Přípravný zápas v Brně se nekoná. Kometa ho zrušila z preventivních důvodů

Hokejisté PSG Berani Zlín neodehrají generálku před startem extraligy, která měla být na programu ve čtvrtek 10. září od 18 hodin na ledě Komety Brno. Soupeř odvetný zápas s Berany i duel ve Vítkovicích odvolal z důvodů preventivních opatření. Oba soupeři se utkali minulý týden ve Zlíně, z výhry 5:1 se radovala Kometa.
„Objevily se zvýšené teploty, proto jsme se rozhodli zrušit jak přípravná utkání, tak i společné tréninky A-týmu. Máme respekt a zodpovědnost k oběma soupeřům, a pro tyto preventivní opatření jsme rozhodli hlavně proto, abychom předešli možným problémům před startem extraligy," uvedl Libor Zábranský, majitel a hlavní trenér Komety na webových stránkách klubu.

Pro Berany to znamená, že před plánovaným startem extraligy (pátek 18. září doma s Olomoucí) nesehrají již žádný přípravný zápas. „Nejedná se o komplikaci, neboť jsme sehráli v létě dostatek zápasů. Nelpíme na tom, abychom sháněli náhradního soupeře. Navíc už není čas, neboť Chance liga začíná o víkendu,“ upřesnil Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Zlínští hokejisté sehráli v letošní přípravě celkem devět zápasů s bilancí pěr výher a čtyř proher při skóre 30:24. V letním poháru Generali Česká Cup obsadili v základní skupině druhé místo a postoupili až do čtvrtfinále play off, kde v celkovém součtu podlehli rozdílem pouhého jediného gólu Pardubicím.

×
Odehrané 18:00 | Dor.
HC Kometa Brno
PSG Berani Zlín