sobota 21. září 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Představujeme druhého soupeře na domácím ledě - HC Energie Karlovy Vary

Úřadující vicemistři ze Zlína mají před sebou druhý domácí zápas na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Soupeřem jim bude celek HC Energie Karlovy Vary, který má v letošním ročníku Tipsport extraligy za cíl vyhnout se především skupině o udržení. Hokejisté Energie vstoupili do sezony s výrazně obměněným kádrem. Západočeši po zisku mistrovského titulu v roce 2009 čtyřikrát za sebou nepostoupili do play off a vedení Energie se na to rozhodlo zareagovat. Základním cílem obměněného týmu bude postoupit alespoň do předkola play off a vyhnout se bojům ve skupině o udržení a baráži. V týmu Západočechů hraje i syn hlavního kouče Zlína Roman Vlach a dres Varů obléká i útočník Stanislav Balán, který v minulosti ve Zlíně působil.

HC ENERGIE KARLOVY VARY-INFORMACE O KLUBU

ROK ZALOŽENÍ:1932 jako Slavia Karlovy Vary, odbor ledního hokeje
ZMĚNY NÁZVU:1949 – ZSJ Slavia Karlovy Vary, 1952 – Dynamo Karlovy Vary, 1965 – Slavia Karlovy Vary, 1974 – Slavia PZ Karlovy Vary, 1994 – Slavia Becherovka Karlovy Vary, 1996 – HC Becherovka Karlovy Vary, 2002 – HC Energie Karlovy Vary
KLUBOVÉ BARVY:zelená, bílá, černá a žlutá
ADRESA:HC Energie Karlovy Vary s r.o., KV Arena, Západní ulice 1812/73, 360 01 Karlovy Vary
TELEFON:359 909 159, 359 909 116
FAX:359 909 159
E-MAIL:hokejkv@hokejkv.cz
NEJVĚTŚÍ ÚSPĚCHY:1. místo v sezoně 2008/2009, 2. místo v sezoně 2007/2008
KAPACITA STADIONU:6 000 míst, KV Arena (5 675 míst k sezení, z toho 963 v klubové zóně)

PŘIŠLI:
Radim Bičánek (obránce; HC Kometa Brno), Branislav Kubka (obránce; HC ´05 Banská Bystrica/SVK), Ondřej Šmach (obránce; HC Slovan Ústečtí Lvi), Stanislav Balán (útočník; HK SKP Poprad/SVK), Radek Dlouhý (útočník; HC Kometa Brno - hostování), Marek Hovorka (útočník; Rytíři Kladno - hostování; předtím HC Sparta Praha - hostování), Radim Hruška (útočník; HC Vítkovice Steel), Martin Látal (útočník; Rytíři Kladno - hostování), Milan Kytnár (útočník, Slovan Bratislava/KHL).

ODEŠLI:
Lukáš Mensator (brankář; HC Škoda Plzeň - hostování), Martin Gründling (obránce; Arystan Temirtau/KZK), Vojtěch Kloz (obránce; KH Sanok/POL), David Nosek (obránce; HC Kometa Brno), Roman Prošek (obránce; SK Kadaň), Petr Přindiš (Courbevoie/FRA), Jiří Bicek (útočník; HC Košice, SVK), Jan Heřman, Jan Košťál, Petr Pohl (všichni útočníci; zatím bez angažmá), Petr Kumstát, Lukáš Pech (oba útočníci; HC Sparta Praha), František Skladaný (útočník; Buran Voroněž/RUS), Václav Skuhravý (útočník; HC Motor České Budějovice – 1. liga).

Sestava Energie v minulém extraligovém kole:Závorka - Bičánek, Šmach, Drtina, Grman, J. Látal, Gulaši, Schusser - Zaťovič, R. Hruška, Hovorka - Dlouhý, Balán, M. Látal - Doležal, Roman Vlach, Flek - Koblasa, Kytnár, Tomeček.

Největší hvězdy:Radim Bičánek, Radek Dlouhý

Hráli v týmu soupeře:Roman Vlach, Stanislav Balán

Kanadské bodování hokejistů Karlových Varů po 3. extraligovém kole:1. Stanislav Balán 2 (2 + 0), 2. Petr Koblasa 1 (1 + 0), Radim Hruška 1 (1 + 0), Jiří Drtina 1 (1 + 0), 5. David Zucker 1 (0 + 1), Marek Hovorka 1 (0 + 1), Radek Dlouhý 1 (0 + 1), Radim Bičánek 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 8 hráčů.

Pořadí střelců po 3. kole:2 - Stanislav Balán, 1 - Petr Koblasa, Radim Hruška, Jiří Drtina

VZÁJEMNÁ BILANCE ZÁPASŮ ZLÍNA A KARLOVÝCH VARŮ
BERANI UMÍ NA ENERGII DOMA ZAHRÁT, Z DVAATŘICETI ZÁPASŮ PROHRÁLI JEN PĚTKRÁT!

Celková bilance obou soupeřů v české extralize vyznívá příznivě pro zlínské Berany. Zejména na domácím ledě je bilance přesvědčivá pro Zlín, neboť z 32 doposud odehraných utkání na ZS Luďka Čajky 25 duelů vyhrál. Není bez zajímavosti, že Energie se radovala na zlínském ledě z výhry v únoru 2012 po více než čtyřech letech, předtím zvítězila v prosinci 2007 po výhře 6:4.

Berani vyhráli v sezoně 2010/2011 všechny zápasy a z dvanácti možných bodů získali plných deset bodů! A v úspěšné bilanci pokračovali i v ročníku 2011/2012, když získali v základní části sedm bodů. Vary přerušily negativní bilanci až začátkem roku, když po dvanácti prohrách v řadě vyhrály na domácím ledě 4:1.

