Zlíně novou smlouvu na dvě sezony. Nejvytíženějším hráčem se stal obránce Jakub Ferenc, v celé sérii strávil na ledě bezmála 95 minut.

Pavel Klhůfek vstřelil během čtyřiceti zápasů v základní části jediný gól, ale ve vyřazovacích duelech play off chytl skvělou fazonu. Ve čtyřech duelech s Olomoucí dal celkem tři góly a patřil k hlavním postavám zlínského týmu v bitvě o postup do čtvrtfinále vyřazovacích bojů v play off.

Statistiky hokejistů Aukro Berani Zlín v předkole Generali play off 2018 s Olomoucí:
Kanadské bodování: 1. Pavel Klhůfek 4 (3 + 1), 2. Ralfs Freibergs 4 (0 + 4), 3. David Šťastný 2 (1 + 1), Jiří Ondráček 2 (1 + 1), 5. Antonín Honejsek 1 (1 + 0), Pavel Sedláček 1 (1 + 0), Tomáš Fořt 1 (1 + 0), 8. Michal Popelka 1 (0 + 1), Roberts Bukarts 1 (0 + 1), Zdeněk Okál 1 (0 + 1), Jakub Ferenc 1 (0 + 1), Tomáš Žižka 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 12 hráčů.

Branky: 3 – Klhůfek, 1 – Šťastný, Honejsek, Ondráček, Sedláček, Fořt.

Asistence: 4 – Freibergs, 1 – Popelka, Roberts Bukarts, Okál, Ferenc, Klhůfek, Žižka, Ondráček, Šťastný.

Plusové/mínusové body: + 2 Honejsek, Ondráček, + 1 Nosek, Šlahař, Valenta, Sedláček, Fryšara, Klhůfek, Freibergs, 0  Novotný, Matějíček, Veselý, Kubiš, Roberts Bukarts, Řezníček, Šťastný, Ferenc, Žižka, - 1 Popelka, Okál.

Nejvyšší čas na ledě: Jakub Ferenc (94:58 minuty), Ralfs Freibergs (94:23), David Šťastný (88:29), Roberts Bukarts (83:57), Zdeněk Okál (77:46), Tomáš Valenta (75:27), Tomáš Fořt (65:37), Tomáš Žižka (64:31), Jiří Ondráček (64:26), Dalibor Řezníček (61:28) atd.

Statistiky brankářů: Libor Kašík (4 zápasy/235 odchytaných minut) – průměr 2,04 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,16%. Tomáš Štůrala (1 zápas/2 odchytané minuty) – průměr 0,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 100,00%.

Klíčový moment série předkola play off Zlína s Olomoucí. Ve třetím zápase dává David Ostřížek po návratu z trestné lavice ve vlastním oslabení gól do brány Libora Kašíka. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT