pátek 12. září 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Představujeme prvního soupeře na domácím ledě: BK Mladá Boleslav

Hokejisté Mladé Boleslavi se po dvou letech vrátili do extraligy a základní cíl Bruslařského klubu je jasný: vyhnout se baráži. Mladá Boleslav v přípravě pod vedením trenérské dvojice František Výborný, Marian Jelínek odehrála dvanáct zápasů a deset z nich vyhrála. Podařilo se ji ovládnout i přípravný turnaj Mountfield Cup v Martině. A radovala se i v generálce na extraligu v německém Wolfsburgu po výhře 4:3. Oba soupeři se utkali v historii české extraligy pouze šestnáctkrát, neboť hokejisté z města automobilů postoupili před sezonou 2008/2009 poprvé mezi extraligovou elitu. Bilance je příznivější pro Zlín, který z celkové počtu šestmácti zápasů pouze šestkrát prohrál. Poslední dva vzájemné zápasy před dvěma lety však vyhrála Mladá Boleslav.

BK MLADÁ BOLESLAV - INFORMACE O KLUBU

ROK ZALOŽENÍ:1879 bruslařský klub, 1908 organizován hokej
ZMĚNY NÁZVU:1880 – Bruslařský klub Mladá Boleslav, 1927 – Mladoboleslavský SK, 1939 – BK Mladá Boleslav, 1948 – Sokol BK Mladá Boleslav, 1966 – Auto Škoda, 2000 – HC Mladá Boleslav, 2004 – BK Mladá Boleslav
KLUBOVÉ BARVY:zelená, bílá
ADRESA:BK Mladá Boleslav, a.s., Ško-Energo Aréna, Na Vinici 31, 293 01 Mladá Boleslav
TELEFON:326 748 169
FAX:326 734 037
E-MAIL:info@bkboleslav.cz
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:kvalifikace do ligy 1936, postup do extraligy 2008
KAPACITA STADIONU:4 200 míst – ŠKOENERGO ARÉNA
CENY VSTUPENEK:140 Kč k sezení, 120 Kč k stání, 80 Kč (stání 60 Kč) důchodci, ZTP, ZTPP, děti do 15 let a studenti 60 Kč (k stání 40 Kč). Ceny permanentek: 4 000 Kč na sezení, 3 250 Kč na stání

PŘIŠLI:
Roman Čermák (obránce; HC Dukla Jihlava), Milan Hruška (obránce; HC Vítkovice Steel), Jiří Kučný (obránce; Piráti Chomutov), Matěj Stříteský (obránce; HC Verva Litvínov), Luka Vidmar (obránce; South Carolina Stingrays/ECHL, Rochester Americans/AHL), Michal Bárta (útočník; Bílí Tygři Liberec - hostování), Mitja Robar (obránce; Krefeld Pinguine/Něm.), Peter Trška (obránce; HK 36 Skalice/SR - hostování), Tomáš Hyka (útočník; Färjestad BK/Švéd.), David Květoň (útočník; HC Oceláři Třinec), Dominik Pacovský (útočník; HC Lev Praha/KHL).

ODEŠLI:
Roman Will (brankář; Colorado Avalanche/NHL), Lukáš Bohunický (obránce; Edinburgh Capitals/Brit.), Eric Meland (obránce; bez angažmá), Roman Němeček (obránce; JKH GKS Jastrzebie/Pol), David Pojkar (obránce; bez angažmá), Tomáš Protivný (obránce; JKH GKS Jastrzebie/Pol.), Tomáš Demel (útočník; bez angažmá), Zdeněk Kubina (útočník; LHK Jestřábi Prostějov - hostování), Tomáš Jiránek (útočník; AZ Havířov), Martin Koudelka (útočník; konec kariéry), Marek Loskot (útočník; AZ Havířov), Tomáš Nouza (útočník; ČEZ Motor České Budějovice), Jiří Rys (útočník; HC Stadion Litoměřice - hostování).

VÝSLEDKY HOKEJISTŮ MLADÉ BOLESLAVI V PŘÍPRAVĚ
Pardubice – Mladá Boleslav 4:3, M. Boleslav – High1 (Korea) 5:0, Ml. Boleslav – Plzeň 2:0.
Turnaj Mountfield Cup v Martině (Slovensko):Martin – Ml. Boleslav 4:5, Ml. Boleslav – Hr. Králové 3:1, Piešťany – Ml. Boleslav 2:3.
Ml. Boleslav – Znojmo 2:0, Mladá Boleslav – Klagenfurt (EBEL, Rakousko) 3:4 po nájezdech, Znojmo – Ml. Boleslav 5:7, Litvínov – Ml. Boleslav 3:4, Ml. Boleslav – Litvínov 6:5, Wolfsburg (Německo) – Ml. Boleslav 3:4.

VZÁJEMNÁ BILANCE ZÁPASŮ ZLÍNA A MLADÉ BOLESLAVI
BERANŮM SE PROTI BRUSLAŘSKÉMU KLUBU DAŘÍ, ALE POSLEDNÍ DVA DUELY VYHRÁLI STŘEDOČEŠI

Oba soupeři se utkali v historii české extraligy pouze šestnáctkrát, neboť hokejisté z města automobilů postoupili před sezonou 2008/2009 poprvé mezi extraligovou elitu. Bilance je příznivější pro Zlín, který z celkové počtu šestnácti zápasů pouze šestkrát prohrál.
Berani vyhráli v sezoně 2011/2012 s Boleslaví první dva vzájemné zápasy. Venku po výsledku 4:3 a doma poté Vlachova družina zvítězila 2:0. Druhý zápas v městě automobilů již Zlínu nevyšel, neboť Bruslařskému klubu podlehl 1:4 a stejným výsledkem skončila překvapivě i odveta na zlínském ledě.
V sezoně 2010/2011 Boleslav zlobila, neboť ze vzájemných zápasů sebrala Zlínu v základní části pět bodů. Bilance v sezoně 2009/2010 vyzněla přesvědčivě pro zlínské barvy, neboť z dvanácti možných bodů získali jedenáct! Zlín tehdy vyhrál všechny čtyři duely.

V samostatné české soutěži je páteční duel úvodního kola nového ročníku Tipsport extraligy na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pořadí 17. vzájemným zápasem při následující bilanci z pohledu zlínského celku:

Zápasy v sezoně 2011/2012
Neděle 18. září, 2. kolo: BK Mladá Boleslav – PSG Zlín 3:4 (1:1, 1:2, 1:1).
Branky a nahrávky: 17. min D. Vrbata (Plodek), 35. Bahenský (Mikulík), 54. Čutta (D. Výborný) - 3. Honejsek (F. Čech, T. Sýkora), 31. Čajánek (Důras, Veselý), 32. Kubiš (Roman Vlach, Zámorský), 44. Köhler (Leška).
Hokejisté PSG vyhráli v úvodním extraligovém zápase nové sezony na ledě Mladé Boleslavi a připsali si na začátek soutěže důležité tři body. Domácímu Bruslařskému klubu nepomohl ani exzlínský kapitán Jaroslav Balaštík, který vyšel bodově naprázdno. Branky zaznamenali Antonín Honejsek, Petr Čajánek, Pavel Kubiš a Bedřich Köhler.

Neděle 23. října, 15. kolo: PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 2:0 (1:0, 1:0, 0:0). Branky a nahrávky:  19. min Köhler (Hamrlík, Leška), 30. Linhart (Leška, Čajánek). Hokejová družina Rostislava Vlacha pokračuje ve vítězném tažení extraligou. Berani potvrdili roli favorita a na domácím ledě porazili poslední celek tabulky BK Mladá Boleslav. Gólman Jakub Sedláček udržel poprvé v letošní sezoně čisté konto. Zlín využil zaváhání Jihočechů a posunul se opět do čela extraligové tabulky.

Neděle 4. prosince, 28. kolo: BK Mladá Boleslav – PSG Zlín 4:1  3:0, 1:1, 0:0).Branky a nahrávky: 2. min Tomas (Cetkovský, Balaštík), 7. Tomas, 11. Bahenský (Tomas), 29. Balaštík (Cetkovský) - 38. Galvas (Leška). Tým PSG Zlín zaspal začátek zápasu na ledě Mladé Boleslavi a dva góly z hole Romana Tomase vyhnaly z branky Luboše Horčičku.  Ve druhé třetině se trefil do zlínské sítě i bývalý kapitán Beranů Jaroslav Balaštík. Vlachova družina dokázala skórovat až za stavu 0:4, v přesilovce se trefil obránce Lukáš Galvas. Početní výhoda byla opět slabinou hry Zlína, neboť čtyři přesilovky zůstaly nevyužity.

Pátek 21. ledna, 41. kolo: PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 1:4 (1:1, 0:1, 0:2). Branky a nahrávky: 11. Kubiš (Roman Vlach) - 2. Pabiška (Balaštík), 24. Mozík (Stieler, Jiránek), 42. Podkonický (Balaštík), 56. Bahenský (Balaštík).

Zápasy v sezoně 2010/2011
Neděle 26. září, 5. kolo: BK Mladá Boleslav – PSG Zlín 3:1 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 18. min Milroy (Boháč), 36. Fabuš (L. Pabiška, Macho), 60. Divíšek (Matějovský) - 20. Balán (Lučka). Extraligoví hokejisté PSG Zlín prohráli v televizním zápase na ledě Bruslařského klubu z Mladé Boleslavi 1:3. Ve vyrovnaném střetnutí  rozhodla v neprospěch Zlína špatná koncovka, když snahu a bojovnost Venerově družině nelze upřít. Jediný střelecký úspěch zaznamenal Stanislav Balán.

Úterý 2. listopadu, 18. kolo: PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 2:3 po prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1). Branky a nahrávky: 11. min Leška ze samostatného nájezdu, 44. T. Sýkora (Rachůnek) - 7. Vrbata, 56. Marušák (Vrbata, Macháček), 63. Divíšek (Jindra).
Berani dokázali otočit nepříznivý stav, ale čtyři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal exzlínský Jiří Marušák. Ve třetí minutě prodloužení rozhodl Divíšek. Branky Zlína zaznamenali Petr Leška a Tomáš Sýkora.

Neděle 12. prosince, 31. kolo: BK Mladá Boleslav – PSG Zlín 0:2 (0:2, 0:0, 0:0). Branky a nahrávky: 10. min Kubiš (Sivák, T. Sýkora), 12. T. Sýkora (Rachůnek, Galvas). Berani o dvougólové výhře rozhodli během tří minut první třetiny, přesné trefy si zapsali Pavel Kubiš a Tomáš Sýkora. Brankář Tomáš Duba udržel počtvrté v sezoně čisté konto a celkově sedmnácté v extralize!

Neděle 23. ledna, 44 .kolo: PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 40. min Kubiš (Holík, Řezníček), 48. Důras (Rachůnek) - 20. Divíšek (Hay). Poslední celek tabulky se sice dostal do vedením ale Berani zápas nakonec se štěstím vyhráli. Vítězný vstřelil ve 48. minutě Michal Důras, který se trefil pošesté v řadě. Branky zaznamenali Pavel Kubiš a Michal Důras.

Zápasy v sezoně 2009/2010
Pátek 11. září, 2. kolo: PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 2:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 12. min Záhorovský (Kollár), 21. Köhler, 35. Rachůnek (Důras) - 8. Pabiška (Král, Kasík), 24. Král (Pabiška). Hokejisté PSG Zlín se poprvé v letošní sezoně představili fanouškům na rekonstruované ledové ploše Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Trenér Venera postavil do zápasu stejnou sestavu jako v prvním kole, na marodce je stále zraněný kapitán Jaroslav Balaštík. V utkání bohatém na počty vyloučených příliš branek nepadlo, oba celky využily po dvou přesilovkách.

Neděle 11. října, 15. kolo: BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 4:5 v prodloužení (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1). Branky a nahrávky: 1. min Boháč (Bahenský, T. Sýkora), 37. Pabiška (Lehikoinen), 43. R. Král z trest. střílení, 59. J. Kasík (Žabka) - 5. Galvas (Balaštík, Leška), 33. F. Čech, 34. Leška (Balaštík), 46. Balaštík (Nosek), 65. Nosek (Leška, Balaštík). Venerova družina zvítězila v nastaveném čase v Mladé Boleslavi a potvrdila výbornou formu z posledních zápasů. Oba celky se v utkání přetahovaly o vedení. Berani v úvodu prohrávali, ale poté vstřelili tři branky, když dva góly dali v oslabení. Boleslav v předposlední minutě vyrovnala, nicméně v prodloužení rozhodl Nosek.

Pátek 27. listopadu, 28. kolo: PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 4:2 (1:1, 2:0, 1:1). Branky a nahrávky: 13. min Balaštík, 26. Köhler (Hamrlík, Leška), 38. Balaštík (Hamrlík, Leška), 47. Köhler z trestného střílení - 17. Žabka (R. Král), 60. Nouza. O výhru se zasloužili dvěma brankami Jaroslav Balaštík a Bedřich Köhler. Berani nastoupili do duelu oslabeni bez čtyř hráčů základního kádru a po sérii tří proher za sebou konečně bodovali.

Neděle 17. ledna, 41. kolo: BK Mladá Boleslav – PSG Zlín 2:4 2:4 (0:2, 0:2, 2:0). Branky a nahrávky: 46. min Macho (Lehikoinen, Fabuš), 56. Vrbata (Pabiška) - 10. Kubiš, 12. Köhler (Hamrlík), 26. Vlach (Kubiš), 37. Leška (Hamrlík, Balaštík). Hokejisté PSG Zlín vyhráli potřetí v řadě a Bruslařský klub z Mladé Boleslavi porazili počtvrté v ezoně. O všech bodech pro Berany rozhodla jejich přesná koncovka v první polovině zápasu, neboť v 26. minutě byl již stav 3:0. Branky zaznamenali Pavel Kubiš, Bedřich Köhler, Roman Vlach a Petr Leška.