Pokud se brzy začne, stihneme ligu dohrát, věří Bedřich Köhler

Letošní ročník Tipsport extraligy ledního hokeje je zatím velmi specifický. A pro vysokého urostlého útočníka Bedřicha Köhlera, vyznávajícího fyzicky naročný hokej, to platí dvojnásob. Nemožnost tréninku s týmem na ledě, domácí podmínky pro přípravu. S tím vším si musí zkušený 35letý hokejista poradit. Přesto zůstává optimistou a věří, že se letošní ročník extraligy podaří dohrát.

Trénink na ledě člověk nenahradí

"Připravuju se většinou cvičením doma s vlastním tělem, mám doma TRX, bossu, nějaké jednoručky. Když člověk chce a má nějaké zkušenosti, tak se dá dostatečně připravit i tímto způsobem. K tomu dostáváme instrukce od klubu ohledně tréninku. Samozřejmě trénink na ledě člověk nenahradí, ale aspoň se snažím dělat různé kardiocvičení, které simuluje zápasové zatížení," přibližuje zkušený Bedřich Köhler, jak v jeho případě vypadá domácí příprava.

Nemožnost tréninku na ledě a kontakt s týmem si Bedřich se svými spoluhráči vynahrazuje alespoň oblíbenou beraní aktivitou: "Chodíme s klukama hrávat fotbal jako součást tréninku. Je to výborné zpestření, když člověk pořád maká sám, navíc je to kvalitní kardio trénink. Scházíme se ve skupince několika lidí, chodí například Onder, Očko, Šlahy, Gazdec, Dufi.  Aspoň jsme tak v kontaktu."


Bedřich Köhler před brankou během přípravného duelu proti HC Kometa Brno. Foto: David Peška

Věřím, že se soutěž stihne dohrát

"Termín začátku tréninků sami zatím neznáme. Víceméně máme zprávy na úrovni toho, co si člověk přečte v novinách. Ale snad to přijde brzy, pak musíme být připraveni a vlítnout do toho," přibližuje Bedřich Köhler čekání na návrat na led.

Ohledně extraligy však zůstává stále optimistou: "Teď se objevily v médiích nějaké zprávy o začátku, což by bylo super. Věřím, že pokud se do 14 dnů začne hrát, tak se soutěž stihne ještě dohrát v původním počtu kol. Dění kolem politiky jinak samozřejmě sleduju, už jen proto, že případné odvolání pana Prymuly nepřichází pro naší věc ve vhodnou dobu."


Bedřich Köhler během úvodního utkání sezóny s HC Olomouc. Foto: Jiří Zaňát