Pavel Kubiš po prohře s Vítkovicemi: Dvě třetiny nám nejely nohy

Takhle ne, věděli hokejisté Aukro Berani Zlín po domácím porážce 3:7 s Vítkovicemi. Oproti minulým zápasům předvedli o poznání horší výkon a hlavně v obraně mají co zlepšovat. „Jak nám v první čtvrtině soutěže oslabení šly, tak dnes to napadalo do brány. Doufejme, že se to sešlo v jednom utkání a příště to zase bude dobré,“ řekl útočník Pavel Kubiš.
- Čemu přisuzujete, že byl dnešní duel tak diametrálně odlišný oproti řadě předchozích domácích zápasů?
"Už s Plzní to nebylo ono, ale nakonec jsme ve třetí třetině dokázali vyrovnat. Asi nás to stálo dost sil. Dnes nám dvě třetiny nejely nohy. Až ve třetí části hry jsme dali dva rychlé góly, ale pak už to nešlo dohnat."
 
- Místo snahy o čtvrtý gól jste byli prakticky neustále na trestné lavici a zápas nakonec rozhodl pětiminutový trest pro Ondřeje Veselého za faul kolenem. Hosté v přesilovce odskočili na čtyřgólový rozdíl. Rozhodla zápas právě tahle situace?

"Neřekl bych, že to byl zlom. Mohli jsme to ubránit a pak zkusit zabojovat aspoň o remízu. Ještě předtím měl Fryška (poznámka: Štěpán Fryšara) na holi vyrovnávací gól, ale bohužel trefil hokejku a přestřelil. Jenže jak nám v první čtvrtině soutěže oslabení šly, tak dnes nám to napadalo do brány. Bohužel. Doufejme, že se to sešlo v jednom utkání a příště to zase bude dobré."
 
- Překvapily vás Vítkovice svojí hrou v početní výhodě?

"Ráno jsme se bavili, že to hrají jinak než další týmy. Žádné systémové chyby jsme ale neudělali, třeba první gól byl po střele od modré, kterou Káša ani neviděl. Celkově však musíme vzadu zabrat, za dvě utkání jsme jedenáctkrát inkasovali. To je špatné. Vítkovice jsou soupeř, který se v tabulce pohybuje tam kde my, měli bychom s nimi sbírat body".
 
- Čím to, že střetnutí bylo  tak vyhrocené?

"Nějaké strkanice a podobné věci k tomu patří. Oni mají tvrdé kluky. Nemyslím si, že by tam bylo něco zákeřného, Faul Ondry jsem neviděl, ale kluci říkali, že mu uhýbal a trefil ho. Mrzelo ho to, ale to se stane. Logicky je pak druhá střídačka naštvaná a hrotí to. Lev tam pak něco pořvával, ale to bych nekomentoval. Asi měl extrémní radost, že dal gól. My na sebe prostě na ledě štěkáme, to k tomu patří."
 
- Zápasem s Vítkovicemi začala druhá čtvrtina soutěže, jak jste spokojení s tou první?
"Rozdělil bych ji na dvě části. Začátek nám zase nevyšel, utekly nám několikrát body v samotném závěru. Ale pak se to otočilo a začali jsme vyhrávat. Máme stanovený nějaký bodový cíl, který jsme splnili. Musíme teď makat a snažit se hrát nadále tak, jak si řekneme."

Pavel Kubiš v souboji u mantinelu s jedním z protihráčů Vítkovic. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT