středa 20. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Po přestávce se rozbíhá opět extraliga, Berani míří do Jihlavy

Tipsport extraliga startuje ve středu 20. prosince po prosincové reprezentační přestávce kompletním programem 31. kola. Tým Aukro Berani Zlín míří v předvánočním čase na led posledního týmu tabulky HC Dukla Jihlava. Berani mají soupeři co oplácet, neboť v předchozích dvou vzájemných zápasech v letošní sezoně staronového nováčka ještě neporazili. Po dlouhodobém zranění ramene se vrací na extraligový led zkušený obránce David Nosek, který začal v pauze už naplno trénovat. Utkání začíná v 17:30 hodin.

Zlínští hokejisté vybojovali před pauzou ze série tří domácích zápasů sedm důležitých bodů a v tabulce jim patří sedmá příčka se 43 body. „Zápasy doma nám zvedly sebevědomí, protože jsme získali hodně bodů se silnými soupeři. Současné postavení v tabulce nás těší, ale musíme poctivě pracovat dále. Extraliga je velmi vyrovnaná, od soupeřů odskočily pouze týmy Plzně a Hradce Králové, ale dále to bude boj do posledního kola základní části,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Berani míří na led posledního celku tabulky a staronového nováčka extraligy. Jihlavská Dukla vybojovala v dosavadním proběhu soutěže 32 bodů, na třináctý Litvínov ztrácí tři body, dvanáctý Chomutov čtyři body, ale má utkání k dobru. „Vůbec se nedíváme na to, že uzavírají tabulku. Jihlava má velmi dobrý tým, ale věříme, že bojovností a herní kvalitou jsme schopni je přetlačit a bodovat. Na utkání jsme se kvalitně připravili. Každopádně chceme na Vysočině bodovat, s prázdnou se rozhodně nehodláme vracet,“ řekl padesátiletý kouč Zlína.

Zlínští hokejisté v letošní sezoně Jihlavu ještě neporazili. Na Vysočině prohráli 2:3, i když vedli 2:0, ale o slibný náskok přišli vlastní nekázní ve třetí třetině. Ve zlínské odvetě začaly branky padat až ve třetí třetině. Utkání nakonec rozsekly nájezdy, ve kterých se trefil pouze Tomáš Kubalík.

Středeční duel nabídne souboj gólmanů Lars Volden versus Libor Kašík. Norský reprezentant má výbornou formou, neboť v posledních dvou domácích zápasech před pauzou neinkasoval ani jeden gól a výrazně pomohl k výhrám nad Mladou Boleslaví 3:0 a Třincem 1:0 po prodloužení. Norský brankář drží na Horáckém zimním stadionu momentálně neprůstřelnost již 131 minut!

Do sestavy Beranů se vrací po více než třech měsících zkušený obránce David Nosek, který se zranil hned v úvodním kole extraligy na ledě Vítkovic. Na marodce zůstávají beci Martin Matějíček a Jakub Ferenc, ostatní hráči jsou zdravotně v pořádku. Veselý a spol. absolvují v den utkání dopoledne taktickou přípravu, poté rozbruslení a hodinu po poledni se vydají na cestu do Jihlavy.

Utkání 31. kola Tipsport extraligy HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín se odehraje na Horáckém zimním stadionu ve středu 20. prosince od 17:30 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Jihlavy v české extralize:
CELKEM: 30 zápasů, 16 – 1 – 3 – 1 - 9, skóre 98:73
DOMA: 15 zápasů, 9 – 1 – 1 – 1 - 3, skóre 55:27
VENKU: 15 zápasů, 7 – 0 – 2 – 0 - 6, skóre 43:46

Nejvyšší vítězství doma: 7:1, 4.10.1998 a 17.1.1999 v sezoně 1998/1999, 2.11.2004 v sezoně 2004/2005
Nejvyšší prohra doma: 1:5, 28.9.1993 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší vítězství venku: 6:2, 20.11.1998 v sezoně 1998/1999
Nejvyšší prohra venku: 2:8, 28.11.1995 v sezoně 1995/1996

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2004/2005:
Zlín doma 7:1, 3:1 – venku 2:2, 3:0. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 2:3 – doma 1:2 po nájezdech.

Výsledky Jihlavy v letošní sezoně 2017/2018: doma Mladá Boleslav 4:3 po prodloužení, Třinec 0:2, Zlín 3:2, Vítkovice 4:2, Litvínov 4:1, Hradec Králové 0:2,  Sparta 4:2, Chomutov 4:3  po nájezdech, Pardubice 2:3 po nájezdech, Brno 0:2, Plzeň 1:2, Liberec 0:2, Olomouc 3:2 po prodloužení, Mladá Boleslav 3:0, Třinec 1:0 po prodloužení – venku Sparta 3:4, Chomutov 3:4 po prodloužení, Pardubice 5:7, Brno 2:4, Plzeň 1:2 po prodloužení, Olomouc 0:3, Mladá Boleslav 1:3, Třinec 0:3, Zlín 2:1 po nájezdech, Vítkovice 4:3, Litvínov 0:3, Hradec Králové 2:5, Sparta 5:6 po prodloužení, Chomutov 2:4.

Kanadské bodování hokejistů HC Dukla Jihlava po 30. kole:
1. Tomáš Čachotský 18 (6 + 12), 2. Erik de la Rose 12 (3 + 9), 3. Lukáš Žálčík 11 (7 + 4), 4. Tomáš Jiránek 11 (5 + 6), 5. Josef Skořepa 10 (5 + 5), 6. Tomáš Kubalík 9 (4 + 5), Lukáš Anděl 9 (4 + 5), 8. Petr Šidlík 9 (1 + 8), 9. Filip Seman 8 (6 + 2), 10. Adam Zeman 6 (3 + 3), Michal Hlinka 6 (3 + 3), Radek Hubáček 6 (3 + 3), 13. Jakub Suchánek 6 (1 + 5), 14. David Kajínek 5 (2 + 3), 15. Jiří Rys 4 (3 + 1), 16. Petr Ulrych 4 (0 + 4), 17. Vlastimil Dostálek 3 (2 + 1), 18. Matěj Stříteský 3 (1 + 2), 19. Nicolai Bryhnisveen 3 (0 + 3), 20. Radoslav Macík 2 (2 + 0), 21. Anatolij Protasenja 1 (1 + 0), Richard Diviš 1 (1 + 0), 23. Jan Zdráhal 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 23 hráčů.

Střelci: 7 – Žálčík, 6 – Čachotský, Seman, 5 – Jiránek, Skořepa, 4 – T. Kubalík, Anděl, 3 – de la Rose, A. Zeman, M. Hlinka, R. Hubáček, Rys, 2 – D. Kajínek, Dostálek, Macík, 1 – Šidlík, Suchánek, Stříteský, Protasenja,  Diviš.

Statistiky brankářů:
Lars Volden (12 zápasů, 730 minut) - průměr 2,63 golů na zápas, procento úspěšnosti 90,18. Jakub Škarek (17 zápasů, 1 038 odchytaných minut) - průměr 2,60 golů na zápas, procento úspěšnosti 90,02.