Premiérový gól s hořkou příchutí. Michal Gago svou trefou mírnil debakl

Dal první gól v extraligové kariéře, příchuť však tato trefa má dosti hořkou. Devatenáctiletý zlínský útočník svou dorážkou ve 49. minutě pouze snížil debakl Beranů na ledě Plzně ve velmi důležitém souboji o předkolo na konečných 1:7. "Co po takovém zápase říct," hledal po utkání marně výstižná slova Gago.
Přitom nástup týmu PSG Zlín do zápasu byl slušný, žlutomodří si vynutili hned v úvod dvě přesilové hry. "A právě ty nás ale paradoxně pohřbily. Nevymysleli jsme tam vůbec nic a pak už se to s námi vezlo," řekl Michal Gago. Indiáni se v 10. minutě dostali do vedení 1:0, načež nastoupila přesilovková rota Škodovky, což byla absolutně jiná jízda. Vyloučení Honejska ztrestal již po šesti vteřinách  tečí nejlepší extraligový střelec Kubalík, hned vzápětí jdoucí početní výhodu zakončil po ukázkové kombinaci Lev - 3:0. Do kabiny navíc Berani inkasovali ještě počtvrté.

"Už když v našich úvodních dvou přesilovkách střílel soupeř víc než my, věděl jsem, že je něco špatně. Náš přístup byl katastrofální. Potom navíc Plzeň proměnila oproti nám dvě přesilovky, a to byl náš konec. Šlo to s námi z kopce a byla už jenom otázka, jestli dostaneme dvanáct jako nedávno Třinec nebo ne," hodnotil po zápase odevzdaně trenér PSG Martin Hamrlík.

Po dvou třetinách se už psala pohádka o Škodovce a sedmi gólech, a to ještě jedna branka domácích nebyla uznána. "Jeli jsme o den dřív, stejně to tak ale dopadlo," posteskl si Hamrlík. Ten nakonec může být potěšen alespoň tím, že ve třetí části se Plzni nepodařila jejich "desítka" načepovat po okraj...

Ve 49. minutě uzavřel gólový účet utkání premiérovou trefou v extralize junior Michal Gago. "Jsme rád, že jsem se konečně dočkal. Čekal jsem třiadvacet zápasů," vysypal statistiku ihned z hlavy Gago. "Samozřejmě to vzhledem k výsledku ale má malou váhu," uzavřel Gago..
Devatenáctiletý útočník Michal Gago s pukem, se kterým vstřelil v Plzni první extraligový gól. FOTO: ZLIN PRESS - ROMAN TUROVSKÝ.