sobota 07. prosince 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Poslední duel před pauzou: Berani jedou s odhodláním do Boleslavi

Hokejová Tipsport extraliga uzavře první polovinu základní části v neděli 8. prosince kompletním programem 26. kola. Zároveň se jedná o poslední dějství před prosincovou reprezentační přestávkou. Hokejisté PSG Berani Zlín se představí na ledě Mladé Boleslavi, kde se utkají s místním Bruslařským klubem. Oba týmy poslední dva zápasy prohrály. „Nevydařený zápas s Hradcem jsme si v klidu vyříkali a jedeme do Boleslavi s odhodláním a bojovně naladěni. Určitě se zdravě porveme o to, abychom si nějaký bod odsud odvezli,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér zlínských hokejistů. Utkání se hraje na druhou adventní neděli od 16 hodin.

Zlínští hokejisté prohráli na domácím ledě po nepřesvědčivém výkonu s Hradcem Králové 0:4. Zatímco na venkovních kluzištích vybojovali Berani šestnáct bodů, na domácím ledě zatím jen dvanáct, což nejméně ze všech extraligových týmů. „Těžko říci, proč tomu tak je. Možná podvědomím, že se doma vyhrává. S Litvínovem jsme hráli svázaně, nebyl to dobrý výkon podobně jako v souboji s Karlovými Vary. Jsem rád, že získáváme body alespoň venku, neboť všechny body se počítají stejně. Samozřejmě chceme potěšit naše fanoušky a vyhrávat hlavně doma.  V předloňské sezoně jsme byli doma silnější, spoustu zápasů jsme zvládli v samotném závěru i zásluhou power play,“ řekl Robert Svoboda.

Páteční herní projev s Východočechy měl daleko do optimálního výkonu. Zlínu zkrátka nic nešlo. „Zkrátka se všechno sešlo. Nebyl to pěkný hokej, takový vlažný a nepovedený zápas, který přijde během každé sezony. Soupeř trestal téměř za vše, zatímco my jsme tentokrát tahali za kratší konec. Doma jsme odehráli dobré zápasy s Plzní, Libercem a Kometou. Hradci jsme nedali gól a těžko můžete pomýšlet na body bez vstřelení branky. Věřím, že fanoušky potěšíme před Vánoci, kdy hrajeme s Vítkovicemi a Olomoucí,“ uvedl dvaapadesátiletý kouč.

Atmosféra na sobotním tréninku nebyla vůbec skleslá, kluci byli bojovně naladěni a s odhodláním nastoupí i do nedělního souboje s Mladou Boleslaví. „Předtím jsme čtyřikrát v řadě bodovali, z toho tři utkání vyhráli. Čeká nás opět jiný zápas a máme k soupeři respekt. Soupeř je v tabulce na předních příčkách, ale nevyšly mu dva zápasy s týmy, které se pohybují kolem nás. Šance jsou otevřené,“ pověděl Svoboda.

Hokejisté BK MLADÁ BOLESLAV jsou v tabulce na lichotivém čtvrtém místě, když v dosavadním průběhu nasbírali 47 bodů. Středočechům velmi dobře chytá slovinský gólman Gašper Krošelj a klubovým statistikám vévodí téměř ve všech položkách slovenský útočník Pavol Skalický. „Mají velmi silný tým, v útoku jsou zkušení hráči Klepiš s Vondrkou. Dobře hrají i mladíci Najman s Kousalem. Musíme rozhodně podat po všech stránkách lepší výkon než včera. Určitě se zdravě porveme se o to, abychom nějaký bod získali,“ řekl zlínský trenér.

Na marodce jsou stále zraněný brankář Marek Čiliak a obránce Dalibor Řezníček. Kapitán Tomáš Žižka už pár dní trénuje a záleží na jeho rozhodnutí v den utkání. Berani mají brzo ráno na programu od 7:45 hodin dobrovolné rozbruslení na vlastním ledě a poté se vydají na cestu do města automobilů. „Kluci jsou profesionálové, vědí, co jejich tělo potřebuje. Někdo se potřebuje rozhýbat na ledě, někomu stáčí protáhnout tělo na suchu. Jedeme do Boleslavi s odhodláním vybojovat nějaký bodík,“ uzavřel Robert Svoboda.

Utkání 26. kola Tipsport extraligy 2019/2020 Bruslařský klub Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín se odehraje ve ŠKOENERGO Aréně v neděli 8. prosince od 16 hodin, sledujte na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5, 3:2 po prodloužení – doma 1:5, 4:3 po prodloužení. Sezona 2017/2018: Zlín venku 1:4, 3:2 po nájezdech – doma 1:6, 1:3. Loňská sezona 2018/2019 – základní část Zlín doma 5:3, 4:1 – venku 3:2, 1:3. Předkolo play off: Zlín – Mladá Boleslav 2:3 na zápasy, venku 1:3, 2:0, 1:4 - doma 1:2, 2:1 po prodloužení. Letošní sezona 2019/2020: Zlín doma 4:0.

Výsledky Mladé Boleslavi v letošní sezoně 2019/2020: doma Pardubice 4:1, Brno 3:2 po prodloužení, Třinec 4:3, Litvínov 5:1, Sparta 1:2 po prodloužení, Vítkovice 5:3, Kladno 6:3, Olomouc 5:1, Liberec 1:2, Plzeň 4:3 po prodloužení, Sparta 0:1 po nájezdech, Hradec Králové 1:0, Karlovy Vary 4:2, Litvínov 4:6 – venku Olomouc 2:1 po prodloužení, Liberec 3:4, Plzeň 4:1, Hradec Králové 0:2, Karlovy Vary 3:5, Zlín 0:4, Pardubice 2:1, Brno 3:0, Třinec 0:3, Litvínov 5:2, Vítkovice 7:3, Kladno 1:3.

Hráčský kádr Bruslařský klub Mladá Boleslav, sezona 2019/2020 - brankáři: Gašper Krošelj, Jan Růžička, Radek Haas. Obránci: David Bernad, Ondřej Dlapa, Mitchell Fillman, Marek Hrbas, František Hrdinka, Karel Klikorka, Sabahudin Kovačevič, Jiří Kurka, Martin Pláněk, Martin Ševc. Útočníci: Maris Bičevskis, David Cienciala, Oscar Flynn, Vladislav Houška, Žiga Jeglič, Jakub Klepiš, Pavel Kousal, Mário Lunter, Ondřej Najman, Lukáš Pabiška, Michal Simon, Pavol Skalický, Jan Stránský, David Šťastný, Michal Vondrka, Adam Zbořil, Radim Zohorna, Lukáš Žejdl. Trenéři: Radim Rulík (narozen 10.6.1965), Pavel Patera (narozen 6.9.1971).

Změny v kádru Mladé Boleslavi - přišli: Martin Ševc (obránce, Liberec), Marek Hrbas (obránce, Chabarovsk/KHL), Mitchell Fillman (obránce, České Budějovice/Chance liga), Sabahudin Kovačević (obránce, Karlovy Vary), David Cienciala (útočník, Třinec), Jan Stránský (útočník, Chomutov), Adam Zbořil (útočník, Nové Zámky, SVK). Během sezony: Radek Haas (brankář, Pori/Finsko), Maris Bičevskis (útočník, Hradec Králové), Žiga Jeglič (útočník, Zlín), Mário Lunter (útočník, Banská Bystrica/SVK).
Odešli: Dominik Groh (brankář, Znojmo/EBEL), Oldrich Kotvan (obránce, Liberec), Jan Hanzlík (obránce, konec kariéry), David Němeček (obránce, Rauma/FIN), Tomáš Knotek (útočník, Karlovy Vary), Martin Látal (útočník, Pardubice), Dominik Pacovský (útočník, bez angažmá), Lukáš Volf (útočník, Vsetín/Chance liga), Martin Procházka (útočník, Vsetín/Chance liga). Během sezony: Pavel Musil (útočník, Olomouc),

Kanadské bodování hokejistů BK Mladá Boleslav po 25. extraligovém kole: 1. Pavol Skalický 24 (11 + 13), 2. Adam Zbořil 17 (6 + 11), 3. Jakub Klepiš 16 (6 + 10), 4. Ondřej Najman 15 (5 + 10), 5. Michal Vondrka 14 (8 + 6), 6. Radim Zohorna 12 (6 + 6), 7. Marek Hrbas 11 (5 + 6), 8. Pavel Kousal 10 (4 + 6), Jan Stránský 10 (4 + 6), 10. Martin Ševc 9 (2 + 7), 11. Oscar Flynn 8 (3 + 5), 12. Mitchell Fillman 6 (0 + 6), 13. Martin Pláněk 5 (1 + 4), 14. Žiga Jeglič 4 (2 + 2), Lukáš Žejdl 4 (2 + 2), 16. Pavel Musil 3 (2 + 1), David Šťastný 3 (2 + 1), David Bernad 3 (2 + 1), Jiří Kurka 3 (2 + 1), Ondřej Dlapa 3 (2 + 1),  21. Maris Bičevskis 3 (0 + 3), David Cienciala 3 (0 + 3), 23. Mário Lunter 2 (1 + 1), 24. Karel Klikorka 1 (1 + 0). Celkem bodovalo 24 hráčů.

Střelci: 11 – Skalický, 8 – Vondrka, 6 – A. Zbořil, Klepiš, R. Zohorna, 5 – Najman, Hrbas, 4 – P. Kousal, J. Stránský, 3 – Flynn, 2 – Ševc, Jeglič, Žejdl, Musil, D. Šťastný, Bernad, Kurka, Dlapa, 1 – Pláněk, Lunter, Klikorka.

Statistiky brankářů: Gašper Krošelj (21 zápasů, 1228 odchytaných minut) - průměr 2,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 93,02. Jan Růžička (4 zápasy, 223 odchytaných minut) - průměr 1,35 gólů na zápas, procento úspěšnosti 95,73. Radek Haas (2 zápasy, 115 odchytaných minut) - průměr 4,17 gólů na zápas, procento úspěšnosti 88,73. Martin Michajlov (1 zápas, 5 odchytaných minut) - průměr 24,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 33,33.

Sestava BK Mladá Boleslav v minulém extraligovém kole: Krošelj - Kurka, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Hrbas - Klepiš, Jeglič, D. Šťastný - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, R. Zohorna, Lunter - P. Kousal, Najman, Cienciala. Trenéři: Rulík, Patera.