pátek 27. prosince 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Přijedou Rytíři z Kladna. Utkání je již vyprodáno

Hokejová Tipsport extraliga se nezastaví ani během svátků. V sobotu 28. prosince je na programu 31. extraligové kolo a hokejisté PSG Berani Zlín se utkají o důležité body s týmem Rytíři Kladno. Berani se vezou na vítězné vlně, neboť vyhráli poslední tři zápasy a s průměrem pěti vstřelených branek a posunuli se na postupové pozice znamenající účast ve vyřazovacích zápasech play off. "Vyhráli jsme na ledě Plzně, ale nyní je potřeba tříbodovou výhru potvrdit doma v zápase s Kladnem, které je naším přímým protivníkem v boji o desítku," uvedl trenér Robert Svoboda, hlavní trenér hokejistů Zlína. Do sestavy se vrací po jednozápasovém trestu útočník Valentin Claireux. Pokladny ZSLČ budou dnes uzavřeny, utkání je již vyprodáno.

Zlínští hokejisté vyhráli na druhý svátek vánoční překvapivě na ledě Plzně a odvezli si tříbodovou výhru. „Výborný výkon podal gólman Marek Čiliak. Podařil se nám vstup do utkání, když nám hodně pomohl první vstřelený gól v oslabení,“ řekl Robert Svoboda. Hlavní postavou zápasu byl mladý útočník Štěpán Fryšara, který v rozpětí 135 vteřin vstřelil dva góly a rozhodl o nečekaném vítězství. „Pořád posloucháme, že mladí hráči v extralize nejsou. Štěpán je jasným příkladem, že úspěšní mladíci tady jsou. Hraje velmi dobře a podařilo se mu opět rozhodnout zápas. Je velkým příslibem do dalších let,“ objasnil zlínský kouč. Žižka a spol. potvrzují velmi dobrou formu z posledních týdnů, neboť z posledních deseti zápasů bodovali již podeváté!

Na zlínský led přijede staronový nováček RYTÍŘI KLADNO, který je v tabulce pouze s dvoubodovým odstupem za Zlínem. Středočeši vybojovali v třiceti zápasech osmatřicet bodů. Žižka a spol. letos nezískali s Kladnem ani bod, přechozí duely prohráli 1:2 a 0:1. „Soupeři máme co oplácet. Bilance je pasivní a po skončení základní části mohou rozhodovat o pořadí v tabulce vzájemné zápasy. Potřebujeme vyhrát za tři body a jsme vědomi, že pokud se nám podaří vylepšit bilanci domácích zápasů, může nás to držet v elitní desítce,“ uvedl dvaapadesátiletý trenér.

Legendární Jágr schází kvůli zranění v sestavě Rytířů od začátku prosince, naposledy nastoupil 29. listopadu doma proti Spartě. Aktuálně vynechal sedm zápasů, ale Kladno v nich získalo celkem deset bodů. „Hra soupeře není jen o Jágrovi. Samozřejmě klobouk dolů co ve svých letech dokáže. Je to stále silný hráč a velká individualita. Soupeř má hodně bojovný tým a při absenci klíčového hráče projevuje značnou sílu a soudružnost týmu,“ řekl Svoboda.

Na marodce jsou nadále obránce Daniel Gazda (zlomený prst na ruce) a útočník Jakub Herman (zlomená ruka).  Otazník visí nad startem zkušeného forvarda Bedřicha Köhlera, jehož skolila na Vánoce nemoc. V závěru utkání v Plzni byl otřesen Jakub Šlahař po tvrdém ataku u mantinelu od Bohumila Janka. „Není to nic vážného a věříme, že Kuba proti Kladnu nastoupí. Hned po utkání absolvoval vyšetření v Plzni a nepotvrdilo se zranění vážnějšího charakteru,“ vysvětlil šéf zlínské střídačky

Berany požene za čtvrtou výhrou v řadě zřejmě vyprodaný zimní stadion, neboť čtyřiadvacet hodin před úvodním buly bylo k dispozici posledních tři sta vstupenek. „Hráčům se hraje před plným stadionem výborně. K lednímu hokeji patří skvělá kulisa a emoce ze strany publika. Bude to určitě fajn a jsme rádi, že zájem diváků o zlínský hokej stoupá,“ uzavřel Robert Svoboda.

Utkání 31. kola Tipsport extraligy 2019/2020 PSG Berani Zlín - Rytíři Kladno se odehraje na Zimním stadionu Luďka Čajky v sobotu 28. prosince od 15:30 hodin, sledujte ho na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší vítězství venku: 6:2, 20. ledna 1995 v sezoně 1994/1995
Nejvyšší prohra venku: 3:8, 24. října 1993 v sezoně 1993/1994, 19. září 2006 v sezoně 2006/2007

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2013/2014: Zlín doma 3:4 po nájezdech, 3:2 - venku 2:3 v prodloužení, 2:0. Sezona 2012/2013: Zlín doma 3:2, 2:5 – venku 4:1, 2:5. Sezona 2011/2012: Zlín doma 2:3 po nájezdech, 6:4 – venku 0:1, 2:3. Sezona 2010/2011: Zlín venku 3:2 po nájezdech, 2:3 po nájezdech - doma 8:0, 3:0. Letošní sezona 2019/2020: Zlín doma 1:2 – venku 0:1.

