Posila do obrany. Zadní řady PSG Zlín vyztuží zkušený bek Aleš Holík

Extraligový tým PSG Zlín získal pro nadcházející ročník Tipsport extraligy 2015/2016 další posilu. Obranné řady posílí zkušený sedmatřicetiletý bek Aleš Holík, kapitán prvoligového Šumperka. „Jsme rádi, že došlo k dohodě mezi oběma kluby ohledně ročního působení Aleše Holíka ve Zlíně, za což Šumperku děkujeme. Svými výkony a zkušeností nám hodně pomůže v těžkých extraligových zápasech,“ řekl Mgr. Patrik Kamas, jednatel PSG Zlín. Aleš Holík během sezony vypomůže i Šumperku v první lize.

Obránce Aleš Holík (narozen 4. června 1978) patří k nejproduktivnějším hráčům první ligy a k oporám šumperského hokeje. Extraligovou premiéru si odbyl ve zlínském dresu až v šestatřiceti letech během loňské sezony, když začátkem prosince nastoupil v domácím duelu s Mladou Boleslaví a poté v únorové bitvě proti Vítkovicím, kdy ostrou ránou od modré čáry vstřelil gól. Dalších pět zápasů si připsal ve vyřazovacích bojích čtvrtfinále play off proti Kometě. Během sedmi zápasů v nejvyšší soutěži získal čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence. V závěru loňské sezony vypomáhal v první lize Třebíči, kde si připsal během šesti zápasů play off devět bodů za za dva góly a sedm nahrávek. Během pěti odehraných sezon v první lize nastřílel ve 249 utkáních celkem 58 branek.

"Aleš Holík je zkušený obránce, šikovný bek do přesilových her. S jeho krátkým působením ve Zlíně jsme byli během loňské sezony velmi spokojeni. V létě jsme o něj hodně usilovali a podařilo se nám dojít se Šumperkem k dohodě po řadě jednání. Určitě bude posilou a přesvědčí o svých kvalitách," uvedl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Důrazný zadák i šikovný bruslař Aleš Holík absolvuje se zlínským týmem suchou přípravu a naskočí koncem července s Berany i na led.

Obránce Aleš Holík při extraligovém zápase s Vítkovicemi. Ve druhém zápase v nejvyšší soutěži vstřelil svůj premiérový gól v extralize.