Potřebujeme dát gól v přesilovce, říká Antonín Honejsek

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v úvodním utkání předkola play off na ledě Olomouce 1:5 a ztratili v sérii první zápas. Podle útočníka Antonína Honejska však nelichotivý výsledek i přes svůj jednoznačný stav není úplným obrázkem hry.
"Neviděl bych to černě, jim to tam napadalo, nám ne. Na šance bylo utkání vyrovnané, hráli jsme hodně přesilovek, tam jsme zápas mohli vyhrát. O tom to celé bylo, dát v početní výhodě gól," štvalo na pondělním mači Honejska, když podle něj stálo při soupeři rovněž sportovní štěstí.

"Ve druhé třetině jsme nastřelili tyčku, dát místo toho branku, bylo by to jiné. Hodíme to za hlavu a budeme se soustředit na další zápas, to je play off. Půjdeme si to užít a nechat na ledě vše," pověděl devětadvacetiletý útočník směrem ke druhému duelu, který je na programu v úterý 10. března od 17 hodin znovu na olomouckém ledě.

Berani se v něm musí vyvarovat úvodu, jako byl ten v pondělím duelu. Soupeř rychle vedl 2:0. "Udělali jsme strašnou chybu. První gól budiž, stane se, ale u druhého to byla obrovská chyba, která nás potopila. Zase na druhou stranu, od druhého gólu jsme byli celou třetinu lepší a mohli jsme dát i více branek. Nebyl to rozhodující okamžik, ale podobně bychom ve druhém zápase nechtěli začít," má jasno Honejsek.

Za stavu 2:1 poté utkání, které začalo ve velkém tempu, postupem času ztratilo na síle. "Ano, první třetina byla v tempu, které poté upadlo. Oba týmy byly překvapené, jak se začalo. Pak se to zklidnilo, bylo to takové unavené od obou týmů. Oni měli náskok jednoho gólu, který ubránili. Hlavně třetí třetinu odehráli nejlíp. Dvě třetiny to byl celkem dobrý hokej, ale pak už šli do takového play off stylu, všechno vyhazovali. My jsme sice měli přesilovku, ale těžko jsme se prosazovali. Nehráli jsme špatně, ale neprostřelili jsme to," zakončil Antonín Honejsek.

Útočník Zlína Antonín Honejsek se v prvním zápase předkola play off bodově neprosadil. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT  
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
PSG Berani Zlín