Pavel Kubiš po Kometě: Škoda bodu a dobrý bod

Hokejisté PSG Berani Zlín vybojovali v předehrávce 13. kola Tipsport extraligy na ledě brněnské Komety bod za prohru v nájezdech. Zastupující kapitán Beranů Pavel Kubiš ví, že bod má dvě strany. Tou jednou je fakt, že Zlín prohrával v 7. minutě 0:2, tou druhou zase skutečnost, že Berani svého soupeře následně po dvě třetiny přehrávali. "Škoda bodu a dobrý bod," zhodnotil Kubiš, který snižoval ke konci první třetiny na 1:2.
- Pavle, kdyby vám někdo v 7. minutě nabídl bod, určitě byste jej brali. Ale po celém tom zápase, myslíte, že jste měli i na víc?

"Je to škoda bodu a dobrý bod, jak se to vezme. Samozřejmě za stavu 2:0 by byl dobrý, teď je to škoda bodu. Dvě třetiny jsme měli lepší pohyb, ale neproměňovali jsme šance. Pár tutovek tam bylo, co už. Velká škoda je třeba přesilovky v prodloužení, tam jsme mohli získat ten druhý bod. Ale když to vezmeme obecně, z Brna je pro nás bod úspěch."

- Co se s vámi ze začátku dělo, že vám Kometa uskočila do dvoubrankového trháku?

"Nastoupili na nás, nečekali jsme to. Asi nás nějak pohltila zdejší atmosféra, ale aspoň už do příště víme, jak na to zareagovat. Naštěstí to bylo jen prvních deset minut a jen 2:0. Pak nás nakopl první gól a od té doby, jak jsem říkal, jsme měli lepší pohyb.

- Jak to vypadalo v kabině po první třetině?

"Příjemné to samozřejmě nebylo, ale patřilo nám to. Trenéři měli pravdu, byli jsme naprosto bez pohybu, beze všeho."

- Po první čtvrtině máte devatenáct bodů, přičemž třináct z nich jste získali v posledních šesti zápasech. Cítíte se teď nějak v laufu?

"Tak bych to asi nenazýval, to až budeme mít někdy v lednu nebo v únoru 70 bodů. Hra nevypadá špatně, když neberu těch deset minut teď. Ale musí to tak jít dál. Myslím si, že jsme si sedli s novýma klukama, mladí taky ukazují, že jsou šikovní. Věřím, že jsme konkurence schopní."

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín