středa 08. září 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Přehled přípravy: Klubovým statistikám vládli Tomáš Mikúš a Peter Trška

Hokejisté PSG Berani Zlín sehráli v rámci přípravy před startem extraligového ročníku 2021/2022 celkem sedm zápasů, ve kterých dvakrát vyhráli, dvakrát odjeli z ledu poraženi po prodloužení a třikrát podlehli soupeři v základní hrací době při celkovém aktivním skóre 17:16. Berani se zúčastnili letního přípravného turnaje ZUBR Cup, kde obsadili v konečném pořadí druhé místo za vítězným Přerovem.

„Příprava nám splnila svůj účel. Mohli jsme porazit Přerov i Nitru, nicméně vždy to bylo v určité fázi přípravy, což je potřeba zohlednit. Sehráli jsme kvalitní zápasy s Vítkovicemi a s Kometou. V Brně jsme prohráli 1:3, a v odvetě až v prodloužení. Ostravany jsme doma porazili po velmi dobrém závěru utkání. Byla to pro nás velmi dobrá zkouška, protože Kometa bude patřit k předním týmům extraligy. Zvládli jsme to a věříme, že jsme na extraligu kvalitně připraveni,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér extraligového týmu PSG Berani Zlín. V přípravných zápasech nastoupilo celkem 31 hráčů, do všech sedmi utkání zasáhla „osmička“ Beranů – obránci Jiří Suhrada, Peter Trška, Daniel Gazda, Martin Novotný, Jakub Ferenc, útočníci Tomáš Mikúš, Štěpán Fryšara a Pavel Sedláček. Velký prostor na ledě dostali i junioři, kteří získali cenné zkušenosti v seniorském hokeji.

Nejlepším střelcem v přípravě byla letní posila z Karlových Varů, slovenský útočník Tomáš Mikúš, autor tří gólů. Na 17 gólech v přípravě se podílelo celkem dvanáct hráčů. Nejproduktivnějším hráčem se stal Tomáš Mikúš, který posbíral 6 kanadských bodů za 3 góly a 3 asistence. V přípravě na sebe upozornili další nové tváře ve zlínské sestavě, zkušený bek Ondřej Němec nebo Peter Trška, který se stal nejlepším nahrávačem s počtem 5 asistencí. „Patří zde i Darek Hejcman, všichni byli v přípravě výrazní a nepřehlédnutelní. Těší nás to, určitě pomohou týmu ke kvalitě,“ uvedl Robert Svoboda.

Přehled přípravných zápasů před startem extraligy 2021/2022:
1. čtvrtek 12. srpna: HC Vítkovice Ridera – PSG Berani Zlín 3:2 po prodloužení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0), branky a nahrávky: 11. min T. Mikúš (Trška, Fořt), 16. Hejcman (P. Sedláček).

Přípravný turnaj 5. ročník ZUBR Cup 2021
2. úterý 17. srpna: PSG Berani Zlín – HK Nitra 1:2 (1:2, 0:0, 0:0), branka a nahrávka: 5. min T. Mikúš (Trška).

3. čtvrtek 19. srpna: HC Zubr Přerov – PSG Berani Zlín 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), branka a nahrávky: 30. min P. Sedláček (M. Novotný, Sebera).

4. úterý 24. srpna: Havířov – PSG Berani Zlín 1:5 (0:1, 1:0, 0:4), branky a nahrávky: 20. min Ferenc (Fryšara), 44. Fryšara (T. Mikúš), 48. Okál (Trška), 48. Fryšara (Dobiáš), 55. T. Mikúš z trestného střílení.
Konečné pořadí turnaje: 1. Přerov 9 bodů (skóre 12:5), 2. PSG Berani Zlín 3 (7:5), 3. Havířov 3 (9:12), 4. Nitra 3 (6:12).

5. čtvrtek 26. srpna: PSG Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera 4:1 (0:0, 2:1, 2:0), branky a nahrávky: 25. min Kubiš (Sebera), 36. Suhrada (O. Němec), 58. Köhler (Okál, Suhrada), 60. M. Novotný (Sebera).

6. úterý 31. srpna: HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), branka a nahrávka: 7. min Kubiš (Trška).

7. čtvrtek 2. září: PSG Berani Zlín – HC Kometa Brno 3:4 po prodloužení (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1), branky a nahrávky: 30. min Fořt (T. Mikúš), 57. Köhler, 60. O. Němec (T. Mikúš, Suhrada).

CELKOVÁ BILANCE V PŘÍPRAVĚ: 7 zápasů – 2 výhry, 2 prohry v prodloužení, 3 prohry při celkovém skóre 17:16

HRÁČSKÝ KÁDR - brankáři: Libor Kašík (4 zápasy), Daniel Huf (3), obránci: Jiří Suhrada (7), Ondřej Němec (6), Peter Trška (7), Daniel Gazda (7), Martin Novotný (7), Jakub Ferenc (7), Jan Dluhoš (3), Tomáš Žižka (3), Tadeáš Talafa (1), Matyáš Hamrlík (2), útočníci: Tomáš Mikúš (7), Tomáš Fořt (6), Pavel Kubiš (6), Lukáš Chludil (5), Štěpán Fryšara (7), Jakub Šlahař (4), Darek Hejcman (5), Pavel Sedláček (7), Matěj Sebera (6), Šimon Frömel (1), Jiří Karafiát (4), Vojtěch Dobiáš (4), Zdeněk Okál (6), Bedřich Köhler (5), Dominik Luža (3), Tomáš Martinec (1), Tadeáš Dřímal (2), Lukáš Vopelka (2), Antonín Honejsek (1).  V přípravných zápasech nastoupilo celkem 31 hráčů, a to 2 brankáři, 10 obránců a 19 útočníků.

STŘELCI: 3 – T. Mikúš, 2 – Fryšara, Köhler, Kubiš, 1 – Hejcman, P. Sedláček, Ferenc, Okál, Suhrada, M. Novotný, Fořt, O. Němec.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ: 1. Tomáš Mikúš 6 (3 + 3), 2. Peter Trška 5 (0 + 5), 3. Štěpán Fryšara 3 (2 + 1), 4. Jiří Suhrada 3 (1 + 2), Martin Novotný 3 (1 + 2), 6. Bedřich Köhler 2 (2 + 0), Pavel Kubiš 2 (2 + 0), 8. Zdeněk Okál 2 (1 + 1), Tomáš Fořt 2 (1 + 1), Pavel Sedláček 2 (1 + 1), Ondřej Němec 2 (1 + 1), 12. Darek Hejcman 1 (1 + 0), Jakub Ferenc 1 (1 + 0). Celkem bodovalo 13 hráčů.

Kompletní přehled statistik z přípravných zápasů před startem extraligy najdete ZDE