sobota 27. listopadu 2021 | Vojtěch Gargulák

Potvrdí Berani formu? Další extraligové kolo je zavede do Mladé Boleslavi

Hokejoví Berani po reprezentační přestávce ožili a ze dvou domácích utkání proti Olomouci a Třinci vytěžili skvělých pět bodů. Pro další nyní jedou do Mladé Boleslavi, kde se v neděli od 16 hodin postaví domácím Bruslařům. Ti patří mezi jedny z extraligových favoritů, v poslední době ale v nejednom utkání zaváhali.

Poprvé v sezóně Berani zvítězili dvakrát v řadě, na úspěch s Olomoucí navázali ve čtvrtek, kdy na domácím ledě skolili lídra tabulky z Třince 2:1 v prodloužení. Nyní jim stojí v cestě další favorit, forma Bruslařů z Mladé Boleslavi ale není ideální. Mužstvu z města automobilů v ligovém pořadí patří páté místo, z posledních čtyř zápasů ale svěřenci Radima Rulíka získali jen dva body. Obzvláště se trápili ve venkovních zápasech, bez úspěchu se totiž vraceli z Českých Budějovic, Litvínova a naposledy v pátek také z Karlových Varů, přičemž v těchto třech duelech vstřelili dohromady pouze jedinou branku.

Přidají Berani třetí výhru v řadě?

Do karet by Zlíňanům mohl hrát i fakt, že Bruslaři byli v minulé sezóně jejich nejoblíbenějším soupeřem. Ze Ško-Energo Arény se totiž v obou případech vraceli spokojenější, v prosinci tam vybojovali výhru 3:2 v prodloužení, lednové utkání pak rozhodl jediný gól, který ve třetí třetině vstřelil Bedřich Köhler. V aktuální sezóně ale Boleslavi pomsta vyšla, v řijnu na Zimním stadionu Luďka Čajky zvítězila 4:0.

Od té doby se však kádr Beranů proměnil, přibyli v něm lotyšští dravci Mamčics se Zabusovsem, v sobotu s nimi poprvé trénoval také ruský útočník Vladimir Mikhasyonok. Na druhé straně barikády bude opět stát řada známých tváří, včetně bývalého kapitána žlutomodrých Tomáše Fořta.

„Bude to další těžký zápas. Tyhle týmy hrají hodně zodpovědně, mají výbornou obranu a možná ještě lepší útok. Nečeká nás nic jednoduchého, ale určitě budeme chtít v Boleslavi bodovat“

Darek Hejcman, útočník PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Valentin Claireaux, útočník (30)

Zazáří bývalý Beran v dresu soupeře?

Když už byla řeč o bývalých hráčích Zlína v sestavě Boleslavi, nesmíme zapomenout na francouzského žraloka Valentina Claireauxe. Třicetiletý rodák ze souostroví Saint-Pierre a Miquelon v Baťově městě působil v sezóně 2019/20, kdy jim třiceti kanadskými body ve čtyřiceti zápasech pomohl k postupu do předkola play-off. Kromě francouzské a české si vyzkoušel také finskou nejvyšší soutěž, v barvách francouzské reprezentace se pětkrát představil na mistrovství světa.