Porveme se s Kometou o domácí neporazitelnost, hlásí Dalibor Řezníček

Ve čtvrtek 3. září bude na zimním stadionu Luďka Čajky pokračovat zlínská příprava. Dobrou formu svěřenců Roberta Svobody z Generali Česká Cup přijede prověřit Kometa Brno. Utkání startuje v 17:30 hodin. Pokladny zimního stadionu zůstanou zavřeny, předprodej je pouze pro držitele permanentních vstupenek přes společnost Ticketportal.

Berani po nešťastném konci v Generali Česká Cup s Pardubicemi po týdenní zápasové pauze opět nastoupí k přípravnému utkání. Hráčský kádr se naštěstí oklepal z drobných zranění především v útoku, v tréninku už jsou zpět Zdeněk Okál, Jakub Herman a Vojtěch Dobiáš. Otazník však nadále visí nad starty Antonína Honejska a Tomáše Žižky. Dobrou zprávou je, že se do tréninkového procesu po zranění kolena zapojuje obránce Martin Novotný.

Zápasy s Kometou Brno jsou vždy hokejový svátek, což také potvrzuje Dalibor Řezníček, řízný obránce Beranů: Po vyřazení z Generali Česká Cup máme před sebou další zápas, tentokrát proti Kometě Brno. Věříme, že nás fanoušci přijdou podpořit v maximálním možném počtu a udržíme společně domácí neporazitelnost. Zápasy s Brnem jsou derby, které má náboj a chceme ho vždy vyhrát, moc se na utkání těšíme."

Zlínským se na Kometu v loňském ročníku Extraligy dařilo, ze čtyř vzájemných utkání brali 8 bodů, včetně vysoké výhry 0:7 na venkovním hřišti, kde si svou první nulu v extralize připsal Daniel Huf. Třikrát se při vzájemných zápasech prosadili spoluhráči z lajny Kuba Šlahař a Tonda Honejsek, po dvou zásazích přidali Fryšafa, Dufek a Kubiš.

Kometa Brno se protrápila přípravným pohárem Generali Česká Cup, když dokázala zvítězit jen v jediném utkání a vstřelila druhý nejmenší počet branek (8, poslední Přerov zaznamenal 7 zásahů). Chuť si svěřenci Libora Zábranského spravili až na poslední chvíli vítězstvím nad Hradcem Králové. Kometu hned v úvodu přípravy překvapil odchod tahouna týmu Tomáše Plekance, již dříve ukončila kariéru další hvězda Martin Erat. Naproti tomu Kometu posílil zkušený útočník Jakub Klepiš, zpátky na místo činu se vrátí zlínským dobře známý Ralfs Freibergs.

×
Odehrané 12:30 | Jun.
PSG Berani Zlín
Piráti Chomutov
×
Odehrané 13:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Olomouc