středa 16. října 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Představujeme dalšího soupeře na domácím ledě - Bílí Tygři Liberec

Šestým soupeřem hokejistů PSG Zlín na domácím ledě ZS Luďka Čajky v letošním ročníku Tipsport extraligy 2013/2014 jsou Bílí Tygři z Liberce. Mužstvo zpod Ještědu zachraňovalo v loňské sezoně na poslední chvíli extraligovou příslušnost a v letošním ročníku hodlá plnit cíle postupně. Tím základním je postup do vyřazovacích bojů. Nedvěd a spol. však neměli vstup do letošní extraligy zrovna nejlepší, mužstvo se krčí až na dvanácté příčce.

PŘIŠLI:
Marcel Melicherčík (brankář; HC Sparta Praha), Jiří Hunkes (obránce; HC Lev Praha/KHL), Tomáš Voráček (obránce; HC Vítkovice Steel), Martin Bartek (útočník; HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Koba Jass, Jakub Valský (oba útočníci; Rytíři Kladno), Petr Vampola (útočník; HC Škoda Plzeň).

ODEŠLI:
Tomáš Vošvrda (brankář; HC Olomouc), Jiří Moravec (obránce; HC Motor České Budějovice), David Štich (obránce; HC Slavia Praha), Radek Duda (útočník; HC Škoda Plzeň), Peter Galamboš (útočník; MHC Mountfield Martin/SR), Jaroslav Kudrna (útočník; Mountfield Hradec Králové), Lukáš Vantuch (útočník; EV Landshut Cannibals/Něm.).

Sestava Liberce v minulém extraligovém kole: Schwarz - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Šimek - Urban, P. Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, Zacha, Víšek.

Největší hvězdy: Petr Nedvěd, Petr Vampola, Marek Schwarz

Hráli v týmu soupeře Zlína: Martin Bartek

Kanadské bodování hokejistů Liberce po 12. extraligovém kole: 1. Petr Nedvěd 12 (2 + 10), 2. Martin Bartek 10 (8 + 2), 3. Michal Bulíř 9 (4 + 5), 4. Petr Vampola 9 (2 + 7), 5. Tomáš Pospíšil 7 (5 + 2), 6. Tomáš Filippi 5 (1 + 4), 7. Martin Čakajík 5 (0 + 5), 8. Pavel Zacha 4 (3 + 1), 9. Tomáš Urban 3 (3 + 0), 10. Jakub Valský 3 (2 + 1), Koba Jass 3 (2 + 1), Tomáš Bulík 3 (2 + 1).
Další pořadí: 13. Jiří Hunkes 3 (0 + 3), 14. Jakub Čutta 2 (1 + 1), 15. Tomáš Voráček 2 (0 + 2), 16. Jan Víšek 1 (1 + 0). Celkem bodovalo 16 hokejistů.

Pořadí střelců po 12. kole: 8 - Martin Bartek, 5 - Tomáš Pospíšil, 4 - Michal Bulíř, 3 - Pavel Zacha, Tomáš Urban, 2 - Petr Nedvěd, Petr Vampola, Jakub Valský, Koba Jass, Tomáš Bulík, 1 - Tomáš Filippi, Jan Víšek, Jakub Čutta.

VZÁJEMNÁ BILANCE ZÁPASŮ ZLÍNA A LIBERCE V EXTRALIZE-TÝM PSG ZÍSKAL SE SEVEROČECHY V LOŇSKÉ SEZONĚ JEN ČTYŘI BODY

Celková bilance v české extralize obou soupeřů vyznívá pro Liberec. Na zlínském ledě však mají lepší bilanci Berani, kteří v dosavadní historii pouze osmkrát doma prohráli. Pozor! Zlínu se v loňské sezoně na Bílé Tygry vůbec nedařilo, neboť tři duely prohrál, radoval se až v posledním duelu obou soupeřů a získal s Libercem jen čtyři body. Zlín nevyhrál na ledě Tygrů již šestý zápas v řadě, loni pod Ještědem prohrál 5:7 a 1:2 v prodloužení. Rovněž úvodní duel na zlínském ledě vyhrál Liberec 5:1, odveta poté vyšla pro Zlín po výsledku 6:3.

Tým PSG Zlín vytěžil v sezoně 2011/2012 ze čtyř zápasů se Severočechy v základní části sedm bodů. Doma Vlachova družina vyhrála 4:2 a 5:3, zatímco na soupeřově ledě sebrala alespoň bod po prohře v nastaveném čase. Naproti tomu Berani získali v sezoně 2010/2011 z dvanácti možných bodů pouhé tři!

V samostatné české extraligové soutěži je páteční duel na ZS Luďka Čajky v pořadí 45. vzájemným zápasem při následující bilanci z pohledu zlínského celku.

Vzájemná bilance PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec
CELKEM: 44 zápasy, 16 – 2 – 3 – 3 - 20, celkové skóre 115:130, 59 bodů
DOMA: 22 zápasy, 12 – 1 – 1 – 1 - 7, celkové skóre 65:54, 40 bodů
VENKU: 22 zápasy, 4 – 1 – 2 – 2 – 13, celkové skóre 50:76, 19 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 21. září 2008 v sezoně 2008/2009 a 1. února 2013 v sezoně 2012/2013
Nejvyšší prohra doma: 0:4, 16. října 2009 v sezoně 2009/2010
Nejvyšší vítězství venku: 2:0, 5. ledna 2003 v sezoně 2002/2003
Nejvyšší prohra venku: 0:6, 25. ledna 2009 v sezoně 2008/2009

Zápasy v loňské sezoně 2012/2013
Pátek 28. září, 6. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 7:5 (2:1, 2:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. min Urban (Netík, P. Nedvěd), 13. Bulíř (Šmíd), 23. Špaček (Štich, Šmíd), 37. Kudrna (Filippi, Víšek), 45. Víšek (Kudrna, Filippi), 51. P. Nedvěd (Šmíd, Bulíř), 59. Netík (P. Nedvěd) - 19. F. Čech (Z. Okál ml.), 31. Melenovský (Ondráček, Linhart), 38. Balaštík, 40. Leška (Hamrlík), 49. O. Veselý (Holík, Čajánek).
Hned tucet branek viděli diváci v televizním zápase 6. kola Tipsport extraligy pod Ještědem. Hokejisté PSG Zlín prohráli v divokém utkání s Libercem 5:7, když celkem dvakrát dokázali srovnat stav, ale na bodový zisk to nakonec nestačilo. Berani na šestý inkasovaný gól již nedokázali odpovědět a potvrdili pravidlo, že body z úzkého kluziště v Liberci nevozí. Zlín nevyhrál na ledě Bílých Tygrů již pátý zápas v řadě.

Neděle 4. listopadu, 19. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:0, 1:3, 0:2).
Branky a nahrávky: 29. min Ondráček (Kubiš, Tesařík) - 25. Dušek (Kudrna,Víšek), 34. Nedvěd (Kudrna), 37. Čakajík (Filippi, Dušek), 46. Filippi (Simonds, Čakajík), 58. Čutta (Nedvěd, Bulíř).
Vlachova družina nastoupila v okleštěné sestavě, scházel distancovaný kapitán Petr Čajánek a domácí nasadili pouze tři útoky. Zlín dokázal ještě v 29. minutě srovnat stav zásluhou Jiřího Ondráčka, ale Bílí Tygři přidali další góly a odvezli ze Zlína všechny body.

Pátek 21. prosince, 32. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 2:1 po prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0).
 Branky a nahrávky: 5. min Filippi, 61. Bulíř (Čutta) - 7. Honejsek (Tesařík, Veselý).
Bílí Tygři se ujali vedení hned v 5. minutě, ale o dvě minuty později vyrovnal Antonín Honejsek. O osudu utkání rozhodla hned první minuta prodloužení, neboť v sedmadvacáté vteřině tečoval střelu Čutty od modré čáry Bulíř. Vlachova družina veze zpod Ještědu alespoň bod.

Pátek 1. února, 45. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 6:3 (2:2, 1:1, 3:0).
Branky a nahrávky: 3. min Balaštík (Leška, O. Veselý), 19. Zámorský (Holík), 22. Zámorský (Holík, Honejsek), 49. Balaštík (Köhler, Linhart), 54. Balaštík (Köhler, Leška), 57. Leška (O. Veselý, Horák) - 1. P. Nedvěd (Duda), 7. Filippi (Čakajík, T. Pospíšil), 39. T. Pospíšil (Bulík).
Rozjetý Zlín porazil v utkání 45. kola Tipsport extraligy Bílé Tygry z Liberce 6:3 a poprvé skolil v sezoně Severočechy. Parádní večer prožil kanonýr Jaroslav Balaštík, který si vystřílel hattrick, dvakrát se trefil Petr Zámorský a střelecký účet večera uzavřel zastupující kapitán Petr Leška. Kvůli nemoci nehráli dva zkušení hráči Petr Čajánek a Martin Hamrlík. Samotný zápas se nevyvíjel pro domácí nejlépe, Liberec v první třetině dvakrát vedl, ale Zlín využil dvěma góly využil pětiminutovou přesilovku.

Zápasy v sezoně 2011/2012
Neděle 2. října, 7. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. min Galvas (Důras, Čajánek), 14. Kubiš (Roman Vlach), 31. Veselý (Čajánek, Důras), 53. Holík (Linhart, Hamrlík) - 57. Bárta (Nedvěd, Trončinský), 60. Urban (Krejčík).
Vlachova družina jede na plné obrátky. Zlínští hokejisté porazili v přímém souboji o vedoucí místo Liberec a jsou v čele extraligové tabulky po sedmém kole! Berani získali dvougólový náskok již v úvodní třetině a poté nedali Bílým Tygrům šanci na zvrat v zápase.

Neděle 6. listopadu, 20. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 2:1 po prodloužení po prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 31. min Hay (Čakajík, Kudrna), 65. Bartovič z trestného střílení - 36. Holík (Roman Vlach, Ondráček).
Berani ve vyrovnaném a kvalitním duelu vyrovnali v 36. minutě zásluhou gólu Petra Holíka. V prodloužení nejdříve neproměnil nařízenou penaltu Jiři Ondráček, zatímco liberecký útočník Bartovič uspěl a rozhodl o bonusovém bodu pro Tygry.

Čtvrtek 22. prosince, 33. kolo: PSG Zlín - Bílí Tygři  Liberec 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. min Tesařík (Melenovský), 34. Linhart (Hamrlík, Leška), 35. Tesařík (Melenovský), 58. Köhler (Leška), 59. F. Čech - 4. Bulíř (Bartovič), 13. Vantuch (Víšek), 41. Kudrna (Bartovič, P. Nedvěd).
Dramatický zápas rozhodla 58. minuta a střela Bedřicha Köhlera, kterou si liberecký gólman Pinc srazil za svá záda. Vlachova družina předtím dvakrát úspěšně dotahovala vedení hostů a v 35. minutě Zlín dostal poprvé do vedení nejlepší hráč večera Radim Tesařík.

Pátek 3. února, 46. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 4:1 2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. min Kudrna (Trončinský, Klimenta), 8. P. Nedvěd (Klimenta, Roth), 22. T. Urban (Vantuch, Bulíř), 32. Klimenta (P. Nedvěd, Roth) - 31. Köhler (Holík).
Domácí v úvodní třetině během tří minuty využili dvě přesilové hry a na začátku druhého dějství přidali další gól. Berani nenašli během zápasu recept na zvrat i zásluhou spousty vyloučení a nevyužitých přesilovek. Rozhodčí udělili menší dvouminutové tresty celkem patnácti zlínským hráčům! Jediný gól zaznamenal v 31. minutě Bedřich Köhler.