čtvrtek 14. března 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Play off se přesouvá do Zlína. Ve třetím duelu se hraje o mečbol!

Hokejová horečka ve Zlíně stoupá. Série předkola Generali play off Tipsport extraligy 2019 mezi týmy PSG Berani Zlín a Bruslařským klubem z Mladé Boleslavi se po úvodních dvou zápasech ve městě automobilů přesouvá za vyrovnaného stavu 1:1 ke dvěma zápasům na Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně. Třetí duel už hodně napoví o tom, kdo bude blíže k postupu do čtvrtfinále. Který tým vybojuje postupový mečbol? Berani mají výhodu domácího ledu a spoléhají na podporu svých početných fanoušků. Třetí utkání série začíná v 17 hodin, přijďte v hojném počtu povzbudit zlínské hokejisty svými hlasivkami v rozhodujících zápasech play off letošní sezony!

Zlínští hokejisté výhrou 2:0 ve druhém zápase srovnali stav série předkola. Vzhledem k pozdnímu začátku se mužstvo vrátilo domů až před třetí hodinou nad ránem. Trenéři posunuli středeční trénink až na pravé poledne a na ledě bylo celkem dvanáct hráčů. „Naordinovali jsme borcům dobrovolný trénink. Návrat byl až nad ránem, navíc spousta hráčů se potýká se zdravotními problémy, mají zranění. Někdo spal v autobuse, ale přijdete domů a už neusnete. Kdo chtěl, mohl dohnat spánkové manko,“ pověděl Martin Hamrlík, asistent trenéra.

Kubiš a spol. předvedli na mladoboleslavském ledě dva rozdílné výkony. „Bylo to jako den a noc. V tom prvním nebyla na naší straně zapnutá žárovka. Kluci věděli, o co hrají, ale hlava to nepobrala. Možná došlo k uspokojení, že nemusíte. Druhý den jsme již žárovku zapnuli, byl to diametrálně odlišný výkon než předchozí den,“ vysvětlil Hamrlík.

Berani mají za vyrovnaného stavu 1:1 výhodu dvou zápasů na domácím ledě. V letošní sezoně Bruslaře doma dvakrát porazili po výsledcích 5:3 a 4:1. Navíc Svobodova družina na konci základní části doma pětkrát za sebou naplno bodovala! Zlínští naposledy na vlastním ledě neuspěli první únorový den, kdy podlehli Litvínovu 1:2 po nájezdech. Ale pozor, Středočeši vyhráli venku čtyři z posledních pěti utkání. „Výhoda domácího prostředí je nyní na naší straně. Věříme, že přijde hodně lidí a poženou nás k vítězství. Výbornou formu má brankář Kašík a borci vědí, v jakém tempu je potřeba do utkání vletět. Vědí, co rozhodne a společně věříme, že to dobře dopadne,“ pravila legenda zlínského hokeje.

Zlínu se po úvodních zápasech vyřazovacích bojů v play off rozrostla marodka. Ve stavu marodů byli ještě před startem play off obránci Tomáš Žižka (zlomený prst), Dalibor Řezníček a útočník Štěpán Fryšara (tříslo). Po bitvách ve městě automobilů do stavu marodů přibyli obránci Tomáš Valenta, Daniel Gazda a zranění ze závěru základní části se obnovilo nejproduktivnějšímu hráči týmu Jiřímu Ondráčkovi. „Pro nás to je telenovela. Jeden hráč se vrátí na led a dva vypadnou. Ale nebrečíme a bojujeme. Řezníček už ve středu trénoval a věříme, že nastoupí. U ostatních s výjimkou Žižky a Fryšary uvidíme, jak se budou cítit v den utkání a co řeknou doktoři,“ upřesnil Hamrlík.

Zlínský asistent má na starosti obránce a v play off Beranům vypomáhají při značné marodce v obranných řadách přerovští beci Mikuláš Zbořil a Martin Novotný. „Tito kluci potvrdili svou kvalitu. Mají skvělý bruslařský základ, silově jsou na tom výborně a prosazují se v osobních soubojích. Je vidět, že hrají seniorský hokej už dlouho, jsou zkušení a jsme s nimi spokojeni,“ řekl trenér, který má obránce ve zlínském klubu na starosti.

Zlín po zranění Gazdy točil ve druhém duelu předkola jen pět obránců. Řada hráčů měla hodně vysoký ice time. Jakub Ferenc odehrál 26 minut, Martin Novotný, Ralfs Freibergs a David Nosek strávili na ledě kolem 22 minut! „Jsme rádi, že to zvládli a na ledě se neuvařili. Kluci byli pořád v tempu, střídání šla rychle za sebou a minuty rychle nabíhaly,“ uzavřel Martin Hamrlík, asistent trenéra.

Třetí zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy 2019 PSG Berani Zlín – Bruslařský klub Mladá Boleslav se hraje ve čtvrtek 14. března od 17 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Přijďte povzbudit zlínské hokejisty ve veledůležité bitvě, pokladny se otevírají v 15:30 hodin. Pokud nebudete na zimním stadionu, sledujte duel v přímém přenosu na televizní stanici ČT sport (komentují Tomáš Jílek, Petr Hubáček), dále na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Program Generali play off Tipsport extraligy 2019 - předkolo:
Série BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín 1:1 na zápasy

Pondělí 11. března - 1. zápas: BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 3:1
Úterý 12. března - 2. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín 0:2
Čtvrtek 14. března - 3. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav  (17 hodin)
Pátek 15. března - 4. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav (17 hodin)
Neděle 17. března - případný 5. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (15 nebo 17 hodin)

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5, 3:2 po prodloužení – doma 1:5, 4:3 po prodloužení. Loňská sezona 2017/2018: Zlín venku 1:4, 3:2 po nájezdech – doma 1:6, 1:3. Letošní sezona 2018/2019 – základní část Zlín doma 5:3, 4:1 – venku 3:2, 1:3. Předkolo play off: Zlín venku 1:3, 2:0.

Kanadské bodování hokejistů Zlína a Mladé Boleslavi v předkole Generali play off Tipsport extraligy 2019 - Zlín: 1. David Nosek 2 (0 + 2), 2. Ralfs Freibergs 1 (1 + 0), Jan Dufek 1 (1 + 0), Pavel Sedláček 1 (1 + 0), 5. Pavel Kubiš 1 (0 + 1), Tomáš Fořt 1 (0 + 1). Mladá Boleslav: 1. Lukáš Žejdl 3 (3 + 0), 2. Oldrich Kotvan 2 (0 + 2), Dominik Pacovský 2 (0 + 2), 4. Radim Zohorna 1 (0 + 1), David Šťastný 1 (0 + 1).

Střelci – Zlín: 1 – Freibergs, Dufek, P. Sedláček. Mladá Boleslav: 3 – Žejdl.

Statistiky brankářů: Libor Kašík (2 zápasy/120 odchytaných minut) – průměr 1,50 gólů na zápas, procento úspěšnosti 95,24%. – Jan Růžička (2 zápasy/119 odchytaných minut) – průměr 1,01 gólů na zápas, procento úspěšnosti 94,87%.