čtvrtek 26. prosince 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Pavel Kubiš: Nechytli jsme začátek, Brňáci hráli líp, zatímco my jsme byli všude pozdě

Poprvé od září 2010 se hokejistům Komety Brno podařilo odvézt si ze Zlína tři body. A bylo to po stejném výsledku – 1:4. Rozhodující náskok si hosté vytvořili ve druhé třetině, kdy na přelomu 30. a 31. minuty odskočili na tříbrankový rozdíl a ten už si poté pohlídali. „Je to škoda, nechytli jsme začátek zápasu a pak už se nám to nepodařilo dohnat,“ poznamenal domácí útočník Pavel Kubiš.

Zlín mohl hodně mrzet fakt, že nevyužil hned dvě přesilovky pět na tři. Gólové šance si v nich sice vytvořil, ale chyběla větší invence a mnohdy i důraz před brankovištěm hostujícího brankáře Marka Čiliaka. Navíc poté svými vyloučeními nabídli hru v početní výhodě i soupeři a ten se dvakrát prosadil. „Brňáci hráli líp. My byli všude o krok později a z toho pramenily i naše fauly,“ řekl Kubiš.

Právě on měl přitom prsty v brance Jaroslava Balaštíka, díky níž Vlachova parta snížila ve 36. minutě na 1:3. Byla to sice šťastná trefa, pomohla však Beranům nastartovat tlak, který málem vyústil v kontaktní gól. Jenže Čiliak chytal výborně a mnohdy měl i pořádnou porci potřebného štěstí. Nevyšla ani snaha nastartovat tým v závěru střetnutí boxerskou vložkou. Kubiš a Jozef Kováčik po menší šťuchanici sice shodili rukavice, jenže odtrhli je čároví rozhodčí. Oba hráči inkasovali trest 2 plus 10 minut a zápas pro ně skončil předčasně.

„Už ve druhé třetině se na mě sesypali při dorážce. Chtěl jsem nastartovat lidi a kluky, abychom se konečně chytli a nabudila se atmosféra,“ vysvětlil osmadvacetileý útočník. „Myslel jsem, že se teď trestá míň, když oba hráči shodí rukavice a stoupne si mezi nás rozhodčí. Nestihli jsme si ani nic udělat, jen jsem zlomil hokejku o jeho a trochu jsme se postrkali.“

Porážka může Zlín mrzet ještě víc vzhledem k faktu, že zápas sledoval vyprodaný zimní stadion Luďka Čajky. Vánoční svátky jsou tradičně oblíbeným diváckým termínem v extraligovém harmonogramu a i teď se to potvrdilo, lístky mizely před utkáním z pokladny hodně rychle. Našlapaný stadion ovšem sledoval porážku domácího výběru,který tak potvrdil, že úvodní duely po extraligových přestávkách mu moc nevycházejí.

„Asi budeme muset víc trénovat. přáteláky snad do přípravy nezařadíme,“ přemítal osmadvacetiletý forvard. „Je to těžké, měli jsme volno, pak se trénovalo, na Štědrý den jsme měli volno, pak zase dva tréninky. Program byl rozkouskovaný, ani jsem si Vánoce moc neužil, hned na Štědrý den večer jsem musel zpátky do Zlína. Ale to je úděl profesionáních sportovců. Volno si užijeme po sezoně,“ věděl Kubiš.

Berani mají možnost odčinit čtvrteční prohru už pozítří, kdy hrají na ledě Slavie Praha. A mimochodem, mohou se těšit na bouřlivou podporu svých fanoušků. Ti na tento termín připravili hromadný výjezd, v Praze bude Zlín povzbuzovat minimálně pětistovka žlutomodrých příznivců