úterý 23. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Předehrávané 49. kolo: Berani změří doma síly s Mladou Boleslaví

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje ve druhé polovině měsíce ledna v rychlém tempu. V úterý 23. ledna je programu pět zápasů předehrávaného 49. kola, které bylo přeloženo vzhledem k odletu české reprezentace na zimní olympiádu do jihokorejského Pchjongčchangu. Hokejisté Aukro Berani Zlín změří síly na domácím ledě s týmem BK Mladá Boleslav. Pro oba celky se jedná o důležitý zápas, Berani hrají o upevnění pozice v desítce, Bruslařský klub má na dosah pozice, které zaručí po základní části předkolo play off. Utkání Zlína s Mladou Boleslaví začíná v 17:30 hodin, přijďte povzbudit Berany v boji o extraligové body!

Zlínští hokejisté prohráli v posledním zápase na ledě týmu Bílí Tygři Liberec vysoko 0:7 a vyšli bodově i střelecky zcela naprázdno. Berani pošesté v letošní sezoně nedali ani jeden gól, navíc si připsali na své konto největší prohru v sezoně. „Prohra nás mrzí, neproměnili jsme šance, které mohly zápas změnit. Velký rozpor byl mezi předvedenou hrou a výsledkem. V první třetině jsme mohli jít do vedení a zápas by se jinak vyvíjel, kdybychom šli do vedení. Liberci to tam ve druhé třetiny napadalo a poté už to bylo marné. Hráči nejsou po Liberci určitě zlomení. Na vysokou prohru je potřeba rychle zapomenout a soustředit se na další zápas,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Do Zlína přijede Bruslařský klub z Mladé Boleslavi, který je v tabulce na jedenáctém místě s 55 body a s pětibodovým mankem na Berany. Klepiš a spol. v letošní sezoně Zlín dvakrát porazili a pouze v domácí odvetě prohráli po samostatných nájezdech. Středočeši v sestavě i s Petrem Holíkem a Oldrichem Kotvanem vyhráli třikrát za sebou a ztratili v této sérii jediný bod. Navíc Mladá Boleslav bodovala ve Zlíně pětkrát za sebou, třikrát vyhrála v základní hrací době a dvakrát podlehla v nastavení. „Vůbec se nedíváme, s kým hrajeme. Jeden soupeř vám sedí lépe, druhý zase hůře. Musíme se soustředit na svou hru, co chceme hrát a jakým stylem. Potvrdilo se nám to v přechozích zápasech, kdy jsme porazili Plzeň, Vítkovice a další přední týmy. Zápas začíná od nuly. Víme, co nás čeká a jakým stylem hraje soupeř. Věřím, že nás podpoří fanoušci, vytvoří dobrou atmosféru a odměníme se jim dobrým výkonem a tentokrát lepším výsledkem než pod Ještědem,“ řekl padesátiletý trenér.

Na marodku přibyl útočník Pavel Sedláček, který se zranil při zápase v Liberci, otazník zůstává nad startem obránců Tomáše Žižky a Martina Matějíčka. „Zranění Sedláčka je pro nás citelnou ztrátou, neboť Pavel odvádí spoustu poctivé práce v defenzivě, a to především v oslabení. Žižka má poraněné koleno, zkoušel to na pondělním tréninku a podobně jako Matějíček se rozhodne, zda nastoupí až v den utkání,“ upřesnil Robert Svoboda. Proti Boleslavi nastoupí již forvard Jiří Ondráček, který kvůli žaludeční nevolnosti vynechal duel v Liberci.

Zápas předehrávaného 49. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – BK Mladá Boleslav se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v úterý 23. ledna v 17:30 hodin. Vstupenky na tento zápas si můžete zakoupit již nyní on-line ZDE. Pokladny ZS budou otevřeny od 16 hodin.

Sponzorem utkání je společnost RUDOLF LEŠENÍ z Fryštáku. Zápasový bulletin Zlínské buly k utkání s Mladou Boleslaví najdete ZDE

Zlínští hokejisté nastoupí při nástupu na led společně s hokejovými žáčky ze 4. třídy v rámci podpory a propagace akce Týden hokeje - Pojď hrát hokej.

V sobotu 27. ledna 2018 od 10 do 13 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Aukro Berani Zlín ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá na PSG aréně akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy! Více najdete ZDE

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5, 3:2 po prodloužení – doma 1:5, 4:3 po prodloužení. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 1:4, 3:2 po nájezdech – doma 1:6.

Kanadské bodování hokejistů BK Mladá Boleslav po 42. extraligovém kole:
1. Jakub Orsava 25 (17 + 8), 2. Jakub Klepiš 23 (10 + 13), 3. Oldrich Kotvan 21 (4 + 17), 4. Petr Holík 20 (6 + 14), 5. Lukáš Žejdl 19 (7 + 12), 6. Dominik Pacovský 16 (8 + 8),  7. Radan Lenc 15 (7 + 8), 8. Pavel Musil 14 (4 + 10), 9. Jakub Valský 12 (5 + 7), 10. Tomáš Urban 11 (7 + 4), 11. Tomáš Knotek 9 (6 + 3), 12. Vojtěch Němec 7 (3 + 4), Lukáš Pabiška 7 (3 + 4), 14. Jan Hanzlík 6 (0 + 6), 15. Martin Procházka 4 (3 + 1), 16. Vladimír Eminger 4 (1 + 3), 17. David Němeček 4 (0 + 4), 18. Jiří Říha 3 (1 + 2), 19. Martin Látal 3 (0 + 3), Matěj Stříteský 3 (0 + 3), 21. Pavel Kousal 2 (1 + 1), Ronald Knot 2 (1 + 1), 23. David Bernad 2 (0 + 2), 24. Jiří Kurka 1 (0 + 1), Ondřej Najman 1 (0 + 1), Ondřej Dlapa 1 (0 + 1), Jordan Blaine Samuels 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 27 hokejistů.

Pořadí střelců:
17 – Orsava, 10 – Klepiš, 8 – Pacovský, 7 – Žejdl, Lenc, Urban, 6 – P. Holík, Knotek, 5 – Valský, 4 – Kotvan, P. Musil, 3 – V. Němec, L. Pabiška, M. Procházka, 1 – Eminger, Říha, Knot, P. Kousal.

Statistiky brankářů: Brandon Maxwell (32 zápasů/1841 odchytaných minut) – průměr 2,35 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,22 – Jan Růžička (13 zápasů/713 odchytaných minut) - průměr 2,36 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,27.

Sestava Mladé Boleslavi v minulém extraligovém kole: Maxwell - Jan Hanzlík, Hrdinka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa - Orsava, Žejdl, Valský - M. Procházka, P. Musil, Klepiš - Pacovský, P. Holík, Lenc - P. Kousal, Urban, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Aukro Berani Zlín versus Bruslařský klub Mladá Boleslav. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT