neděle 03. listopadu 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Představujeme dalšího soupeře na domácím ledě - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

S cílem napravit minulou sezonu vstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy hokejisté Pardubic. Po zisku titulu v roce 2012 letos na jaře vypadli už v předkole play off s Kladnem. Východočeši mají za cíl postup do play off a uspět v něm. Pomoci k tomu má i staronová posila, kanonýr Petr Sýkora. Trenérskou pozici v létě obsadil Zdeněk Venera, který je čtvrtým šéfem pardubické střídačky za posledních dvanáct měsíců. Východočeši v pátek výhrou v Kladně ukončili černou sérii pěti porážek v řadě. Pojišťovna je v tabulce na osmém místě se ziskem 26 bodů, doposud nasbírala o bod méně než zlínský tým.

HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE - INFORMACE O KLUBU

ROK ZALOŽENÍ:1923 jako LTC Pardubice
ZMĚNY NÁZVU:1949 – Sokol Pardubice, 1950 – Slavia Pardubice, 1953 – Dynamo Pardubice, 1960 – Tesla Pardubice, 1991 – HC Pardubice, 1995 – HC IB Pardubice, 1997 – HC IPB Pardubice, 2002 – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, 2003 – HC Moeller Pardubice, 2009 – HC Eaton Pardubice, 2011 – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
KLUBOVÉ BARVY:červená a bílá
ADRESA:ČEZ Arena, Sukova nábřeží 1735, 530 02 Pardubice
TELEFON: + 420 466 741 630
FAX: + 420 466 535 350
E-MAIL:hcpce@pce.cz
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:mistr československé ligy 1972/1973, 1986/1987, 1988/1989, mistr české extraligy 2004/2005, 2009/2010, 2011/2012
KAPACITA STADIONU:10 194 míst (ČEZ Arena)
CENY VSTUPENEK:120, 150, 195, 255, 330 Kč k sezení, 120 Kč k stání

VEDENÍ KLUBU:
Předseda představenstva:Roman Šmidberský
Místopředsedové představenstva:Mgr. Ondřej Šebek, PhDr. Ing. Vlastislav Bříza, Ph.D.

PŘIŠLI:
Zdeněk Čáp (obránce; Královští lvi Hradec Králové), Blaž Gregorc (obránce; Odense Bulldogs/Dán.), Jan Zdráhal (obránce; SK Horácká Slavia Trebíč - návrat z hostování), Jan Kolář (útočník; Neftěchimik Nižněkamsk/KHL), Josef Marha, Petr Sýkora (oba útočníci; HC Davos/Švýc.).

ODEŠLI:
Marek Drtina (obránce; HC Havlíckův Brod - hostování), Travis Gawryletz (Székesfehérvár/EBEL), Jiří Marušák (obránce; PSG Zlín), Martin Bartek (útočník; Bílí Tygři Liberec), Pavel Brendl (útočník; zatím bez angažmá), Jan Buchtele, Tomáš Rolinek (oba útočníci; HC Sparta Praha), Radek Číp (útočník; HC Olomouc), Lukáš Nahodil (útočník; SK Horácká Slavia Třebíč - hostování). V průběhu sezony: Jan Kolář (útočník, Slavia – měsíční hostování).

Sestava Pardubic v minulém extraligovém kole:Salfický - Benák, Ďaloga, Píša, V. Kočí, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, Kousal, T. Nosek - Tybor, Marha, Starý - Půhoný, Číp, Semorád.

Největší hvězdy: Petr Sýkora, Josef Marha, Dušan Salfický

Hráli v týmu soupeře Zlína: Radovan Somík, Jiří Cetkovský (mládežnické kategorie)

Kanadské bodování hokejistů Pardubic po 17. extraligovém kole: 1. Tomáš Zohorna 14 (5 + 9), 2. Petr Sýkora 13 (9 + 4), 3. Robert Kousal 11 (5 + 6), 4. Václav Benák 11 (4 + 7), 5. Tomáš Nosek 11 (3 + 8), 6. Lukáš Radil 9 (6 + 3), 7. Radoslav Tybor 8 (5 + 3), 8. Jiří Cetkovský 7 (5 + 2), 9. Marek Ďaloga 7 (0 + 7), 10. Jan Kolář 6 (6 + 0).
Další pořadí: 11. Jan Starý 6 (1 + 5), 12. Josef Marha 5 (2 + 3), 13. Václav Kočí 5 (0 + 5), 14. Radovan Somík 4 (2 + 2), 15. Blaž Gregorc 4 (0 + 4), 16. Radek Číp 2 (2 + 0), 17. Aleš Píša 2 (0 + 2), Jan Semorád 2 (0 + 2), 19. Zdeněk Čáp 1 (0 + 1).Celkem bodovalo 19 hokejistů.

Pořadí střelců po 17. kole: 9 - Petr Sýkora, 6 - Lukáš Radil, Jan Kolář, 5 - Tomáš Zohorna, Robert Kousal, Radoslav Tybor, Jiří Cetkovský, 4 - Václav Benák, 3 - Tomáš Nosek, 2 - Josef Marha, Radovan Somík, Radek Číp, 1 - Jan Starý.

VZÁJEMNÁ BILANCE ZÁPASŮ ZLÍNA A PARDUBIC V EXTRALIZE-BERANI PO PŘEDCHOZÍCH ŠESTI PROHRÁCH VYHRÁLI DVA ZÁPASY

Celková bilance v české extralize obou soupeřů vyznívá příznivěji pro zlínské Berany. Zlín vybojoval v loňské sezoně s Východočechy pouhé tři body, nicméně v letošní sezoně vyhrál na pardubickém ledě 2:1 a navázal na předchozí výhru v jarním závěru základní části extraligy, která Beranům pomohla k zisku Prezidentského poháru. Předchozích šest zápasů v extralize vyhrály Pardubice.

Čajánek a spol. prohráli loni s Perníkáři tři vzájemné duely. Ševci doma prohráli 1:3 a poté slavili výhru 4:3 v prodloužení. Utkání na pardubickém ledě skončila vždy výhrou Pojišťovny po výsledcích 5:3 a 3:2 v prodloužení. Řada fanoušků má v paměti vyřazení Zlína právě Pardubicemi ve čtvrtfinále play off 2011 po výprasku 0:4 na zápasy a podobným stavem série skončilo i extraligové finále v sezoně 2004/2005 při výluce hráčů NHL!

Zajímavostí je, že v sezoně 2010/2011 vzájemné zápasy vyhrával v základní části vždy hostující tým. Tým PSG Zlín uspěl dvakrát na pardubickém ledě po výhrách 3:1, 4:2, zatímco utkání na ZS Luďka Čajky vyhrál Eaton 4:3 a 3:2 po prodloužení. V sezoně 2011/20102 se karta obrátila ve prospěch Východočechů. Berani získali ve vzájemných zápasech jen čtyři body, zatímco ČSOB Pojišťovna osm bodů. Vlachova družina na domácím ledě nejdříve porazila Pardubice těsně 2:1, odveta vyzněla jednoznačně ve prospěch soupeře, který vyhrál 6:2.

V samostatné české soutěži je nedělní odpolední zápas na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně v pořadí 98. vzájemným zápasem při následující bilanci z pohledu zlínského celku:

Zápasy v letošní sezoně 2013/2014
Úterý 24. září, 5. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. min Starý (Marha) - 36. Okál, 41. Kubiš (Balaštík, Valenta).
Pardubice před zápasem vyhrály oba domácí duely a neinkasovaly ani jeden gól. Berani rozhodli vyrovnaný zápas na začátku třetí třetiny a těsnou výhru se štěstím uhájili až do závěrečné sirény. Branky zaznamenali Zdeněk Okál a Pavel Kubiš, který vstřelil vítězný gól.

Zápasy v loňské sezoně 2012/2013
Pátek 19. října, 13. kolo: PSG Zlín – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. min Zámorský (Hamrlík, Honejsek) - 8. Hemský (Kindl, Píša), 27. Kolář (Hemský, Krejčí), 43. Somík (Beech, Bartek).
Hokejisté PSG Zlín  v utkání promarnili celkem pět dvojnásobných přesilovek a selhali v koncovce. Úřadující mistr z Pardubic dvakrát využil početní výhodu. Berani zkorigovali nepříznivý stav až v závěru zásluhou přesné trefy obránce Petra Zámorského. Po herní stránce nebyl výkon domácího týmu špatný, Čajánek a spol. bojovali a dřeli až do závěrečné minuty, ale na skvělého gólmana Salfického nevyzráli.

Pátek 30. listopadu, 26. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – PSG Zlín 5:3  (1:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. min Krejčí (Somík, Hemský), 28. Hemský (Benák), 31. Kousal (Benák, Kindl), 42. Píša (Buchtele, Kousal), 48. Krejčí (Benák, Kindl) - 35. Hamrlík (Leška, Balaštík), 44. Balaštík (Veselý, Linhart), 54. F.Čech (Čajánek).
Úřadující vicemistr vedl od 7. minuty a v průběhu utkání se dvakrát dostal do tříbrankového náskoku. Vlachova družina nepotvrdila velmi dobrou výkonnost v předcházejících venkovních zápasech. V sestavě domácích se zaskvěli hráči z NHL David Krejčí a Aleš Hemský. Zlínští duel na východě Čech odehráli jen na tři útoky.

Pátek 11. ledna, 39. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – PSG Zlín 3:2 v prodloužení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. min Cetkovský (V. Kočí), 48. Somík (Píša, Bartek), 64. Rolinek (T. Zohorna, Marušák) - 45. Tesařík (Holík, Veselý), 56. Balaštík (Hamrlík, Leška).
Dvě vteřiny před koncem základní hrací doby mohl strhnout tři body na stranu Zlína Ondřej Veselý, ale nastřelil pouze bránícího protihráče. Ve čtvrté minutě prodloužení rozesmutnil hosty navrátilec do extraligy Tomáš Rolinek. Vlachova družina dvakrát zásluhou využité přesilové hry srovnala krok, nicméně strhnout vedení na svou stranu se Zlínu nepodařilo. Berani získali v letošní sezoně ve vzájemných zápasech s Pardubicemi první bod.

Úterý 26. února, 52. kolo: PSG Zlín – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:3 v prodloužení (3:0, 0:3, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. min Čajánek (O. Veselý, Honejsek), 14. O. Veselý (Čajánek), 18. Balaštík (Leška, Linhart), 64. Urbanec (Čajánek, O. Veselý) - 35. Buchtele (Nosek, Mocek), 37. Kousal (Kočí), 38. Nosek (Zohorna).
Hokejisté PSG Zlín vyhráli utkání 52. kola Tipsport extraligy nad týmem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:3 v prodloužení a zajistili si poprvé v historii klubu Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje určený pro nejlepší tým základní části extraligy! Zlínští vyhráli dlouhodobou část české extraligy podruhé, předtím triumfovali v sezoně 2004/2005. Zlínští získali v úvodní třetině tříbrankový náskok, o který přišli ve druhé třetině. Rozhodnutí přinesla až čtvrtá minuta prodloužení a přesná trefa juniora Patrika Urbance.

Zápasy v sezoně 2011/2012
Neděle 25. září, 5. kolo: PSG Zlín – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 42. min Důras (Čajánek), 55. Holík (T. Sýkora, F. Čech) - 22. Somík (Bartek, Elkins).
Berani od začátku druhé třetiny prohráli, ale obratem ve třetí třetině strhli výhru na svou stranu. Branky zaznamenali Michal Důras a rozhodující trefu přidal Petr Holík. Zlínu se podařila odveta za loňskou sezonu. Tehdy ze čtyř pokusů ani jednou na domácím ledě nevyzrál nad Východočechy.

Středa 2. listopadu, 18. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – PSG Zlín 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. min Nahodil (Radil), 31. Kolář I (Koukal, Sičák), 35. Sim (T. Nosek, Borer), 40. Buchtele (Kolář II, Brendl), 51. Kolář I (Starý, Koukal), 57. Kousal (Buchtele) - 17. Roman Vlach (Tesařík, Galvas).
Hokejisté Zlína podlehli na ledě Pardubic vysoko 1:6, i když se v úvodní třetině ujali vedení. Poté se Východočeši rozstříleli a ve druhé třetině nasázeli do zlínské sítě čtyři góly. Jediný střelecký úspěch zaznamenal Roman Vlach, který se trefil premiérově v letošní sezoně. Vlachova družina prohrála počtvrté v řadě a stále se trápila v koncovce.

Neděle 11. prosince, 31. kolo: PSG Zlín – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:6 (0:0, 2:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. min Hamrlík (Čajánek), 30. Kubiš (Leška) - 22. Kočí (Sičák, Kousal), 32. Koukal (Píša), 32. Bartek (T. Nosek, Kolář II), 33. Nahodil (Bartek), 37. Starý (Koukal, Benák), 53. Starý (Kolář II).
Tým PSG Zlín dostal tvrdý direkt v podobě tří inkasovaných gólů během 68 vteřin v rozpětí 32. a 33. minuty. Berani do té doby nad Pardubicemi vedli 2:1, ale poté je hostující útočná vozba dostala do kolen. Vlachova parta už nenašla síly na zvrat a po dvou výhrách vyšla bodově naprázdno.

Neděle 29. ledna, 44. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – PSG Zlín 4:3 po samostatných nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 31. min Jan Kolář II (Jan Kolář I, Starý), 45. Jan Kolář I (Koukal), 49. Jan Kolář I (Koukal, Píša), rozhodující samostatný nájezd Jan Kolář I - 17. Ondráček (Tvrdík), 22. Důras (Čajánek, O. Veselý), 51. Leška (Hamrlík, Köhler).
Tým PSG Zlín vedl v polovině zápasu dvoubrankovým náskokem. Vlachova družina zachraňovala remízu v základní hrací době, v nájezdech se štěstí přiklonilo na stranu Východočechů. Všechny branky domácích dávali pouze hokejisté se jmenovkou Kolář, z toho útočník Jan I vstřelil hattrick.