Podruhé během přípravy s Kohouty, odvetný zápas se hraje v Olomouci

Hokejisté PSG Berani Zlín odehrají pátý přípravný zápas před startem extraligy na ledě Olomouce. Žižka a spol. se utkají s Kohouty už podruhé během dvou týdnů a soupeři mají oplácet domácí prohru 2:3 v prodloužení. Mora vyrukuje na Berany už s čerstvou posilou, na spolupráci se dohodl bývalý vítkovický kapitán Rostislav Olesz. Beranům vypomůže při absenci zraněných hráčů v útoku opět Šimon Kratochvil z Přerova, poprvé v přípravě nastoupí juniorský útočník Sebastian Fajkus a v obraně teprve šestnáctiletý talent Tadeáš Talafa. Utkání začíná v 17 hodin.
Berany trápila v předchozích zápasech marodka v ofenzívě a především nízká střelecká produktivita. Vedle útočníka Jiřího Ondráčka, který postupně dohání po operaci achilovky letní tréninkové manko, nehráli v posledním utkání s Kometou Rickard Palmberg (svalové zranění), Pavel Kubiš (otřes mozku) a Jakub Herman (rameno). „Jedna vstřelená branka v zápase je velmi málo. Na jeden, dva góly se hraje vždy velmi těžce. Chybí nám v zakončení především lehkost, naše hra je v této fázi velmi upracovaná. Věřím, že marodi se vrátí brzy do zápasové sestavy,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér PSG Berani Zlín.  

Berani odehráli v přípravě zatím čtyři zápasy s bilancí jedna výhra, tři prohry při skóre 7:11. V rámci letního turnaje Zubr Cup porazili doma Slavii 3:2 (branky Šlahař 2, Köhler) a prohráli na ledě prvoligového Přerova 1:4 (gól Honejsek). V minulém týdnu se představili dvakrát doma, v úterý podlehli právě Olomouci 2:3 po prodloužení (Fořt, Šlahař) a poté prohráli těsně s Kometou 1:2 (Honejsek).

Zlínští hokejisté nastoupí v Olomouci v této sestavě: v brance se objeví Huf, připraven Kořének. Čtyři obranné dvojice nastoupí ve složení Freibergs, Gazda - Řezníček, Buchta - Žižka, Nosek - Talafa, Ferenc. Útočné formace bodou hrát v následujícím složení Honejsek, Fořt, Šlahař - Dufek, Szturc, Okál - Köhler, P. Sedláček, Š. Kratochvil - Fryšara, Popelka, Fajkus.

Olomouc sehrála v přípravě doposud šest zápasů s bilancí čtyř výher a dvou proher při skóre 19:14. Hanáci sehráli na úvod přípravy tři zápasy doma, na úvod prohráli s kazašským týmem Arlan Koktešau 2:3 po nájezdech (branky Klimek, Ostřížek), porazili prvoligovou Jihlavu 5:2 (Kolouch 2, Ostřížek, Burian, Knotek) a vyhráli nad slovenským Trenčínem 6:3 (Knotek, Irgl, Škůrek, Nahodil, Káňa, Dujsík). Poté se představili třikrát v řadě venku, na Kometě prohráli 0:2 a poslední dva zápasy vyhráli shodně 3:2 v prodloužení. Ve Zlíně otočili nepříznivý stav 0:2 v posledních deseti minutách a poté v nastaveném čase ve svůj prospěch (Strapáč, Ostřížek, Škůrek) a naposledy vyzráli i na ledě mistrovského Třince (Klimek, Knotek, Strapáč). 

Přípravný zápas HC Olomouc versus HC Olomouc se hraje na olomouckém ZS ve čtvrtek 29. srpna v 17 hodin.

Hokejisté Zlína a Olomouce změří síly v dalším přátelském utkání před startem extraligy. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇAT