pátek 17. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Prodloužený hokejový víkend ve Zlíně, v pátek přijede Třinec

Po listopadové reprezentační pauze se rozběhla opět hokejová extraliga. Tým Aukro Berani Zlín odehraje během prodlouženého víkendu dva domácí zápasy na ZS Luďka Čajky. V pátek 17. listopadu - na Den boje za svobodu a demokracii se utká v rámci 22. extraligového kola od 15:30 hodin s třineckými Oceláři, o 48 hodin později změří síly s celkem BK Mladá Boleslav, kde působí po nevydařeném angažmá v ruském Čerepovci zlínský odchovanec Petr Holík. Zlínská družina potřebuje zlepšit produktivitu, neboť v posledních dvou zápasech dala pouhé dva góly a vyšla bodově naprázdno.

Beranům úvodní kolo po přestávce nevyšlo, prohráli na ledě Hradce Králové 1:5 a vyšli bodové naprázdno. „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Snad si vezmeme to dobré z první třetiny, kdy jsme sice dostali gól v oslabení, ale ke konci jsme si vytvořili pár příležitosti a hra nebyla úplně špatná. Druhý gól jsme inkasovali po nedůslednosti na brankovišti a pak jsme si dovolili spoustu hrubých chyb, které domácí potrestali,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Již podruhé přijede v letošní sezoně na ZS Luďka Čajky tým HC Oceláři Třinec, čtvrtý celek v extraligové tabulce. Slezany aktuálně trápí velká marodka u řady opor, při minulém zápase v Olomouci scházeli zranění Martin Růžička, Zbyněk Irgl, Lukáš Krajíček, Martin Adamský a Jakub Petružálek. Slovenský forvard Tomáš Marcinko dostal po náročném programu ve slovenské reprezentaci volno. Výběr trenéra Václava Varadi prohrál ve zdecimovaném stavu na ledě Olomouce 0:4.

Zlín a Třinec odehrají v české extralize již 125. vzájemný duel. Bilance zápasů na zlínském ledě vyznívá přesvědčivě pro Berany, kteří z doposud 65 odehraných zápasů pouze patnáctkrát prohráli. Zlínští vyhráli v loňské sezoně na ZS Luďka Čajky oba zápasy, nejdříve porazili Oceláře 4:3 po nájezdech a v odvetě poté zvítězili 4:2. Berani vyhráli rovněž úvodní duel v letošní sezoně na začátku října přesvědčivě 4:0 a natáhli vítěznou domácí šňůru s Oceláři již na čtyři vítězné zápasy v řadě!

Zápas 22. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – HC Oceláři Třinec se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pátek 17. listopadu od 15:30 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 14 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase nové sezony na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Sponzorem utkání je společnost Euro Expres, s.r.o., autobusová doprava.

Nejvyšší prohra venku: 0:7, 7. ledna v sezoně 1998/1999

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016 – základní část: Zlín doma 0:3, 1:2, Zlín venku 2:1, 1:3. Předkolo play off: Zlín – Třinec 3:2 na zápasy – Zlín doma 2:1, 3:4 po nájezdech - venku 3:2 po prodloužení, 3:4 – Zlín doma 3:2 po prodloužení. Loňská sezona 2016/2017: Zlín doma 4:3 po nájezdech, 4:2 – venku 1:7, 1:2 po prodloužení. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 4:0

Výsledky Třince v letošní sezoně 2017/2018: venku Kometa Brno 4:5 po nájezdech, Jihlava 2:0, Hradec Králové 1:3, Zlín 0:4, Pardubice 1:2, Mladá Boleslav 3:2, Vítkovice 2:1, Liberec 3:5, Litvínov 3:2, Olomouc 0:4 – doma Plzeň 5:2, Vítkovice 3:2, Liberec 5:2, Litvínov 5:1, Olomouc 3:4 po nájezdech, Sparta 4:1, Chomutov 4:3  po prodloužení, Brno 4:1, Plzeň 3:2 po prodloužení, Jihlava 3:0, Vítkovice 3:4, Hradec Králové 0:3.

Kanadské bodování hokejistů HC Oceláři Třinec po 21. extraligovém kole: 1. Martin Růžička 24 (11 + 13), 2. Tomáš Marcinko 21 (9 + 12), 3. Vladimír Roth 15 (4 + 11), 4. Erik Hrňa 10 (4 + 6), 5. Jiří Polanský 9 (4 + 5), 6. Daniel Rákos 9 (2 + 7) , Lukáš Krajíček 9 (2 + 7), 8. Martin Adamský 8 (6 + 2),  9. Milan Doudera 8 (3 + 5), 10. Vladimír Dravecký 8 (2 + 6), 11. David Cienciala 7 (4 + 3), 12. Zbyněk Irgl 7 (2 + 5) , Vladimír Svačina 7 (2 + 5), 14. Bohumil Jank 4 (1 + 3), 15. Milan Mikulík 3 (1 + 2), Aron Chmielewski 3 (1 + 2), Ondřej Kovařčík 3 (1 + 2), 18. Tomáš Linhart 2 (1 + 1), 19. Rostislav Marosz 2 (0 + 2), David Musil 2 (0 + 2), 21. Marian Adámek 1 (1 + 0), 22. Jakub Petružálek 1 (0 + 1), Michal Kovařčík 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 23 hráčů.

Střelci: 11 – Martin Růžička, 9 – Marcinko, 6 – Adamský, 4 – Hrňa, Polanský, Cienciala, Roth, 3 – M. Doudera, 2 – Rákos, Dravecký, Irgl, Svačina, Krajíček, 1 – O. Kovařčík, Chmielewski, Mikulík, Jank, Linhart, Adámek.

Statistiky brankářů: Šimon Hrubec (19 zápasů/1 083 odchytaných minut) - průměr 2,27 golů na zápas, procento úspěšnosti 91,30 - Peter Hamerlík (1 zápas/38 odchytaných minut) - průměr 1,58 golů na zápas, procento úspěšnosti 93,75 –
Jan Strmeň (5 zápasů/217 odchytaných minut) - průměr 2,49 golů na zápas, procento úspěšnosti 90,82.

Sestava Třince v minulém extraligovém kole: Hrubec (23. min Hamerlík) - Roth, M. Doudera, Adámek, D. Musil, Jank, Linhart - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Hrňa, Rákos, Svačina - Dravecký, Polanský, Raška - Cienciala, Mikulík, Christov. Trenéři: Varaďa, M. Zadina