Posila Peter Trška: Nepřišel jsem hrát o záchranu, ale o vyšší pozice

Žlutomodré barvy oblékne od nadcházející sezony Tipsport extraligy 2021/22 slovenský obránce Peter Trška. Extraligový klub PSG Berani Zlín získal novou tvář do obranných řad v podobě urostlého odchovance hokeje v Dubnici nad Váhom, který v české extralize odehrál šest sezon. Ta poslední mu příliš nevyšla, o to větší cítí motivaci ukázat se v dobrém světle v nadcházející sezoně. Společně s krajanem Tomášem Mikúšem naskočil v těchto dnech do suché přípravy Beranů. Za jeho angažmá v Baťově městě má prsty odchovanec zlínského hokeje Petr Zámorský.
Zanedlouho devětadvacetiletý rodák (narozen 1. června 1992) z Ilavy hrál během šesti sezon v české extralize za týmy Mladé Boleslavi, Komety Brno a Vítkovic. Před sedmou sezonu změnil dres a zamířil blíže ke svému domovu. „Po návratu do Komety jsem mluvil s Peťou Zámorským. Ptal jsem se, jestli se nezeptá, zda nemá Zlín zájem. Oslovil vedení klubu a poté vše dotáhl do úspěšného konce můj agent. Přišla nabídku a během pěti dnů jsem podepsal smlouvu. Jsem rád, že jsem tady,“ pověděl Peter Trška k přesunu do Zlína.

Loňská sezona mu příliš nevyšla. V té předcházející byl nejproduktivnějším bekem Ostravanů a patřil k nejlépe hodnoceným obráncům extraligy. „Minulý rok byl z mého pohledu hodně nešťastný. Nehrál jsem dobře a byly za tím i věci, o kterých nechci mluvit.  Ukončil jsem v lednu angažmá ve Vítkovicích a následoval návrat zpět na Kometu. Osobně nechápu, z jakého důvodu jsem tam přišel, neboť má pozice v týmu byla katastrofální. Těší mě, že můžu být tady. Začínám sice od začátku, ale věřím, že z osobního hlediska navážu na úspěšné sezony,“ vysvětlil slovenský hokejista, který v loňském ročníku odehrál 34 zápasů a z toho pouhých devět v Kometě.

Od třetího květnového dne naskočil do kondiční přípravy Beranů a první tréninkovou dávku absolvoval v posilovně. „Pocity z prvních dnů jsou fajn. Osobně sice ze zlínských hráčů nikoho neznám, ale s příchozím Tomášem Mikúšem jsem hrál ve Skalici a krátce jsme se střetli i ve Slovanu. Na druhou stranu jsem v Čechách už šestý rok a vím, kdo tady hraje,“ řekl Trška. Při nástupu na led koncem července se potká i s bývalým parťákem z Komety Ondřejem Němcem, další výraznou posilou Beranů. „Ondru dobře poznám. Hráli jsme společně sezonu v Kometě zrovna v době, kdy slavila mistrovský titul. Samozřejmě je to plus, že se opět setkáme v jednom týmu."  

Trška po nevydařené sezoně vítá nabídnutou šanci ve Zlíně, kde dostane větší čas pobytu na ledě a hlavní kouč Robert Svoboda s ním počítá i do přesilových her. „Přišel jsem ukázat, že hokej hrát umím a věřím, že to tady ukážu. Beru to tak, že uplynulá sezona byla špatná a věřím, že příští bude rozhodně lepší. Jsem šťastný za nabídnutou šanci. Na Kometě jsem hrál pouze osm, deset minut za zápas, přičemž jsem byl zvyklý být na ledě přes dvacet minut. Hra v početní výhodě je má silná stránka,“ vysvětlil Trška, jenž má v české extralize na svém kontě celkem 311 zápasů a 96 kanadských bodů za 23 gólů a 73 asistencí.

Berani bývají před sezonou pasováni na adepty spodních příček v extraligové tabulce, nicméně s výjimkou loňské sezony pravidelně hrají alespoň předkolo play off. „Každý chce hrát na prvních místech. Chceme hrát tak, abychom mohli být co nejvýše. Do Zlína jsem nepřišel hrát o záchranu, ale o vyšší pozice,“ uvedl odhodlaně zkušený hokejista při virtuálním rozhovoru s novináři.

Na svém kontě má start na mistrovství světa 2017 v německém Kolíně nad Rýnem. Za národní tým Slovenska odehrál 25 zápasů, přičemž naposledy reprezentoval v předminulé sezoně. „Vzhledem k předešlé sezoně žádnou pozici v národním týmu nemám, proto mě ani nekontaktovali,“ řekl závěrem Peter Trška. Případné další starty za reprezentaci již přidá s klubovou příslušností PSG Berani Zlín.

Obránce Peter Trška oblékne od nadcházející sezony zlínský dres. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT