Pavel Kubiš po Vítkovicích: V koncovce je to křeč, bod je málo

Hokejisté PSG Berani Zlín třikrát dokázali v 15. kole Tipsport extraligy na ledě Vítkovic dotáhnout jednogólový náskok soupeře, na vítězný gól Ostravanů už ale Zlínští odpovědět nedokázali. Z Vítkovic však odváží alespoň jeden bod za prohru 3:4 v samostatných nájezdech a odlepili se tak ode dna extraligové tabulky. "Každopádně vzhledem k průběhu utkání je bod málo," mrzelo útočníka Beranů Pavla Kubiše.
V divoké první třetině, kterou vyhrály Vítkovice 3:2, byl sice Zlín aktivnější, stejně jako ve zbytku duelu, bohužel ani jednou se ale nedostal do vedení. "Začátek zápasu nám nevyšel, sice jsme tlačili, ale dostávali jsme góly my. Vždy jsme tahali za kratší konec, pořád jsme dotahovali, takže z toho hlediska dobrý bod. Na druhou stranu vzhledem k průběhu utkání jsme měli na víc, ovšem musíme být pokorní, i ten jeden bod je v naší situaci dobrý," řekl po zápase Kubiš.

On a jeho spoluhráči měli velkou převahu v prostředním dějství, kdy soupeře přestříleli 12:3, vytěžili z toho však jen vyrovnání. Dále už se na gól čekalo až do nájezdů. "Měli jsme tam šance, ale úplně nám to nelepí. Musíme doufat, že se to otočí. Koncovka nás trápí celou sezónu, šance máme, ale jsme v tom zakončení křečovití. Sám jsem měl dvě tutovky, ale asi tam bylo málo důrazu. Je to škoda," řekl čtyřiatřicetiletý útočník, jenž si v utkání připsal jeden gól - hned ten první Beranů.

V samostatném úniku i se dvěma hráči na zádech dokázal zasunout puk za beton gólmana Miroslava Svobody. "Vypadalo to pěkně, ale asi dvakrát mi to přitom sjelo. Byla to náhoda, že jsem to zatáhl až za beton. Jsem za gól rád, začátek sezony nezastihl ani tým, ani mě v úplném ideálu. Veřím, že se zvedne hlavně tým, a s ním i já," pověděl Pavel Kubiš.

Zlín se odpoutal před pátečním zápasem v Olomouci ode dna tabulky, o skóre je třináctý před Pardubicemi, které naposledy dostaly výprask 8:0 v Karlových Varech. "Hrajeme vyrovnané zápasy, bohužel v nich sbíráme málo bodů," ví Pavel Kubiš.

Pavel Kubiš bojuje v rohu kluziště o kotouč s Petrem Trškou. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Vítkovice Ridera
PSG Berani Zlín