Výsledky Kladna v letošní sezoně 2019/2020: venku Třinec 2:6, Karlovy Vary 4:7, Zlín 2:1, Pardubice 2:3, Mladá Boleslav 3:6, Hradec Králové 1:2 po prodloužení, Vítkovice 4:3 po prodloužení, Sparta 2:6, Olomouc 3:1, Liberec 1:2, Plzeň 1:3, Brno 1:4, Litvínov 1:4, Třinec 1:2 po nájezdech, Karlovy Vary 1:3 – doma Hradec Králové 2:5, Vítkovice 2:3 po prodloužení, Olomouc 4:3 po prodloužení, Liberec 5:3, Plzeň 7:5, Brno 2:3, Litvínov 2:3 po prodloužení, Třinec 1:7, Karlovy Vary 4:2, Zlín 1:0, Pardubice 3:2, Sparta 2:4, Mladá Boleslav 3:1, Hradec Králové 3:1, Vítkovice 2:1.

Hráčský kádr Rytíři Kladno, sezona 2019/2020 – brankáři: Denis Godla, Lukáš Cikánek, Adam Brízgala. Obránci: Brady Austin, Michal Barinka, Martin Kehar, André Lakos, Brendon Nash, Ladislav Romančík, Ondřej Smetana, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr. Útočníci: Jaromír Jágr, David Stach, Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Brendan O´Donnell, Tomáš Kaut, Marek Hovorka, Jakub Valský, Antonín Melka, Martin Réway, Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Jiří Hajný, Šimon Jelínek, Petr Vampola. Trenéři: David Čermák (narozen 23.10.1970), Jindřich Lidický (narozen 18.1.1962), asistent trenéra: Jan Kregl (5.10.1986).

Změny v kádru Kladna - přišli: Ladislav Romančík (obránce, Litvínov), Brady Austin (obránce, Esbjerg/DÁN), Ondřej Smetana (obránce, Ústí nad Labem), Jakub Müller (obránce, SaiPa, jun./FIN), David Stach (útočník, Plzeň), Adam Kalaj (útočník, TUTO, jun./FIN), Brendan O´Donnell (útočník, Dornbirn, EBEL), Martin Réway (útočník, Tingsryds/SWE), Jakub Valský (útočník, Liberec), Michal Barinka (obránce, Kometa Brno), Denis Godla (brankář, Kuopio/FIN). Během sezony: Marek Hovorka (útočník, Pardubice), Petr Vampola (útočník, Slavia Praha/Chance liga) – střídavé starty.
Odešli: Jiří Říha (obránce, Litvínov), Linus Svedlund (obránce, bez angažmá), Petr Hořava (obránce, Slavia), Adam Kubík (útočník, Hradec Králové), Tomáš Vildumetz (útočník, Ústí nad Labem), Tomáš Plekanec (útočník, Kometa Brno), Petr Vampola (útočník, Slavia).

Kanadské bodování hokejistů Rytíři Kladno po 30. extraligovém kole: 1. Brady Austin 20 (9 + 11), 2. Ladislav Zikmund 15 (9 + 6), 3. Jaromír Jágr 15 (8 + 7), 4. Jakub Strnad 14 (8 + 6), 5. David Stach 14 (7 + 7), 6. Tomáš Redlich 11 (7 + 4), 7. Patrik Machač 11 (4 + 7), 8. Brendan O´Donnell 10 (5 + 5), 9. Tomáš Kaut 10 (2 + 8), 10. Brendon Nash 9 (0 + 9), 11. Matyáš Zelingr 7 (1 + 6), 12. Martin Kehar 7 (0 + 7), 13. Jakub Valský 6 (2 + 4), 14. Martin Réway 6 (0 + 6), 15. André Lakos 5 (2 + 3), 16. Antonín Melka 4 (3 + 1), 17. Jakub Hajný 4 (2 + 2), 18. Vítězslav Bílek 4 (1 + 3), Michal Barinka 4 (1 + 3), 20. Šimon Jelínek 1 (1 + 0), 21. Marek Hovorka 1 (0 + 1), Ondřej Smetana 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 22 hokejistů.

Střelci: 9 – Austin, Zikmund, 8 – Jágr, J. Strnad, 7 – Stach, Redlich, 5 – O´Donnell, 4 – P. Machač, 3 – Melka, 2 – T. Kaut, Valský, Lakos, Hajný, 1 -  Zelingr, Bílek, Barinka, Š. Jelínek.

Statistiky brankářů: Denis Godla (25 zápasů, 1483 odchytaných minut) - průměr 2,67 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,61. Lukáš Cikánek (7 zápasů, 296 odchytaných minut) - průměr 4,66 gólů na zápas, procento úspěšnosti 86,06. Adam Brízgala (2 zápasy, 36 odchytaných minut) - průměr 5,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 85,00.

Sestava Kladna v minulém extraligovém kole: Godla - B. Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Barinka, Zelingr - Redlich, Melka, J. Strnad - Hovorka, P. Machač, Réway - Valský, Stach, Zikmund - Hajný, T. Kaut, O´Donnell. Trenéři: D. Čermák, Lidický, Kregl.

PSG Berani Zlín versus Rytíři Kladno. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT