Příprava se mi líbí, hodně stmeluje partu, říká mladík Šimon Frömel

Věkem spadá mezi juniory, přesto už si vysloužil dva extraligové starty a na nový ročník se připravuje společně s A-týmem. Talentovaný útočník Šimon Frömel se rozpovídal o tom, jak přípravu prožívá, o své adaptaci mezi dospělé Berany i o svých vyhlídkách do budoucna.
Na konci uplynulé sezóny jsi zažil své dva premiérové zápasy v extralize, jak na ně s odstupem času vzpomínáš? 
Velmi dobře, myslím, že se mi oba zápasy povedly. Samozřejmě když se na to podívám s odstupem času, tak bych se v některých situacích asi teď zachoval jinak, ale beru to hlavně jako velkou zkušenost. 

Čemu ses věnoval po skončení sezóny? Jak trávíš volný čas? 
Hlavně škole, tu jsem musel doladit (smích). Po sezóně jsem si dal pár dní úplné volno, ale mám radši aktivní odpočinek. Takže jsem několikrát vyjel na kolo, nebo jsem si chodil zaběhat. 

Jak jsi oslavil své nedávné osmnácté narozeniny? 
Tak jako každé jiné, hlavně s rodinou. Nic velkého nebylo. 

Na novou sezónu se připravuješ s A-týmem, je to pro tebe velký skok oproti přípravě s juniory? 
Příprava je náročná, ale nemyslím si, že by to byl moc velký skok. Hlavně mám okolo sebe starší a zkušenější hráče, takže vidím a vnímám, jak fungují a co dělají, což je pro mě velká škola. 

V deseti zápasech juniorské extraligy pomohl Šimon Frömel v minulé sezóně mladým Beranům šesti kanadskými body.

Co tě na přípravě nejvíc baví a co naopak nepatří mezi tvé oblíbené činnosti a proč? 
Letní přípravu jsem nikdy úplně v oblibě neměl, ale je to běžná část hokeje. Během ní se hodně stmeluje parta, takže bych neřekl, že mi nějaké věci vyloženě nevoní. Spíš naopak se mi líbí, jak se všichni navzájem hecují a podporují ve všem. 

Připravuješ se i nějak individuálně? Věnuješ se rekreačně i jiným sportům? 
Pár věcí navíc se snažím dělat, jak na stadionu, tak doma. Jak jsem říkal, rád se projedu na kole, jdu si zaběhat, nebo si zahraju tenis. 

Jak sis zvykl na přesun do kabiny A-týmu? Jak se v ní cítíš? 
Cítím se v ní dobře. Zvykl jsem si rychle, nešel jsem tam jako někdo úplně nový, hráče už jsem znal, takže žádný problém nebyl. 

Se kterými spoluhráči si nejvíc rozumíš? 
Myslím, že v kabině vycházím dobře s každým, ale nejvíc si společnou řeč asi najdu s hráči, kteří jsou věkově nejblíže ke mně. 

V extralize Šimon Frömel zaujal mimo jiné tvrdým soubojem s litvínovským Přemyslem Svobodou.

Máš nějakého sportovce, ke kterému vzhlížíš a inspiruješ se jím? 
Když jsem byl mladší, tak jsem měl vzorů hodně. Teď už spíš sleduju sestřihy ze hry různých hráčů, kterými se inspiruji. Nejvíc se dívám na Connora McDavida a Mathewa Barzala. 

Jaké jsou tvé sportovní ambice? Máš nějaký sen, čeho bys chtěl v kariéře dosáhnout? 
Podle mě by každý sportovec měl mít ambice co nejvyšší. Já je mám a půjdu po malých krůčcích co nejdál to půjde a uvidíme kam se dostanu a čeho dosáhnu. 

Co očekáváš od nové sezóny? 
Věkem spadám ještě dva roky do juniorky, takže budu hrát zápasy za ni a kdybych na to výkonnostně měl, tak třeba budu moct přidat i další zápasy v A-týmu. Budu na sobě pracovat. 

Otázka na závěr: Chtěl bys něco vzkázat zlínským fanouškům? 
Ano určitě! Když jsem se chodil dívat na hokej, tak bylo vždycky neskutečné, jak naši zlínští fanoušci hnali tým dopředu. Ať už se dařilo nebo ne, vždy byli věrní a fandili. Takže věřím, že letos už to všechno vyjde, vrátí se na stadion a budou zase prožívat hokej s námi.