Program Beranů během dlouhé pauzy: led, posilovna, ale i teambulding

Tipsport extraliga má na programu v polovině listopadu úvodní přestávku během základní části. Pro extraligové hokejisty PSG Berani Zlín trvá reprezentační pauza téměř dva týdny. Přesně jedenáct dní se budou připravovat na odehrání nejbližšího domácího duelu s Olomoucí. Poté mají v dalším kole volný los (neděle 21. listopadu) a další zápas s mistrovským Třincem přijde na řadu až za dalších šest dní. Zlín odehraje během nadcházejících tří týdnů pouze tři zápasy. Jaký program čeká Berany během nadcházející pauzy?
Zlínští hokejisté se připravují na pokračování extraligy, kde jsou v tabulce po 23. kole až na samém chvostu s pouhými osmi body. Předposlední Kladno po víkendové výhře ve vzájemném souboji uteklo na rozdíl deseti bodů. „Kluci dostali po domácím zápase s Kladnem dva dny volna, aby si vyčistili hlavy od hokeje a zavedli myšlenky jiným směrem. Ve středu 10. listopadu máme sraz a začneme přípravu na ledě kombinovanou s posilovnou. Hráče čekají i dvoufázové tréninky a chybět nebude ani regenerace. Hráči budou trénovat v nepřetržitém tempu do soboty, poté následují dva volna a od příštího úterý už proběhne příprava opět naplno,“ pověděl Martin Kotásek, sportovní manažer a vedoucí mužstva. Pauza se využije rovněž k vyléčení zranění a zdravotních šrámů.  Zlínští hokejisté nenavázali na domácí výhru 5:3 nad Kometou a před přestávkou přišla série šesti proher v řadě, která notně pošramotila psychiku. Aby šly hlavy nahoru a zvedlo se sebevědomí Beranů, má k tomu posloužit v nejbližších dnech i teambulding. 

Hráče čeká vedle přípravy na ledě i trénink v posilovně pod vedením kondičního kouče Libora Chytila, který rozšířil před měsícem realizační tým Beranů. „Zaměříme se především na sílu a vytrvalost. Mám připravené cviky, aby se kluci zadýchali, ale také zesílili. Zkrátka bude tam jak silová, tak i vytrvalostní. Příprava v posilovně bude nyní delší než v době, kdy je větší zápasová frekvence,“ vysvětlil kondiční kouč. Zároveň vítá nezvykle dlouhou přestávku v extralize. „Více času, udělá se více práce. Během téměř měsíční spolupráce se nám podařilo nastavit fungování. Kluci chodí po posilovny pravidelně, není to pro ně zkrátka za trest. Každý chce pro zlepšení něco udělat a po kondiční stránce se cítí daleko lépe než před nedávnem. A špatné výsledky? Jedna věc je zlepšit kondici, druhá věc herní, jak hráči vypadají na ledě. Kondice se určitě posunula, ale bohužel nejde hlava, což je velká zátěž v zápasech,“ upřesnil Libor Chytil.

Nejvyšší soutěž se rozběhne dvěma předehrávkami opět ve středu 17. listopadu, Berany čeká o dva dny později moravská bitva na domácím ledě s Olomoucí. Z boje neuhneme!

Nejbližší program extraligových zápasů PSG Berani Zlín po listopadové přestávce:
Pátek 19. listopadu v 17:30 hodin: doma HC Olomouc 
Čtvrtek 25. listopadu v 17:30 hodin: doma HC Oceláři Třinec
Neděle 28. listopadu v 16 hodin: venku BK Mladá Boleslav
Úterý 30. listopadu v 17:30 hodin: doma HC Škoda Plzeň
×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
Rytíři Kladno