Zlín pokračoval ve velmi dobré bilanci s Karlovými Vary i v loňské sezoně 2012/2013, když získal ze vzájemných zápasů 9 bodů, když s Energií prohrál pouze v jediném duelu.

V samostatné české soutěži je nedělní zápas na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně v pořadí 65. vzájemným zápasem při následující bilanci z pohledu zlínského celku:

Zápasy v loňské sezoně 2012/2013
Pátek 21. září, 3. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0).
Branky a nahrávky: 10. min Veselý (Tesařík, Čajánek), 17. Zámorský (Čajánek, Veselý), 30. Z. okál ml. (Holík), 37. Veselý (Honejsek, Zámorský) - 30. Kumstát (Pech), 36. Gřegořek (Kumstát, Prošek).
V sestavě Zlína chyběl nemocný gólman Luboš Horčička a poprvé nastoupil v lsezoně do brány PSG Jakub Sedláček. Vlachova družina předvedla především v koncovce zlepšený výkon a celkem čtyřikrát slavili diváci v ochozech ZS Luďka Čajky gól v soupeřově síti.

Pátek 26. října, 16. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 2:4 (2:0, 0:1, 0:3).
Branky a nahrávky: 2. min D. Nosek (Kumstát, Pech), 3. MacDonald (Skuhravý) - 38. Veselý (Matějíček, Tesařík), 45. Balaštík (Linhart, Hamrlík), 55. Leška (Kubiš, Matějíček), 60. Čajánek (Linhart, Melenovský).
Vlachova družina vyhrála na ledě Karlových Varů 4:2, i když v utkání prohrávala ve třetí minutě již 0:2.Tento stav platil až téměř do konce druhé třetiny. Zlín z přesilovky snížil a ve stejné herní situaci vyrovnal v úvodu třetí třetiny. Berani dokonali skvělý obrat pět minut před koncem, čtvrtý gól přidali při neúspěšné power play Energie.

Pátek 7. prosince, 29. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. min Balaštík (Leška), 16. Veselý (Tesařík, Čajánek), 50. Veselý (Čajánek, Honejsek), 55. Zámorský (Urbanec, Leška) - 4. Zaťovič (D. Nosek, Pech)
Vlachova družina porazila lázeňské hosty potřetí v letošní sezoně a vyhrála doma třetí zápas za sebou. Dvě branky vítězů zaznamenal Ondřej Veselý, další přidali Jaroslav Balaštík a Petr Zámorský.

Neděle 20. ledna, 42. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 6:4 (4:0, 1:2, 1:2).
Branky a nahrávky: 7. min Pech (Zaťovič, Nosek), 10. Pech (Drtina, Bicek), 13. Bicek (Zaťovič, Nosek), 18. Zaťovič, 30. Zaťovič (Nosek), 53. Koštál (Grman) - 22. Řezníček (Holík, Zámorský), 37. Tesařík (Čajánek, Veselý), 52. Veselý (Řezníček, Tesařík), 54. Kubiš (Melenovský, Tesařík).
Berani poprvé v sezoně vyšli se Západočechy bodově naprázdno. O osudu utkání rozhodla první třetina, ve které Energetici dali čtyři góly. Vlachova družina se nevzdala, bojovala až do závěrečné sirény a zkorigovala nepříznivý stav na konečný rozdíl dvou gólů.

Zápasy v předloňské sezoně 2011/2012
Neděle 9. října, 10. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 1:3 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. min Skuhravý (M. Rohan) - 1. Čajánek (Veselý, Honejsek), 57. Tesařík (T. Sýkora), 60. Leška (Hamrlík, Köhler).
Hokejisté PSG Zlín zvítězili extraligy na ledě Karlových Varů, když vítěznou trefu zařídil v 57. minutě střelou od modré čáry Radim Tesařík. Ve vyrovnaném zápase mužstvo podržel brankář Jakub Sedláček, který ve druhé třetině kryl penaltu Kumstáta a později i další šance Energie. Berani se ujali vedení hned v první minutě zásluhou kapitána Petra Čajánka, definitivní pojistku přidal při neúspěšné power play domácího celku střelou do prázdné brány Petr Leška.

Neděle 20. listopadu, 23. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 20. min Holík (Linhart, Köhler).
Berani nastoupili do utkání bez zraněného kapitána Petra Čajánka (svalové problémy) a hráli pouze na tři útoky. Zlín porazil Karlovy Vary již podvanácté v řadě a po těsné výhře si připsal další tři body. Jedinou branku zaznamenal při přesilovce v závěru první třetiny Petr Holík.

Pátek 6. ledna, 36. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. min Gawryletz (Gulaši), 32. Skladaný (Gründling), 42. Zaťovič (Mikeska, Lučka), 53. T. Sýkora (Kuběna, Zucker) - 60. Hamrlík (Galvas, Leška).
Hokejisté PSG Zlín nenavázali na sérii předchozích dvanácti výher nad lázeňskými hosty. Berani prohráli s Energií po více než třech letech. Západočechy nasměrovala k výhře využitá přesilová hra pět na tři, poté domácí přidali další góly.

Pátek 17. února, 49. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 2:3 po prodloužení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Holík (Leška), 42. Čajánek (Tesařík, Důras) - 44. Pech (Gawryletz, Gřegořek), 46. Kumstát (Pech), 64. Gřegořek (Gawryletz, Pech).
Zlín vedl na začátku třetí třetiny o dvě branky, ale Energetici ukázali velkou vůli po vítězství. Skóre zápasu vyrovnali a v prodloužení rozhodl přesnou ranou nad beton Gřegořek.