Přípravu s A týmem absolvuje i juniorský útočník Matěj Sebera

S extraligovým týmem PSG Berani Zlín zahájil letní přípravu osmnáctiletý nadějný útočník Matěj Sebera. Talentovaný odchovanec zlínského hokeje podepsal s mateřským klubem juniorskou smlouvu a dostane šanci probojovat se do extraligového kádru Beranů pro nadcházející sezonu 2020/21. Klub nebude délku kontraktu zveřejňovat.
„Matěj je velmi talentovaný hráč juniorky a podepsal s námi smlouvu jako další z vytypovaných nadějných hráčů. Jedná se o dalšího hokejistu z našich perspektivních odchovanců, kteří dostanou příležitost v letní přípravě A týmu. Matějovi se povedla uplynulá sezona a patřil k oporám týmu. Uvidíme, jak se ukáže v přípravě. Jedná se o stejný ročník 2001 jako Jirka Suhrada, který se po dvou letech vrátil z juniorské ligy ve Finsku. Oba mohou v případě potřeby vypomoci v příští sezoně juniorce,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín. 

Osmnáctiletý Matěj Sebera (narozen 15. května 2001) je odchovancem zlínského hokeje. V uplynulé sezoně nastoupil v juniorské soutěži k 40 zápasům, ve kterých zaznamenal 38 kanadských bodů za 16 gólů a 22 asistencí. Rovněž v loňském ročníku juniorské extraligy měl bilanci téměř jednoho bodu za každý odehraný zápas. Křest v seniorském hokeji získal ve druholigovém Hodoníně, kde nastoupil ke dvěma utkáním.

„Mám před sebou velkou motivaci zabojovat o extraligu. Už jen letní příprava se seniorským týmem je pro mě neocenitelnou zkušeností. Loni se mně v produktivitě dařilo, snažím se svými body hlavně pomáhat týmu. Věřím, že výkonnostně půjdu stále nahoru,“ řekl Matěj Sebera, který má vedle Rusa Alexandra Ovečkina za vzor především kanadského forvarda Connora McDavida. 

Hráčský kádr PSG Berani Zlín v letní přípravě na sezonu 2020/21:
Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének. Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Dalibor Řezníček, Jakub Ferenc, Daniel Gazda, Martin Novotný, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Jiří Suhrada. Útočníci: Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jan Dufek, Jakub Šlahař, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Štěpán Fryšara, Pavel Sedláček, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Vojtěch Dobiáš, Matěj Sebera.

Zanedlouho devatenáctiletý útočník Matěj Sebera se popere o šanci v extraligovém týmu mužů. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT